Reklama

Kościół

Portal wpolityce.pl ujawnia nowe fakty ws. ks. Olszewskiego

Dr Michał Skwarzyński, obrońca księdza Michała Olszewskiego, w rozmowie z telewizją wPolsce ujawnił nowe informacje dotyczące bezprawia, którego bodnarowcy dopuszczają się względem duchownego, a także sprawy Marcina Romanowskiego.

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

wpolityce.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Otrzymałem odpowiedź z biura Marii Pejčinović Burić, Sekretarz Generalnej Rady Europy. Wynika z niej, że została już poinformowana w temacie księdza Olszewskiego. Ja z kolei przekazałem, że sprawa duchownego oraz posła Marcina Romanowskiego to ta sama sprawa i ma ona charakter polityczny. Zwróciłem uwagę, że obecna większość rządowa próbuje zbierać materiały na opozycję, co jest niedopuszczalne. W ONZ toczy się też postępowanie i wysoki komisarz ma zapytać rząd Polski o sytuację księdza Olszewskiego. Jeśli odpowiedź będzie zbieżna z niedawnym komunikatem ABW, to w zasadzie będzie to przyznaniem się do naruszeń. Doszło bowiem do stosowania tortur. (…). Jest tylko kwestią czasu kiedy zostanie to stwierdzone – mówił dr Michał Skwarzyński, obrońca księdza Olszewskiego, w telewizji wPolsce.

Naciski na sąd

Dr Michał Skwarzyński przekonywał też o słabej znajomości prawa europejskiego przez uzurpatorów Adama Bodnara w prokuraturze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Mamy do czynienia z siłową próbą zignorowania prawa europejskiego. Proszę zwrócić uwagę, co się dzieje z sędziami, którzy orzekają w tych sprawach. Jeśli chodzi o sędziego, który był kiedyś wiceministrem u Tuska, to wszystko jest „fantastycznie”, ale jeśli chodzi o panią sędzię „Iustitii”, która uznała immunitet posła Romanowskiego, to spotkała ją krytyka ze strony mediów oraz ze strony tzw. autorytetów. Widać, że ci ludzie słabo znają prawo międzynarodowe, a szczególnie europejskie (…). Teraz naciska się na sąd, a pośrednio, na sąd drugiej instancji. Takie naciski są niedopuszczalne. Same z siebie naruszają prawo europejskie. (…) Liczę na rozsądek sądu. Nie możemy udawać, że tu nie chodzi chodzi o areszt wydobywczy. Wszystko wskazuje, że tak jednak jest.

Prokuratura obchodzi sąd?

Obrońca księdza Olszewskiego odniósł się także do doniesień „Rzeczpospolitej”, która opisała szokujące metody zdobywania wypowiedzi przez Tomasza Mraza.

Zwróćmy uwagę na fakty ujawnione przez „Rzeczpospolitą”. Chodzi o obejście przez prokuraturę uzyskania zgody sądu na kontrolę operacyjną. Skoro mogli sobie wysłać „pana Kleksa” do nagrywania obcych ludzi, to ja rozumiem, że prokurator może wynająć prywatnego detektywa, by ten nagrywał. Wyjdzie tak samo „legalnie”. Może sąd apelacyjny udawać, że tego nie ma, ale to jest i ja to podniosę – zapewnił mec. Skwarzyński.

2024-07-29 16:47

Oceń: +45 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prokuratura chce pozbawić ks. Michała Olszewskiego prawa do obrony

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

Księża Sercanie

Prokuratura Adama Bodnara chce pozbawić księdza Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek prawa obrony. Do mecenasa Krzysztofa Wąsowskiego wysłała pismo, w którym wskazuje go jako świadka w sprawie i przestrzega przed kontaktem z klientami - informuje TV Trwam.

– To jest o prostu skandal nad skandale – tak mecenas Krzysztof Wąsowski ocenia pismo prokuratury, które wskazuje, że nie może on kontaktować się z księdzem Michałem Olszewskim i jedną z urzędniczek – panią Urszulą – bo „jednocześnie jest świadkiem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości”.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: dron, który spadł k. Terespola ma napisy cyrylicą. Możliwe, że był nieuzbrojony

2025-09-08 09:22

[ TEMATY ]

Terespol

dron

napisy cyrylicą

nieuzbrojony

Adobe Stock

Dron. Zdjęcie poglądowe

Dron. Zdjęcie poglądowe

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka przekazała w poniedziałek, że dron, który spadł koło Terespola, był prawdopodobnie nieuzbrojony i że miał napisy cyrylicą. Powiadomiła, że postępowanie przejmuje wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Rzecznik poinformowała, że dron spadł ok. 300 m od przejścia granicznego, w miejscowości Polatycze (woj. lubelskie). Przekazała, że zabezpieczone zostało miejsce zdarzenia, a na miejscu pracuje Żandarmeria Wojskowa. W drodze jest dwóch prokuratorów.
CZYTAJ DALEJ

Dlaczego 8 września błogosławi się ziarno na zasiew?

2025-09-08 17:37

[ TEMATY ]

Narodzenie NMP

Grażyna Kołek

8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów ziarno przeznaczone na zasiew. Skąd wywodzi się ta tradycja i dlaczego trwa? Na te pytania odpowiedział liturgista, ks. dr Ryszard Kilanowicz.

8 września obchodzone jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. – W Piśmie Świętym nie znajdziemy opisu narodzenia Maryi, ani informacji o jej rodzicach. Te wiadomości czerpiemy z apokryfów, zwłaszcza z Protoewangelii Jakuba z II wieku. Według niej rodzicami Maryi byli Joachim i Anna, którzy po długiej modlitwie otrzymali od Boga dar potomstwa – wyjaśnia ks. dr Ryszard Kilanowicz. – Według apokryfu z pierwszych wieków, z Ewangelii Narodzenia Maryi, Święta Rodzina, uciekając do Egiptu przed żołnierzami, spotkała rolnika, który siał pszenicę. Mężczyzna przyjął ich bardzo życzliwie i poczęstował ich tym co miał – plackami z mąki pszennej – mówi liturgista, dodając, że mężczyzna bardzo przejął się i zapytał Maryi i Józefa, co ma powiedzieć żołnierzom, gdy będą o nich pytać. – Matka Boża odpowiedziała, żeby mówił tylko prawdę, bo każde kłamstwo jest grzechem i nie podoba się ono Panu Bogu. Gdy rolnik wyjaśnił wojom, kiedy widział Świętą Rodzinę, ci zawrócili pościg za nimi. Gospodarz natomiast zobaczył wówczas, że na tym polu, które obsiał, jest już dojrzała pszennica – opowiada ks. dr Kilanowcz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję