„Celem pielgrzymowania też jest, abyśmy umieli zawierzyć siebie Maryi. Uczmy się słuchać jak Maryja, kochać jak Maryja, służyć jak Maryja i rozmawiać z Bogiem jak Maryja” – zaznaczył bp Mazur.
Przed wyruszeniem na pątniczy szlak wszystkie grupy zgromadziły się na Mszy św. w ełckiej katedrze. „Wszyscy pielgrzymujemy przez całe życie i jest nam znany cel naszej pielgrzymki – Królestwo Niebieskie oraz spotkanie się z Bogiem w Jego Domu - mówił w homilii bp Mazur. – W tym pielgrzymowaniu nie jesteśmy sami. Jest z nami Bóg, a kto idzie z Bogiem nie chodzi w ciemności. Niech to pielgrzymowanie uświadomi nam, że nie jesteśmy sami i nauczy nas wierności Bogu oraz umocni naszą wiarę. Oby ten czas był czasem nawracania się i pomocy bliźniemu” – życzył bp Mazur.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kierownik pielgrzymki ks. prał. Kazimierz Gryboś podkreślał, że pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. „Są to rekolekcje w drodze. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów wędrówki. W pielgrzymce nie może zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu i pogody ducha, uśmiechu i radości. Tam gdzie jest Maryja, tam czcimy i Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, któremu Maryja dała ludzkie ciało” – mówił ks. Gryboś.
Kierownik pielgrzymki zaprasza wszystkich, którzy nie mogą iść, aby przyjechali do Częstochowy na dzień wejścia pielgrzymki na Jasną Górę 11 sierpnia, gdzie o godzinie 11.00 pielgrzymi wezmą udział w Mszy św.
W tym roku na pątniczy szlak wraz z pielgrzymami wyruszył Pasterz diecezji bp Jerzy Mazur. Na czas rekolekcji w drodze pielgrzymów błogosławił bp Romuald Kamiński.