Reklama

O zagrożeniach „gender”

21 września 2013 r.

Zagrożenia ideologią „gender”, etyka seksualna i edukacja medialna dzieci - to tylko wybrane tematy konferencji dla świadomych rodziców, która odbędzie się 21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej (ul. Mehoffera 2).

Spotkanie pod hasłem: „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać” przeznaczone jest szczególnie dla rodziców i wychowawców. - Naszym głównym celem jest zwrócenie uwagi na wielorakie zagrożenia dotykające dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, jak i edukacyjnym - mówi Joanna Białobrzeska, współorganizator konferencji.

Reklama

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali specjaliści z kraju i z zagranicy. Istotę zjawiska, które nazwano ideologią gender, przedstawi znana w środowiskach katolickich socjolog dr Gabriele Kuby z Niemiec. Opowie m.in. o przerażających konsekwencjach wprowadzenia przymusowej edukacji seksualnej w Europie Zachodniej. Prof. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie mówić o wpływie edukacji seksualnej na społeczeństwo w Polsce.

Abp Henryk Hoser SAC, przewodniczący zespołu ds. bioetycznych KEP, będzie mówił o etyce seksualnej w świetle nauczania Kościoła. Psycholog ks. dr Mirosław Nowosielski wskaże współczesne zagrożenia duchowe w procesie wychowawczym. Podjęty będzie również temat edukacji medialnej najmłodszych. Problematykę z tej dziedziny przybliży red. Jacek Karnowski.

Organizatorami konferencji są firma edukacyjna Creodidasko oraz diecezjalne Radio Warszawa.

Zapisy na stronie: www.miejmyodwage.pl.

2013-09-09 15:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończenie pierwszej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2021-09-25 16:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak dobrze, że Pan Bóg swoje Słowo zapisuje w takich chropowatych ludziach jak my, w takich niedoskonałych ludziach jak my, w takich niedoskonałych wspólnotach jak my! Pewnie każdy z nas chciałby inaczej, chciałby być lepszym materiałem do tego zapisu, pewnie marzyłby się nam lepszy Kościół, lepsza wspólnota miedzy nami, żeby lepiej wyrażała Słowo Boże, ale Pan Bóg ma dość pokory, by zapisywać swoje Słowo w nas, w takich, jakimi jesteśmy! - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję