Reklama

Niedziela Lubelska

Dołącz do akcji dobrego wychowania!

Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej w Lublinie wraz z ks. Bartłomiejem Krzosem, opiekunem duchowym bractwa, zachęca do wzięcia udziału w akcji Duchowy Skarbiec Dobrego Wychowania, której celem jest modlitwa w intencji dobrego wychowania młodzieży oraz przygotowania mądrych wychowawców

Organizatorem akcji jest bractwo różańcowe, działające przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, natomiast patronat nad nią sprawuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Przedsięwzięcie ma na celu rozpowszechnianie nabożeństwa do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz modlitwy różańcowej w intencji dobrego wychowania młodzieży, przez które rozumie się kształtowanie człowieka silnej wiary, dobrego obywatela i patriotę, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym, a także w intencji przygotowania dobrych wychowawców.

By było nas więcej

Do akcji może dołączyć każdy, komu zależy na dobrym wychowaniu młodych: wychowawcy, wychowankowie, rodzice czy dziadkowie. Chodzi o to, by zorganizować jak największą grupę ludzi, którym na sercu leży dobro młodego pokolenia i sprawy wychowawcze.

Reklama

Akcja skierowana jest zarówno do młodych, którzy dostrzegają problemy wychowawcze w swoim środowisku - szkołach, klasach, grupach rówieśniczych, jak i do starszych, którym zależy, aby ich dzieci, wnuki i wychowankowie stali się w przyszłości dobrymi i mądrymi ludźmi, kochającymi Boga i Matkę Bożą.

Trzy zobowiązania

Warunki, jakie należy spełnić, przystępując do tego przedsięwzięcia, są zasadniczno proste: codzienne odmawianie modlitwy dziękczynno-błagalnej Duchowego Skarbca Dobrego Wychowania, rozważanie jednej tajemnicy Różańca oraz podjęcie dobrowolnego postanowienia. Modlitewne zobowiązanie zostaje złożone przez konkretną osobę, która nie tylko dostrzega, ale także rozumie potrzebę modlitwy za dobre wychowanie młodego pokolenia. Z drugiej strony jest to indywidualna prośba o modlitwę w intencji związanej z wychowaniem. Taką intencję powierzają Najświętszej Maryi Pannie członkowie Bractwa Różańcowego w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 18 w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.

Skarby modlitewne

Każdy członek Skarbca Dobrego Wychowania może złożyć dobrowolne postanowienie, które jest dodatkowym skarbem modlitewnym składanym Matce Bożej. Może mieć formę wyrzeczenia, dodatkowej modlitwy, w szczególności związanej z sakramentami (uczestnictwo w Eucharystii), innej formy rozwijającej duchowo (rozważanie Pisma Świętego, czytanie lektur katolickich) lub w formie dobrego uczynku. Postanowienia powinny być podejmowane w celu dziękczynienia i oddania chwały Matce Bożej. Spełniając trzy warunki, członkowie skarbca składają modlitewne klejnoty - skarby, ofiarowane Matce Bożej Niepokalanie Poczętej, z których później korzystają osoby proszące o modlitwę.

Dołącz i ty

Ci, którzy pragną przystąpić do akcji, powinni wypełnić deklarację Duchowego Skarbca Dobrego Wychowania, którą można przesłać na trzy sposoby - listownie pod adres: Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Topolowa 7, 20-352 Lublin; przez stronę internetową: www.bractworozancowe.pl, na której umieszczona jest deklaracja do wypełnienia lub wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną: kontakt@bractworozancowe.pl, podając: imię, nazwisko, adres, telefon, adres e-mail oraz swoją parafię.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od 4 lat pod znakiem św. Józefa

Niedziela świdnicka 11/2014, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

bractwa

Archiwum Świdnickiej Kurii Biskupiej

Bractwo św. Józefa powstało w diecezji świdnickiej 19 marca 2010 r. W tym roku wspólnota obchodzi 4-lecie istnienia. Co roku w przededniu uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny następuje przyjęcie nowych członków do bractwa.

Święty Józef z Nazaretu, ustanowiony w Bożym planie zbawienia głową rodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa i sprawujący nad Nim ojcowską opiekę, wypełnił doskonale otrzymaną łaskę i powierzone mu zadanie. Związany mocno z początkiem tajemnicy ludzkiego zabawienia jest też przykładem niezwykłej pokory, która w wierze chrześcijańskiej służy do osiągnięcia wzniosłych celów, oraz obrazem zwyczajnych, ludzkich, prostych cnót, koniecznych, aby być dobrymi i prawdziwymi świadkami Chrystusa. Dzięki nim ów sprawiedliwy mąż, troszcząc się z miłością o Bożą Rodzicielkę i poświęcając się z radością wychowaniu Jezusa Chrystusa, stał się opiekunem najcenniejszych skarbów Boga Ojca, a ciesząc się na przestrzeni wieków nieustannym kultem ludu Bożego, wspomagał mistyczne ciało Jezusa, czyli Kościół.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: mamy dbać o dobro skrzywdzonych, a nie o wizerunek instytucji Kościoła

2021-09-19 16:57

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

wykorzystywanie

ofiary

Episkopat news

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

- Gromadzimy się tutaj, żeby leczyć się z obojętności, a tym bardziej z lekceważenia krzywdy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki witając uczestników warszawskiej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski. – Przyjmujemy do serca wezwanie Ojca Świętego Franciszka, żeby nie dbać przede wszystkim o wizerunek instytucji [Kościoła], (…) ale skupić się na dobru skrzywdzonych – zadeklarował hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję