Reklama

Wierzyć – odnawiać się...

Niedziela Ogólnopolska 41/2013, str. 32

BOŻENA SZTAJNER

Moc Boża ukazuje się często w naszej słabości. Św. Paweł woła: „Moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9). Życie chrześcijanina to ciągłe zaczynanie, rozpoczynanie i odnawianie się każdego dnia (św. Josemaría Escrivá: „To Chrystus przechodzi”). Choćby przez wzbudzanie aktu skruchy („Ach, żałuję...”). A kiedy się odnawiamy i zaczynamy od nowa, to zawsze towarzyszy nam nadzwyczajna, z niczym nieporównywalna radość. I tak czynimy zawsze w ciągu całego życia! Odnawiajmy się przez codzienny rachunek sumienia i żal za grzechy; odkrywajmy wtedy z pokorą i w obecności Boga przyczynę braku miłości, pobożności i modlitwy w naszym życiu. Stańmy do walki o ich odzyskanie. Z Bogiem rozpoczynam i z Bogiem kończę każdy dzień – słowami komplety brewiarzowej: „Noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech nam da Bóg Wszechmogący”. Nasze odnawianie przymierza z Bogiem jest szukaniem oblicza Bożego w duszy: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza” (Ps 27, 8). „Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; niech zajaśnieje dla nas Jego oblicze” (Ps 67, 2).
Być z Bogiem, być z Chrystusem. „Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus” (Flp 1, 21). Każdy chrześcijanin za św. Pawłem Apostołem może wołać, powtarzać: Chryste, jesteś Życiem! Moim Życiem... Odnawiać się przy każdej okazji. To kolejny etap umacniania w wierze: misje, rekolekcje, dni skupienia, pielgrzymki, czuwania, adoracje – to wszystko może służyć odnowie i przemianie...

2013-10-08 12:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję