Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal „Totus Tuus”

Uwaga soliści, duety, zespoły i chóry! - można już zgłaszać uczestnictwo w 7. edycji Dąbrowskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej „Totus Tuus”. Finał zostanie rozegrany 25 maja. Organizatorem festiwalu jest salezjańska parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny nad festiwalem sprawuje „Niedziela Sosnowiecka”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festiwal „Totus Tuus” jest spotkaniem, które ma na celu oddanie czci Matce Bożej, propagowanie wartości kulturalno-etycznych oraz zaprezentowanie postaw życia godnego i pełnego miłości dla drugiego człowieka. Jest także imprezą, która daje możliwość amatorskim zespołom i solistom do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Dąbrowski festiwal stanowi także dla jego uczestników okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych utworów oraz spotkania z innymi wykonawcami zajmującymi się na co dzień animacją śpiewu.

Festiwal, który nawiązuje do idei założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego - św. Jana Bosko, wymyślił i przez kilka lat organizował ks. Zbigniew Porębski. Dzieło obecnie kontynuują księża salezjanie: ks. Andrzej Iglicki - proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej, ks. Jerzy Gonta oraz ks. Franciszek Steblecki. Trzeba nadmienić, że festiwal piosenki maryjnej został przygotowany przez ks. Porębskiego jako uwieńczenie nabożeństw majowych, które w tradycji salezjańskiej mają bardzo szczególną i wyjątkową formę odprawiania łączącą Litanię Loretańską ze specjalnymi modlitwami salezjańskimi oraz krótkim rozważaniem w formie tzw. słówka wieczornego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest więc doskonałą okazją do wspólnego przeżywania wiary i możliwością osobistego zaangażowania się w życie parafii.

Reklama

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz schole. Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach: wykonawców indywidualnych i zespołów lub scholi, w trzech grupach wiekowych - najmłodszej, do 9 lat; średniej, do 14 lat i starszej, do 19 lat. Każdy z wykonawców - solista, zespół lub schola - może zaprezentować dwa utwory: pieśń maryjną i piosenkę religijną. Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut. W czasie przeglądu wykonuje się najwyżej dwie zwrotki utworu. W ocenie poszczególnych prezentacji pod uwagę będą brane: dobór repertuaru, przekaz wartości duchowych, ogólny wyraz artystyczny, staranność wykonania utworów i akompaniament. Oceną zajmie się jury.

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest konkursem z cennymi nagrodami. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach i kategoriach otrzymają: 1 tys. zł w najstarszej grupie wiekowej, 800 zł - w średniej grupie wiekowej, 500 zł - w najmłodszej grupie wiekowej. Pozostałe miejsca uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi. Spośród zdobywców pierwszych miejsc jury wyłoni zdobywcę Pucharu Przechodniego. Ponadto najlepszy zespół z najstarszej grupy wiekowej zajmie się animacją śpiewu podczas liturgii eucharystycznej w czasie kolejnego festiwalu „Totus Tuus”.

Zgłoszenia na festiwal można kierować na adres parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Janina Drożdż (e-mail: jadro100@interia.pl, tel. 608-684-747) i Beata Lis (lisbeata1@o2.pl, tel. 509-661-407).

2013-04-11 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowali konkursowo

Do śpiewu potrzeba nie tylko głosu, ale także serca. Aby śpiew brzmiał wspaniale musi być zaangażowanie i serce. I tego na pewno nie brakowało uczestnikom Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie. 11 stycznia 2014 r. Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe oraz wspaniała bazylika ojców Bernardynów rozbrzmiewały najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami

Konkurs skierowany był do amatorskich zespołów chóralnych, scholi i zespołów wokalno-instrumentalnych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych działających przy kościołach na terenie Podkarpacia. Organizatorzy za cel postawili sobie podnoszenie jakości pracy artystycznej chórów amatorskich, scholi kościelnych i zespołów wokalno-instrumentalnych, chcieli ocenić dorobek artystyczny zespołów, zintegrować amatorski ruch artystyczny w województwie podkarpackim oraz ocenić pracę dyrygentów. Jury oceniało dobór repertuaru, intonację, emisję głosu, interpretację, stopień trudności utworu. Każdy z uczestniczących chórów i zespołów na zakończenie otrzymał nie tylko pamiątkowe statuetki, ale również wskazówki jury dotyczące dalszej pracy.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Kapłan zamordowany w Sudanie Południowym. Jego "winą" było to, że zgłosił kradzież leków

2026-06-22 18:03

[ TEMATY ]

kapłan

Sudan Południowy

zamordowany

kradzież leków

Vatican Media

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin, proboszcz kościoła św. Wincentego w Kaudzie w południowym Sudanie, został zamordowany w piątek 19 czerwca wraz z dwiema innymi osobami w Górach Nubijskich. Informację o tym podała katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sudańskie media doniosły, że mord był aktem odwetu, ponieważ ksiądz zgłosił władzom kradzież leków przechowywanych przez kościół dla ludności.

Region nękany jest narastającymi napięciami plemiennymi i wewnętrznymi konfliktami między ugrupowaniami zbrojnymi. Kauda, położona w stanie Kordofan Południowy, jest głównym ośrodkiem w kontrolowanych przez Sudański Ludowy Ruch Wyzwolenia Północy. W ostatnich miesiącach pogarszająca się sytuacja w połączeniu z konfliktami zbrojnymi i plemiennymi, zmusiła część duchownych do opuszczenia regionu. Ojciec Youhanna postanowił jednak pozostać we wspólnocie, której służył. Był jednym z niewielu kapłanów nadal aktywnych mimo wszechobecnej przemocy. Jego posługa wykraczała dalece poza opiekę duchową.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję