Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Święto młodych

Czwarta edycja Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) już za nami. Formacyjno-ewangelizacyjna impreza odbyła się w ostatni weekend września na terenie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Wyjątkiem były seanse filmowe, które były wyświetlane w jednym z sosnowieckich kin. Program SMDS był wyjątkowo atrakcyjny, przygotowany przez młodzież zrzeszoną w ruchach i wspólnotach naszej diecezji. Młodzi dzielili się darem wiary z rówieśnikami, którzy nie mają tak bliskich związków z Kościołem, wzbogacali także swoją formację, bo świadczyć o Bogu może najlepiej tylko ten, kto sam jest blisko Boga - jak podkreślał podczas rozesłania ewangelizatorów biskup Grzegorz Kaszak.

- Rozpoczęliśmy od projekcji filmowych - wartościowych, niosących chrześcijańskie przesłanie, które obejrzało 2200 młodych ludzi. Przejmujące świadectwo wiary dał reżyser głośnego obrazu „Ja jestem”, Lech Dokowicz. W ewangelizacji na ulicach Dąbrowy Górniczej wzięło udział 110 ewangelizatorów świeckich i kilku księży. Podczas SMDS odbyły się także m.in.: bieg uliczny, przegląd pieśni liturgicznej, rozmowy o wierze z zaproszonymi gośćmi. Gościem specjalnym był zespół „Propaganda Dei”. Nie zabrakło również świadectw, m.in. Krzysztofa Demczuka - lidera wspólnoty Metanoia - Eucharystyczny Płomień, czy wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie zakończył w niedzielę 29 września „Marsz dla Życia” z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej oraz Eucharystia, której przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak - opowiada ks. Szymon Wojciechowski, koordynator SMDS.

- Parafia nie zawsze daje mi taką możliwość, a tutaj spotykam młodych ludzi, którzy podobnie jak ja uwielbiają Boga. I bardzo dobrze się tu czuję. Szkoda tylko, że SMDS odbywa się tylko raz w roku. Z tegorocznej edycji najbardziej zapamiętam ewangelizację uliczną, bo sam w niej wziąłem udział. Było to dla mnie niesamowicie owocne doznanie - mówi Adrian Kubacki z Jaworzna, z Ruchu Światło-Życie, który po raz czwarty uczestniczył w SMDS.

Reklama

Ks. Szymon Wojciechowski podkreśla, że głównym wyzwaniem stojącym przed organizatorami Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej jest przyciągnięcie i zaangażowanie w ideę SMDS o wiele większej niż dotychczas rzeszy młodych ludzi.

Szersza relacja z tegorocznych Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej zamieszczona jest na str. VI „Niedzieli Sosnowieckiej”.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Kościele w państwie i państwie w Kościele

Niedziela wrocławska 49/2017, str. III

[ TEMATY ]

młodzi

forum

Agnieszka Śmigla/PWT

Zespół Exodus 15 przyciągnął rzesze słuchaczy

Zespół Exodus 15 przyciągnął rzesze słuchaczy

– Myślę, że ten temat jest bardzo interesujący dla młodych ludzi, bo można rozpatrywać go na różnych płaszczyznach – powiedział metropolita wrocławski abp Józef Kupny, odnosząc się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Młodych. OFM odbyło się po raz XXXII, tym razem pod hasłem „Kościół w państwie, państwo w Kościele”

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję