Reklama

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II

Katolicyzm w sercu Florydy

Niedaleko Naples na Florydzie działa uniwersytet zupełnie niezwykły. Nosi miano Ave Maria, a jego założycielem jest jeden z najbogatszych ludzi USA, Tom Monaghan. Nowoczesne boiska sąsiadują z kaplicami. Studenci zachęcani są do uczestnictwa w Eucharystii, a pośród zajęć znajduje się miejsce na krąg biblijny. W ciągu dnia w miasteczku sprawuje się ok. dwudziestu Mszy św. Ważnym miejscem w kampusie jest stale czynny konfesjonał. Na stronie internetowej uniwersytetu można odsłuchać wielu pięknych świadectw. Studenci zachwycają się tym, że codziennie mogą spędzać czas na osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Sam Monaghan otworzył niewielką restaurację w 1960 r. W roku 2000 był już obecny w 66 krajach. Kieruje się w swym życiu pięcioma priorytetami: duchowym, społecznym, umysłowym, fizycznym i finansowym. Duchowym - bo codziennie uczestniczy w Eucharystii, odmawia Różaniec i czyta Biblię; społecznym - bo pielęgnuje swoje relacje z innymi, wśród których na pierwszym miejscu wymienia żonę i dzieci; umysłowym - bo dba o rozwój wiedzy i stara się racjonalnie badać sumienie; fizycznym - bo uważa ciało za świątynię Ducha Świętego; finansowym - gdyż uczciwie zarabia. Ten ostatni priorytet jest możliwy do spełnienia tylko wtedy, gdy spełnione są cztery pierwsze. W tym też duchu Monaghan ustalił zasady uniwersytetu. Ma nadzieję, że w życiu absolwentów uczelni spełnią się słowa Chrystusa: „MOJE OWCE SŁUCHAJĄ MEGO GŁOSU… NIE ZGINĄ ONE NA WIEKI I NIKT NIE WYRWIE ICH Z MOJEJ RĘKI” (J 10, 27-28).

2013-04-15 14:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pora wracać do kościoła

2020-09-23 09:43

Niedziela Ogólnopolska 39/2020, str. 16-17

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

Kard. Sarah

Karol Porwich/Niedziela

Żadnej transmisji nie można stawiać na równi z osobistym kontaktem z Panem Bogiem – pisze w liście do biskupów kard. Robert Sarah.

Kardynał Robert Sarah, przewodniczący watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, wystosował list w sprawie celebracji liturgii w czasie pandemii COVID-19 i po jej zakończeniu do przewodniczących Konferencji Episkopatów Kościoła katolickiego. Treść listu została zatwierdzona przez papieża, który zlecił jego publikację. Nosi on tytuł: Z radością powróćmy do Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie patriotyczne

2020-09-25 23:23

archiwum parafii

W najbliższą niedzielę 27 września w parafii pw. św. Bartłomieja w Morawicy odbędą się uroczystości wpisujące się w upamiętnienie 100- lecia Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15. 00 Mszą św. w intencji obrońców Ojczyzny oraz za Prezydenta RP. Z kolei o 16. 00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowych tablic na pomniku „Niezłomnym – Ojczyna” połączone ze złożeniem kwiatów. Na 16. 15 jest zaplanowane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, który w parafialnej sali gimnastycznej wygłosi wykład „Bitwa Warszawska a współczesna sytuacja geopolityczna.

Do Morawicy, na patriotyczne wydarzenie, które zakończy się spotkaniem przy kawie i ciastku, w imieniu wspólnoty parafialnej zaprasza proboszcz – ks. Władysław Palmowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję