Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie

W piątek 6 września w parafialnym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, skąd pochodzi biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, odbyły się uroczystości pogrzebowe jego Ojca, śp. Stanisława Kaszaka

Niedziela sosnowiecka 38/2013, str. 1

[ TEMATY ]

pogrzeb

Mirosław Ciszek

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak. Wraz z nim Eucharystię sprawowali: arcybiskup Andrzej Dzięga - metropolita szczecińsko-kamieński, biskup Paweł Socha, biskup Marian Błażej Kruszyłowicz i biskup Piotr Skucha. Kazanie wygłosił ks. Robert Kaszak, brat Pasterza diecezji sosnowieckiej. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyły rzesze wiernych wraz z duszpasterzami, siostry zakonne, przedstawiciele Rycerzy Kolumba i Legionu Maryi oraz innych grup i stowarzyszeń działających w diecezji sosnowieckiej.

Na ręce biskupa Grzegorza Kaszaka wpłynęło wiele kondolencji z powodu śmierci Ojca, m.in. wyrazy współczucia przesłał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

Po uroczystości pogrzebowej słowa wdzięczności do swoich kapłanów i wiernych skierował biskup Grzegorz Kaszak. - W chwilach trudnych poznaje się prawdziwych przyjaciół. Bardzo dziękuję za to, iż wspieraliście mnie swoją modlitwą, obecnością i życzliwością w dniach śmierci i pogrzebu mojego Taty, śp. Stanisława. Szczególnie imponujące świadectwo daliście także wobec kapłanów i wiernych diecezji szczecińsko-kamieńskiej, licznie uczestnicząc w uroczystościach w Choszcznie. Dziękuję za te trudy i niewygody związane z daleką drogą oraz koniecznością szukania zastępstw na parafiach. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy nie mieli możliwości fizycznie być na pogrzebie, ale duchowo mnie i mojej rodzinie towarzyszyli. Za każdą modlitwę, odprawioną Mszę św. i każdy znak chrześcijańskiej solidarności w niełatwych chwilach, w imieniu całej naszej Rodziny składam serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo proszę o przekazanie moich podziękowań także wszystkim naszym wiernym, którzy okazali tyle dobroci i serca - powiedział biskup Grzegorz Kaszak.

2013-09-19 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: pogrzeb kolejnego polskiego bezdomnego

[ TEMATY ]

Watykan

pogrzeb

śmierć

GRAZIAKO

W kościele polskim w Rzymie odbył się w południe pogrzeb bezdomnego Polaka, który zmarł przed dwoma tygodniami w klinice Gemelli. Śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń, jakich doznał on na skutek pobicia.

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterstwo w cieniu skandali

Niedziela Ogólnopolska 21/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Notatnik duszpasterski

Karol Porwich/Niedziela

Trwa dla ludzi Kościoła czas próby. Z czołówek gazet i z ekranów nie schodzi sprawa skandali i krytyki nacelowanej na wspólnotę Kościoła. Jedne zarzuty są słuszne i trzeba się za nie uderzyć w piersi, inne, bardzo czytelnie, mają jeden cel – osłabić Kościół, jego misję i nauczanie. Siłą rzeczy ma to ogromny wpływ na duszpasterstwo. Pewnie będziemy tego doświadczać w grupach liturgicznej służby ołtarza, w ruchach i stowarzyszeniach młodzieżowych, w duszpasterstwie dzieci oraz w liczbie i jakości powołań kapłańskich. Z pewnością podetnie to skrzydła wielu duszpasterzom – jeśli nie osłabi w gorliwości, to przysporzy lęku przed osądzeniem i reakcją mediów.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy na Jasnej Górze

2023-02-06 18:30

screen YT Jasna Góra

bp Maciej Małyga

bp Maciej Małyga

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy. Prowadzi je bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek 6 lutego i potrwają do czwartku 9 lutego. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii bp Małyga nawiązał do fragmentu z Księgi Rodzaju mówiącego o stworzeniu świata. - Słyszeliśmy piękne słowo o Bogu, który może na nowo stworzyć w nas światłość - wskazał biskup, cytując słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Przyjdź! Bądź moim światłem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję