Reklama

Niedziela w Warszawie

Program ekumenicznych nabożeństw

21 stycznia, kościół ewangelicko-reformowany, al. Solidarności 76 22 stycznia, prawosławna katedra św. Marii Magdaleny, al. Solidarności 52

23 stycznia, kościół Chrześcijan Baptystów, ul. Waliców 25

24 stycznia, kościół Starokatolicki Mariawitów, ul. Wolska 186

Reklama

25 stycznia, kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, pl. Małachowskiego 1

27 stycznia, rzymskokatolicki kościół Miłosierdzia Bożego, Ząbki, ul. 11 Listopada 4

31 stycznia, godz. 17. 30 - rzymskokatolicki kościół pw. św. Marcina, ul. Piwna

2013-01-17 14:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstała baza danych o ekumenizmie i wielokulturowości Śląska Cieszyńskiego

[ TEMATY ]

ekumenizm

Monika Jaworska

250 kościołów różnych wyznań chrześcijańskich ze 115 miejscowości prezentuje uruchomiony niedawno portal internetowy poświęcony świątyniom działającym na terenie Śląska Cieszyńskiego. Swoistą bazę danych, wyznaczająca mapę wielowyznaniowego regionu, stworzył mieszkaniec Ustronia – emerytowany artysta plastyk, grafik i fotograf.

65-letni Zbigniew Niemiec przyznaje, że niełatwo jest dotrzeć osobiście do wszystkich kościołów na Śląsku Cieszyńskim. Liczy na wsparcie internautów w kompletowaniu informacji o historii budynku, o proboszczach sprzed wieków, o terminach nabożeństw.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Bieg do Pękniętego Serca

2022-12-03 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Fundacja Życie

Kilkunastu biegaczy łódzkich uczciło pamięć Dzieci z Przemysłowej. Bieg odbył się w 80. rocznicę utworzenia obozu nazywanego „Małym Oświęcimiem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję