Reklama

Niedziela Podlaska

10. Edycja Diecezjalnej Ligi Szachowej

Niedziela podlaska 41/2013, str. 8

[ TEMATY ]

szachy

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

29 września w Sarnakach odbył się 1. Turniej Szachowy jubileuszowej, 10. Edycji Diecezjalnej Ligi Szachowej, której pomysłodawcą jest ks. Krzysztof Domaraczeńko. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, tzw. szachy szybkie. Wzięło w nim udział 57 zawodników. Sędzią był Józef Flaziński. Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 13 i do lat 19 z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii do lat 13 wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Waszczuk (parafia Międzyrzec Podlaski), II miejsce zajęła Aleksandra Lisiecka (parafia Sarnaki), a na III miejscu uplasowała się Antonina Adamyan-Lis z Węgrowa (parafia bazylika). W grupie chłopców do lat 13 I miejsce zajął Tomasz Gromek (parafia Liw), II miejsce - Adrian Wudarski (parafia Sarnaki), a trzeci był Maciej Adamczuk z Węgrowa (parafia klasztor).

W grupie starszej wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Kubeł (parafia Czartajew), na II miejscu uplasowała się Edyta Kołodziejczyk (Sarnaki), a trzecia była Katarzyna Lachowicz z Siemiatycz (parafia pw. Wniebowzięcia Matki Bożej).

Reklama

W grupie chłopców do lat 19 zwyciężył Tomasz Sikorski z Siedlec (parafia pw. Miłosierdzia Bożego), II miejsce zajął Rafał Żebrowski, a III - Adam Żebrowski (obaj reprezentujący parafię Węgrów - bazylika). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, książki i czasopisma szachowe.

Kolejny turniej z cyklu 10. Edycji Diecezjalnej Ligi Szachowej odbędzie się w drugiej połowie listopada w Sokołowie Podlaskim.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kuźnia talentów

[ TEMATY ]

szachy

Bożena Sztajner/Niedziela

O tym, że życie jest jak gra w szachy, mogli przekonać się uczestnicy 22. Archidiecezjalnego Turnieju Szachowego o Puchar Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo, który został rozegrany 16 stycznia w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo i posła RP Andrzeja Gawrona.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję