Reklama

Archiwum

Niedziela 41/2013

Spis treści

Z Watykanu

Z Watykanu

4

Ze świata

Ze świata

5

Z kraju

Z kraju

7

POD PATRONATEM MEDIALNYM „NIEDZIELI"

Camino w Krakowie
Maria Fortuna-Sudor

Powiedzieli

27

Z PRASY ZAGRANICZNEJ

Z prasy zagranicznej
(pr)

37

DODATEK NIE TYLKO DLA SENIORA

Ustanowieni do pomocy człowiekowi
Ks. Ireneusz Skubiś

Ustanowieni do pomocy człowiekowi
Patronowie trzeciego wieku
Ks. M. Ł.

Telewizja Polska pokazała niedawno bardzo ciekawy felieton na temat niespotykanego wydarzenia w Poznaniu z udziałem seniorów w roli głównej. Włodarze miasta oddali klucze ludziom w podeszłym wieku. Czy zdarzenie to miało znaczenie tylko symboliczne? A może seniorzy coraz częściej będą przejmować odpowiedzialność za otaczający świat?

Nigdy nie jest za późno na naukę
Jolanta Marszałek

Osoby w wieku 50+ kojarzymy raczej z emeryturą niż studiami. Nic bardziej mylnego. Studia w tym wieku podejmuje wiele osób, a ich oferta jest coraz bogatsza.

Wygrać z czadem
(akw)

Rok temu pisaliśmy w „Dodatku nie tylko dla Seniora” („Niedziela” nr 43/12) o śmiertelnym niebezpieczeństwie, jakim jest czad, i o tym, że ten cichy zabójca uaktywnia się szczególnie w sezonie grzewczym.

Patroni podeszłego wieku
Ks. Jacek Molka

W Nowym Testamencie, a konkretnie w Ewangelii według św. Łukasza (2, 25-38), spotykamy dwie postaci, które możemy nazwać patronami osób starszych. Są nimi Symeon i Anna.

Melatonina – sposób na zdrowy sen!

Dr n. med. Michał Rabijewski, Klinika Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Godność od początku do końca
Ks. M. Ł.

W związku z kanonizacją Jana Pawła II padło wiele propozycji i zrodziło się wiele pomysłów. Najczęściej zastanawiamy się nad tym, komu lub czemu będzie patronował nowy święty.

45-50

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję