Reklama

Duchowość

Rajska emerytura w zasięgu ręki

W ostatnich dniach lipca tysiące Polaków zastanawiają się nad wyborem sposobu lokowania swoich oszczędności emerytalnych. Internet huczy od dyskusji na temat tego, który OFE daje największą stopę zwrotu i komu najlepiej powierzyć swoją przyszłość. Z pomocą w odpowiedzi na te pytania przychodzi Fundacja „Opoka” - proponuje otwarcie Funduszu Emerytalnego... w Niebie! Wystarczy zastosować środki, zalecane przez Kościół od dwóch tysięcy lat.

[ TEMATY ]

emerytura

radiant guy / Foter.com / CC BY-SA

„Celem akcji jest zachęcenie wszystkich obywateli do tego, aby myśląc o swojej przyszłości, wybiegli poza moment osiągnięcia wieku emerytalnego, a nawet poza moment śmierci” – mówi ks. Mirosław Matuszny, jeden z pomysłodawców kampanii. W celu promocji dzieła powstała specjalnie przygotowana interaktywna strona internetowa.

„Każdy, kto odwiedzi stronę www.ofewniebie.pl, będzie mógł założyć swoje konto i inwestować w swoją szczęśliwą przyszłość” - zapewnia Krzysztof Piądłowski, prezes Fundacji „Opoka”. Na pytanie o to, na czym polega inwestycja, odpowiada: „Posiadamy pewne i sprawdzone narzędzia, które potwierdziły swoją skuteczność przez ponad dwa tysiące lat stosowania! To znane wszystkim katolikom: post, modlitwa i jałmużna”.

Reklama

Każdy, kto odwiedzi wspomnianą stronę internetową, będzie mógł dołączyć swoją prośbę do skrzynki modlitewnej. Uczestnicy programu zobowiązują się do wzajemnej modlitwy w swoich intencjach. Dodatkowo można zadeklarować podjęcie postu. „Nie jest przypadkiem, że akcja rusza w sierpniu - miesiącu, w którym Episkopat zachęca do abstynencji od alkoholu. To z kolei forma inwestycji, w której pomagamy nie tylko sobie, ale też osobom, w których intencji post podejmujemy” - tłumaczy współorganizatorka projektu Helena Mirowska.

Ostatnim elementem jest jałmużna, którą za pomocą strony można wesprzeć różne dzieła charytatywne. „Zgodnie z przesłaniem ewangelicznym «gromadźcie sobie skarb w niebie» jesteśmy absolutnie przekonani, że pieniądze zainwestowane w tak dobry sposób nigdy nie ulegną dewaluacji i pomnożą się po stokroć” - dodaje Piotr Gajda z zespołu „OFE w Niebie”. Według twórców kampanii taka forma inwestycji to pewny zysk i stabilna przyszłość.

„Pośród niepewności jutra i niepokoju o swój byt, tego jednego możemy być pewni, że każda, nawet najdrobniejsza inwestycja za pomocą OFE w Niebie przyniesie zysk, o którym inne OFE mogą tylko pomarzyć: szczęście wieczne!” – mówi Krzysztof Piądłowski.

Reklama

Tylko w pierwszym dniu projektu do OFE w Niebie dołączyło 10 osób.

Kontakt: Piotr Gajda, 507 525 995, piotr@agencjaaqq.pl .

2014-07-24 17:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brak emerytury dla niepracujących matek to niesprawiedliwość

[ TEMATY ]

rząd

emerytura

Dominik Różański

Powtarzamy od 2008 roku, że brak takich emerytur do niesprawiedliwość wobec matek, ale też finansowa dyskryminacja ich dzieci, które pracując, będą odprowadzać składki na wszystkich, a oprócz tego będzie musiały utrzymać swoje matki, które na starość nie mają żadnych środków do życia - powiedziała KAI Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", komentując zapowiedź rządu, że wprowadzi prawo do emerytury dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nigdy nie pracowały.

Na sobotnim kongresie Prawa i Sprawiedliwości członkowie rządu zapowiedzieli szereg zmian poszerzających politykę państwa na rzecz rodzin. Padła m.in. kwestia wprowadzenia minimalnych emerytur dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nigdy nie pracowały. Dziś jest to 1029,80 zł brutto.

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska: pomoc dla 7,5 tys. Afgańczyków w Pakistanie

2021-09-23 15:34

[ TEMATY ]

Caritas

episkopat.pl

We współpracy z pakistańskim Caritasem będziemy pomagać afgańskim uchodźcom, którzy docierają do tego kraju. Planowana jest trzymiesięczna interwencja humanitarna. W jej ramach natychmiastową pomocą otrzyma 7,5 tys. osób – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki.

Łączna kwota wsparcia, przekazana przez Caritas Polska na projekty służące pomocy uchodźcom poza granicami Polski, zrealizowane od 2017 r. wynosi 20,5 mln zł – poinformowała organizacja.

CZYTAJ DALEJ

Polka pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame: efekt tego co już zrobiliśmy cieszy

2021-09-24 07:18

[ TEMATY ]

katedra Notre‑Dame

Adobe Stock

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame

Nasza praca ma głęboki sens, ponieważ obcujemy z oryginalnymi materiałami i odbudowujemy dzieło o najpiękniejszych proporcjach konstruowane dla Boga, co widać w każdym szczególe katedry. Polscy konserwatorzy zabytków wyróżniają się we Francji wiedzą z zakresu chemii i historii sztuki – mówi PAP Felicja Lamprecht, restauratorka zabytków pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame.

„Nad rekonstrukcją XIX-wiecznych malowideł ściennych w kaplicy Św. Ferdynanda w katedrze Notre Dame w Paryżu pracujemy od września 2020 r. i można powiedzieć, że efekt naszej pracy cieszy. Kaplica została skończona i wygląda przecudnie. Jest jasna i rozświetlona” – mówi Lamprecht.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję