Reklama

Głos z Torunia

Zaproszenie na festiwal "Cantate Deo"

Niedziela toruńska 12/2013, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

BOŻENA SZTAJNER

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w 3. Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”, który ma na celu ukazanie różnorodności i aspektu uniwersalnego wartości chrześcijańskich. Poprzednie edycje festiwalu przyciągnęły wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy włączyli się w dzieło nie tylko w wymiarze lokalnym, lecz także wojewódzkim. Niech i tegoroczna edycja będzie świadectwem budowania świadomości młodego człowieka o roli katolików świeckich w dziele nowej ewangelizacji.

Reklama

Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo” odbędzie się 25 maja w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestnicy oceniani będą w następujących kategoriach: I - zespoły wokalno-instrumentalne, II - soliści.

Repertuar przewiduje jeden dowolny utwór muzyczny o charakterze religijnym, którego czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. Nagradzane są pierwsze trzy miejsca z każdej kategorii, dodatkowo wyróżnienia przyznają burmistrz miasta oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą e-mailową: kuba.maciejko@wp.pl. Prosimy podać imię i nazwisko solisty lub nazwę zespołu, wiek, imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy.

Festiwal jest jednodniowy, rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9 w parafii pw. św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim (dojazd na miejsce we własnym zakresie). Przesłuchanie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury ul. 19 stycznia 17a w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu dostępny będzie sprzęt do odtworzenia akompaniamentu mp3, nagłośnienie oraz pianino.

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przekazać myśli Jana Pawła II

Niedziela małopolska 23/2016, str. 5

[ TEMATY ]

festiwal

Jan Paweł II

Przemysław Mosur

Zwycięska grupa teatralna „Koneser” podczas koncertu laureatów

Zwycięska grupa teatralna „Koneser” podczas koncertu laureatów

Już po raz jedenasty w Zakopanem młodzi ludzie z różnych części Polski mieli okazję poznać sens papieskich nauk i myśli, dokonując ich interpretacji poprzez sztukę. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem was...” to wydarzenie, dzięki któremu młodzież nie tylko ujawnia swe talenty, ale też poznaje historię życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz spędza aktywnie czas

Festiwal, odbywający się corocznie z okazji Dni Zakopanego, ustanowionych dla uczczenia papieskiej wizyty w Zakopanem w 1997 r., to zawsze przede wszystkim okazja do zaprezentowania przez dzieci i młodzież swoich dokonań artystycznych. Prace inspirowane są myślą przewodnią każdej edycji festiwalu, pochodzącą z nauczania Papieża Polaka. Tym razem były to słowa: „Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna. Bądźcie gotowi świadczyć sprawie człowieka. Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga! Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo!”.

CZYTAJ DALEJ

Jak się trafia na ołtarze?

2021-09-07 11:14

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. 10-12

[ TEMATY ]

kanonizacja

beatyfikacja

Magdalena Pijewska

Co decyduje o tym, że ktoś zostaje błogosławionym lub świętym? Czy zawsze potrzebny jest cud? I co ma z tym wszystkim wspólnego „adwokat diabła”? – wyjaśnia o. Zdzisław J. Kijas, franciszkanin konwentualny, były relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Katarzyna Woynarowska: Błogosławionym nie można zostać automatycznie, tylko dlatego, że ktoś był pobożnym i porządnym człowiekiem. Co musi się stać, by Kościół zwrócił uwagę na konkretną osobę? Cud?

O. Zdzisław J. Kijas: Niezwykle ważna, wręcz podstawowa, jest tzw. opinia świętości (fama sanctitatis) na temat życia zmarłej osoby. Opinia ta musi być ciągła, tzn. nie chwilowa, nie tylko zaraz po śmierci, ale rozciągnięta w latach i coraz bardziej się rozszerzająca – zarówno na ludzi, jak i na kraje, coraz bardziej intensywna. I nie tylko wśród osób bliskich, rodziny czy osób zakonnych, których był (lub była) członkiem, ale również innych.

CZYTAJ DALEJ

Daj im się wyśpiewać!

2021-09-16 20:46

Fot. Lumen de Lumine

Pod hasłem „Daj im się wyśpiewać!” rozpoczęły się przesłuchania do chóru Pueri Cantores Sanctae Hedvigis w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Chór tworzą młodzi chłopcy, ale w tym roku nabór rozpoczął się również do sekcji dziewczęcej. Spotkania organizuje Łukasz Czartowski, absolwent Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, dyrygent zespołu Schola Gregoriana Vratislaviensis – Lumen de Lumine i prezes Fundacji o tej samej nazwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję