Reklama

Świat

Strefa Gazy: prymas anglikański łączy się w modlitwie z Papieżem

W obliczu „niepokojącego pogorszenia się sytuacji” w Strefie Gazy, anglikański arcybiskup Canterbury, Justin Welby łączy się duchowo z papieżem Franciszkiem, który w minioną niedzielę apelował o włączenie się w jego modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie, w Iraku i na Ukrainie. Anglikański prymas błaga Księcia Pokoju, aby „nawrócił serca na pokój i pomoc niewinnym” ofiarom konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

[ TEMATY ]

modlitwa

bertknot / photo on flickr / foter.com

- Nie sposób patrzeć na obrazy pochodzące z Gazy i Izraela bez ściśniętego serca - napisał abp Welby w długim oświadczeniu nt. sytuacji w Strefie Gazy, wydanym po spotkaniu z pracownikami arabskiego szpitala Al-Ahli w Gazie, prowadzonym przez diecezję jerozolimską Kościoła episkopalnego. - Powinniśmy wołać do Boga, pukać do bram nieba i modlić się o pokój, sprawiedliwość i bezpieczeństwo. Tylko stałe poszukiwanie i serce otwarte na pokój między Izraelczykami i Palestyńczykami są w stanie ochronić niewinnych ludzi, ich dzieci i wnuki przed przemocą, która coraz bardziej narasta.

Reklama

Hierarcha wyraził też wdzięczność za już przekazaną pomoc humanitarną i wezwał wszystkie parafie i diecezje Kościoła Anglii i całej Wspólnoty Anglikańskiej do wspierania inicjatyw pomocowych diecezji jerozolimskiej.

- W sposób szczególny myśl moja biegnie dzisiaj do trzech obszarów kryzysowych: bliskowschodniego, irackiego i ukraińskiego. Proszę was, abyście nadal włączali się w moją modlitwę, aby Pan udzielił ludziom i władzom tych terenów mądrości i sił niezbędnych do zdecydowanego kroczenia naprzód drogą pokoju, stawiając czoła wszelkim atakom słownym za pomocą wytrwałości dialogu i rokowań oraz siły pojednania. Niech w centrum każdej decyzji leżą nie interesy prywatne, ale dobro wspólne i poszanowanie każdej osoby. Pamiętajmy, że wszystko traci się przez wojnę i niczego nie traci się dzięki pokojowi! Bracia i siostry: nigdy więcej wojny, nigdy więcej wojny. Myślę zwłaszcza o dzieciach - zabitych, rannych, okaleczonych, osieroconych. Proszę was o to z całego serca: zatrzymajcie się, zatrzymajcie się, proszę! - mówił 27 lipca papież Franciszek.

2014-07-31 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież przypomina o wspólnocie świętych i wzywa do modlitwy

[ TEMATY ]

modlitwa

Grzegorz Gałązka

Wspólnocie świętych, komunii między niebem a ziemią, poświęcił Franciszek swoje rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty wezwał też do modlitwy, aby Jerozolima, miasto święte wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa i islamu zawsze była znakiem Bożego pokoju.

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Adam Żak: Tylko Kościół oczyszczony będzie wiarygodnym świadkiem Ewangelii

2022-05-19 07:03

BP KEP

O Adam Żak

O Adam Żak

- Ten film uważam za bardzo ważny, gdyż pokazuje on dojrzewanie Jana Pawła II w odpowiedzi na ogarniający Kościół kryzys wykorzystywania seksualnego małoletnich, z także jego uczciwość w załatwianiu tych spraw – mówi ks. Adam Żak SJ, najlepszy specjalista w Kościele w Polsce w zakresie oczyszczania Kościoła z przestępstw na tle pedofilskim. Film „Szklany Dom – odpowiedź Jana Pawła II na kryzys wykorzystywania seksualnego w Kościele” został wyemitowany dziś na antenie TVP.

Ks. Żak, który jest Koordynatorem ds. ochrony dzieci i młodzieży z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, podkreśla, że film ukazuje postawę Jana Pawła II, która zawsze była ukierunkowana na człowieka. Na ochronę jego godności i praw, o czym świadczy jego programowe hasło z pierwszej encykliki: „Człowiek jest drogą Kościoła”. Dodaje, że bynajmniej nie było ono sloganem i dlatego Jan Paweł II był w stanie zauważyć ogrom zła, jakie działo się w Kościele na tle pedofilskim, a co związane było z gwałceniem najbardziej podstawowych praw oraz godności osób najsłabszych, czyli dzieci i młodzieży lub dorosłych osób bezradnych. A czyny takie pozostawiają rany na całe życie u osób poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Sandomierska Caritas: w piątek i sobotę wyjadą dwa konwoje sanitarne do Ukrainy

2022-05-19 21:00

[ TEMATY ]

Caritas

diecezja sandomierska

#pomocdlaUkrainy

Caritas.pl

Dwa konwoje humanitarne z darami o łącznym ciężarze 10,5 ton przygotowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej wyruszą w najbliższy piątek i sobotę do objętych pożogą wojenną miast w Ukrainie. Do tej pory z pomocą humanitarną wysłano 10 konwojów o łącznej wadze załadunku 73,5 ton.

W piątek 20 maja z samego rana z placówki sandomierskiej Caritas wyruszy 11. konwój humanitarny dla mieszkańców Zaporoża.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję