Reklama

Sól ziemi

Ofensywa antyrodzinna trwa

Niedziela Ogólnopolska 8/2013, str. 27

[ TEMATY ]

rodzina

Piotr Radzicki

Beata i Marcin Mądrzy z dziećmi, wodzireje z Kreacji Zabawy, prelegenci pro-life, autorzy książek dla młodzieży

Beata i Marcin Mądrzy z dziećmi, wodzireje z Kreacji Zabawy, prelegenci pro-life, autorzy książek dla młodzieży

Donald Tusk w tzw. drugim exposé zapewniał, że kierowany przez niego rząd z troską pochyli się nad rodziną. Zapowiedział cały szereg rozwiązań, które miały poprawić w Polsce - najgorszą z wszystkich krajów UE - politykę prorodzinną państwa. Tymczasem jak dotąd jedynym konkretnym działaniem było popieranie przez Donalda Tuska i zdecydowaną większość posłów Platformy Obywatelskiej wprowadzenia tzw. związków partnerskich, co oznaczałoby zrównanie konkubinatów homoseksualnych z instytucją małżeństwa, chronioną w polskiej tradycji i w polskim prawie.

Wprowadzenie związków partnerskich ewidentnie osłabiałoby instytucję rodziny i działało na rzecz ograniczenia i tak tragicznie niskiej liczby rodzących się w Polsce dzieci. Przecież ze swej istoty konkubinaty są mniej trwałe i nastawione na samorealizację uczestników takiej relacji, a nie na trwałe pożycie i posiadanie dzieci. Absurdem jest legalizacja tzw. związków partnerskich heteroseksualnych, bo jeżeli dwoje ludzi się kocha, to może bez problemu zawrzeć związek małżeński religijny bądź cywilny. Procedura jest bardzo prosta. Hipokryzja autorów ustawy o związkach partnerskich polega na tym, że wcale nie chodzi o legalizację przez państwo konkubinatów heteroseksualnych, ale przede wszystkim o wprowadzenie legalizacji konkubinatów homoseksualnych. Związek mężczyzny i kobiety jest chroniony przez państwo z prostego faktu, że w małżeństwie jest przekazywany dar życia, a bez dzieci społeczeństwo nie ma przyszłości, natomiast konkubinaty homoseksualne nie mogą posiadać własnych dzieci. Notabene już dziś w polskim prawie poprzez umowy cywilnoprawne można regulować relacje między dwiema osobami, nie ma więc konieczności tworzenia jakiegoś motywowanego ideologicznie dziwolągu, zrównującego instytucję hetero- czy homoseksualnego konkubinatu z małżeństwem. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll jasno stwierdził: „Nie bardzo widzę powód, dlaczego w takim razie wprowadzać taką dwutorowość, kiedy warunki są tutaj właściwie te same. (…) Na tym opieram sprzeczność proponowanej ustawy z Konstytucją, bowiem w art. 18 jest jednak mowa o ochronie małżeństwa jako jakiejś formie szczególnej. Jeżeli zaś małżeństwo przestaje być szczególną formą związku, a możliwe są inne, równouprawnione związki, to w takim razie jest to sprzeczne z Konstytucją”.

Reklama

Dziwne zatem, że premier rządu RP w dramatycznej sytuacji demograficznej Polski, w czasach masowego bezrobocia i kryzysu gospodarczego - co oznacza miliony rodzin żyjących w ubóstwie lub skrajnej biedzie - zajmuje się sztucznie wykreowanym problemem. Dziwne, że w imię nacisku lobby homoseksualnego promuje niszczenie fundamentów naszej cywilizacji i kultury od tysięcy lat opartych na podstawowej komórce społeczeństwa, jaką stanowi małżeństwo mężczyzny i kobiety. Przecież jego partia - Platforma Obywatelska ma wpisane w swoich dokumentach programowych odwołanie do wartości chrześcijańskich i społecznego nauczania Kościoła. Dziwne wreszcie, że premier rządu RP agituje za łamaniem Konstytucji RP.

Dobrze się stało, że Sejm RP odrzucił te szkodliwe projekty, otwierające furtkę do adopcji dzieci przez konkubinaty homoseksualne.

* * *

Jan Maria Jackowski
Publicysta i pisarz eseista, autor 10 książek i ponad 1100 tekstów prasowych. W latach 1997 - 2001 poseł na Sejm RP; w latach 2002-2005 wiceprzewodniczący, a następnie przewodniczący Rady m.st. Warszawy; w latach 2005-2007 sędzia Trybunału Stanu; od 2011 r. jest senatorem RP
www.jmjackowski.pl

2013-02-18 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już kilkanaście samorządów stanęło po stronie rodzin

[ TEMATY ]

rodzina

Ordo Iuris

©Christin Lola/fotolia.com

Coraz więcej władz lokalnych przyjmuje Samorządową Kartę Praw Rodzin. W ostatnim czasie dokument wdrożyli samorządowcy w Białej Podlaskiej, Przasnyszu, Rawie Mazowieckiej, Łańcucie, Wieluniu i Przysusze. W sumie, Kartę gwarantującą ochronę konstytucyjnych praw rodzin wprowadziło już jedenaście samorządów.

Dokument zobowiązuje władze lokalne do ochrony praw jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP. Szczególne znaczenie ma prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Może być ono bowiem podważone w przypadku wprowadzenia do szkół tzw. edukacji seksualnej opartej na standardach WHO, co postuluje ruch LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki obóz Auschwitz – miejsce męczeństwa ponad 1 mln ludzi

2023-01-27 07:21

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Adobe.Stock

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy – mówi były więzień

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy –
mówi były więzień

Auschwitz to symbol zagłady Żydów i Romów, martyrologii Polaków, męczeństwa sowieckich jeńców wojennych i obywateli innych okupowanych przez III Rzeszę państw Europy. Niemcy zamordowali w nim co najmniej 1,1 mln osób. 90 proc. ofiar to Żydzi.

Historycy centrum badań w Muzeum Auschwitz dr Jacek Lachendro i dr Piotr Setkiewicz wskazali, że obóz przez cały okres istnienia był systematycznie rozbudowywany - w rezultacie obejmował trzy zasadnicze części: tzw. obóz macierzysty (od 1943 r. Auschwitz I), Birkenau (Auschwitz II) oraz Monowitz (Auschwitz III) wraz z kilkudziesięcioma podobozami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję