Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu „Niedzieli”

Wybrano najlepszy list na Rok Wiary

Redakcja „Niedzieli” ogłosiła kilka miesięcy temu konkurs nt. „Listy w Roku Wiary - Przekazujmy Ewangelię”. Chcieliśmy, by nasi czytelnicy, zarówno osoby świeckie, jak i duchowne, napisały do osoby ważnej i bliskiej list na temat znaczenia wiary w ich życiu. Forma listu wydawała nam się najbardziej odpowiednia, bo zakłada prywatność wypowiedzi i skłania do szczerości.

Na konkurs napłynęły 144 prace z całego kraju, a także spoza granic Polski. Różniły się objętością - od krótkiej formy po niemal książkową. Zaskakująca była także pomysłowość w podejściu do tematu. Do prac dołączano zdjęcia i odręczne rysunki, zdarzały się nawet wiersze.

Jury, na którego czele stał ks. prał. Ksawery Sokołowski, po wnikliwym zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło przyznać:

Reklama

I miejsce Pawłowi Gładyszowi z Warszawy. Nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu. II miejsce zajęła Małgorzata Dybeł z Wadowic, a III Sławomir Pietraszko z Lipowej. Laureaci II i III miejsca otrzymają statuy bł. Jana Pawła II.

Jury przyznało także 11 wyróżnień, które uhonorowane zostaną nagrodami książkowymi. Otrzymali je: Marzena Zabielska z Chotomowa, Natalia Miklas z Koźminek, Anna Lengiewicz z Białegostoku, Adam Kiwacki z Częstochowy, Elżbieta Kwaśnik z Majdanu Królewskiego, Ireneusz Mazurski z Gryfic, Maria Golonka z Przeworska, Elżbieta Rząd z Łabuniek II, Katarzyna Nowakowska z Sanoka, Izabella Słomkowska-Malinowska z Lublina oraz Elżbieta Maślanka z Częstochowy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za inspirujące, poruszające wyobraźnię, a czasem wzruszające świadectwa swojej wiary i oddania Bogu. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach naszego tygodnika w całości lub w części. Ich pełne wersje ukażą się na internetowej stronie „Niedzieli”: www.niedziela.pl.

Z prac nagrodzonych i wyróżnionych powstanie także książka.

2013-06-10 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs Biblijny im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlond

[ TEMATY ]

konkurs

Stowarzyszenie Pokolenie/Instytut Pamięci Narodowej

Kard. August Hlond

Kard. August Hlond

W październiku zakończyła się, kolejna już, XIX edycja Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda w roku szkolnym 2019/2020 organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację „Słowo”.

W konkursie uczestniczyło ok. 50 tys. uczniów – dzieci i młodzieży, którzy poprzez udział w konkursie plastycznym (przedszkola, klasy I – IV) oraz w konkursie wiedzy (klasy VI-VIII oraz szkoły średnie) zapoznawali się i pogłębiali znajomość Pisma Świętego. W tym roku przewodnim tematem konkursu była Ewangelia wg św. Marka.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję