Reklama

Niedziela Podlaska

Rada kierownictw i księży asystentów KSM

Niedziela podlaska 41/2013, str. 6

[ TEMATY ]

KSM

Ewelina Trusiak

Wszystko, co dobre, szybko się kończy, wakacyjny czas już za nami, co oznacza wznowienie naszych comiesięcznych rad kierownictw. Tym razem spotkaliśmy się w trzeci czwartek miesiąca 19 września w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie. Zanim jednak przystąpiliśmy do obrad, w kościele pofranciszkańskim poadorowaliśmy Najświętszy Sakrament i posłuchaliśmy krótkiej konferencji ks. Krzysztofa Grzybowskiego dotyczącej m.in. pracy nad sobą oraz działania. Ks. Krzysztof przypomniał także o tym, że bez akcji nie ma formacji, a bez formacji nie ma akcji i tym każdy KSM-owicz powinien się kierować w swoim działaniu na rzecz stowarzyszenia.

Reklama

Następnie wszyscy przeszliśmy do sali, gdzie miała odbyć się informacyjna część spotkania. Na nasze powakacyjne spotkanie przyjechali przedstawiciele 17 oddziałów KSM wraz z księżmi asystentami. Szczególnie tego dnia powitaliśmy nowych asystentów: ks. Piotra Jarosiewicza - KSM Korytnica, ks. Michała Marczaka - KSM Winna Poświętna, ks. Adama Niewęgłowskiego - KSM Wyszki oraz ks. Piotra Pędzicha - KSM Brańsk. Życzyliśmy im owocnej pracy z drohiczyńską młodzieżą zrzeszoną w KSM-ie. Na początku podsumowaliśmy mijające wakacje i podziękowaliśmy księżom za posługę kierowniczą i duchową podczas obozów wakacyjnych. Oprócz tego wielkie brawa i podziewania prezes KSM Monika Pietraszko skierowała do wolontariuszy, którzy całe wakacje w różnych akcjach pomagali nam w Drohiczynie i Broku. Wyraziła radość, że zawsze można na nich liczyć. Cieszymy się, że wolontariat nie zanika i zajmuje ważne miejsce w życiu młodego człowieka.

Za poświęcony czas i trud włożony w pomoc wakacyjnych wolontariuszy czeka niespodzianka - weekendowy wyjazd integracyjny pod koniec października. Oprócz tego podsumowane zostały 5. edycja Funduszu Stypendialnego Odkrywamy Talenty oraz Diecezjalny Dzień Młodzieży w Serpelicach. Oddział KSM w Kosowie Lackim wraz z Zarządem Diecezjalnym zaprosił na 5. Diecezjalny Turniej w Piłce Siatkowej KSM. Tematy, który były także omówione na czwartkowym spotkaniu, to: powakacyjne rekolekcje formacyjne, rekolekcje dla księży asystentów, Krucjata Różańcowa z bł. Karoliną, bal andrzejkowy KSM w Brańsku oraz zbliżające się w listopadzie wybory do Zarządu Diecezjalnego i Komisji Rewizyjnej.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi dla Środowiska

[ TEMATY ]

KSM

Drohiczyn

ekologia

młodzież

Łukasz Krzysztofka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej postawiło na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskiej ekologii. Przygotowało Ogólnopolski Program Aktywnej Edukacji Ekologicznej "Młodzi dla Środowiska", inspirowany "zieloną encykliką" papieża Franciszka pt. "Laudato Si".

Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej, Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej na Rzekach dla osób indywidualnych w wieku 7-19 lat oraz Warsztaty dla rodzin mających dzieci w edukacji domowej i Kurs Trenerów Ekologii i Ochrony Środowiska, a także jedyna w Polsce Zintegrowana Platforma Cyfrowej Edukacji Ekologicznej: www.mlodzidlasrodowiska.pl - to wszystko przygotowano z myślą o uczestnikach Programu

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję