Reklama

Aspekty

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. Ale nawet słońce w szczytowej formie nie odstraszyło młodych ludzi, którzy tamtego dnia (i nocy) stworzyli most ze swoimi rówieśnikami z całego świata, modlącymi się w Rio de Janeiro na Światowych Dniach Młodzieży.

Podoba mi się, że jest tu tyle młodzieży, która wierzy w Pana Jezusa, która uczestniczy w życiu Kościoła i chce się tym dzielić, nie zostaje z wiarą w swoim domu, w swoim pokoju, tylko wychodzi z tym w świat - powiedział Radek Zieliński, uczestnik spotkania. - Myślę, że jest to świadectwo bardzo pożądane w dzisiejszych czasach. Świetny modlitewny klimat. Co prawda było gorąco, ale Duch Święty nas orzeźwiał.

Ze względu na różnicę czasu trzeba było czekać aż do północy na połączenie z Rio. Na telebimie transmitowano wjazd papieża Franciszka i jego powitanie z młodzieżą. Następnie w obu miejscach jednocześnie wystawiono Najświętszy Sakrament i odbyła się adoracja.

Reklama

Świebodzin to miejsce nieprzypadkowe. - Niedługo po tym, jak poświęcono figurę Chrystusa w Świebodzinie, papież Benedykt XVI ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro, tam, gdzie figura Chrystusa Zbawiciela. Skojarzenie i pomysł, żeby coś zrobić i u nas, było natychmiastowe - wspomina ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży. - Rio w Świebodzinie to pomysł naszej młodzieży. To szczególne miejsce. Nazywam je polami wiary. Obserwuję, że przyjeżdża tu mnóstwo ludzi, jedni uprawiają tzw. turystykę religijną, ale inni przyjeżdżają, żeby szczerze się modlić. Ta figura, znak Chrystusa Króla i Pana naprawdę przyciąga. Ludzie tu uczą się wiary.

Na placu zgromadziła się młodzież z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej, świdnickiej, legnickiej i poznańskiej. - W sumie ok. 3 tys. ludzi, cała zachodnia Polska - podsumował Bartek Dobrzyński z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży. - Gdyby podliczyć wszystkich ludzi posługujących podczas tego spotkania, wyszłoby ok. 350 osób.

Z młodymi modlili się biskupi Stefan Regmunt i Tadeusz Lityński. Nie zabrakło świadectw, wspólnych nabożeństw i zabawy - zagrały Tymczasowa Formacja Prowizoryczna, Siewcy Lednicy oraz Vox Cordi i Mini de moll. Aż do samej nocnej Eucharystii w specjalnym namiocie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, można też tam było się spowiadać. - W Roku Wiary chcemy w sobie rozpalać pragnienie bycia apostołami i misjonarzami żyjącego pośród nas Zbawiciela Jezusa Chrystusa - powiedział bp Regmunt, rozpoczynając Mszę św. na placu.

2013-08-01 16:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpusty dla uczestników ŚDM w Rio de Janeiro

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Franciszek

Instytut ŚDM Rio 2013

Papież Franciszek udzielił odpustów uczestnikom obchodów Światowego Dnia Młodzieży, jakie odbędą się w dniach 23-28 lipca w Rio de Janeiro. Podjął tę decyzję pragnąc, by młodzi - „w łączności celami duchowymi Roku Wiary, ogłoszonego przez Benedykta XVI” - mogli zyskać „spodziewane owoce uświęcenia XXVIII ŚDM” - poinformowała Penitencjaria Apostolska. Odpust zupełny mogą w tym okresie otrzymać - raz dziennie - osoby uczestniczące w liturgiach i praktykach pobożnych w Rio de Janeiro. Wymagane są do tego zwykłe warunki: sakramentalna spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można ofiarować za zmarłych.

Osoby nieprzebywające w Rio de Janeiro podczas ŚDM, także mogą zyskać odpust zupełny, gdy włączą się duchowo w tamtejsze liturgie i praktyki pobożne za pośrednictwem transmisji radiowych, telewizyjnych lub w nowych środkach społecznej komunikacji.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję