Reklama

Wierzyć – odnawiać się...

Niedziela Ogólnopolska 41/2013, str. 32

BOŻENA SZTAJNER

Moc Boża ukazuje się często w naszej słabości. Św. Paweł woła: „Moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9). Życie chrześcijanina to ciągłe zaczynanie, rozpoczynanie i odnawianie się każdego dnia (św. Josemaría Escrivá: „To Chrystus przechodzi”). Choćby przez wzbudzanie aktu skruchy („Ach, żałuję...”). A kiedy się odnawiamy i zaczynamy od nowa, to zawsze towarzyszy nam nadzwyczajna, z niczym nieporównywalna radość. I tak czynimy zawsze w ciągu całego życia! Odnawiajmy się przez codzienny rachunek sumienia i żal za grzechy; odkrywajmy wtedy z pokorą i w obecności Boga przyczynę braku miłości, pobożności i modlitwy w naszym życiu. Stańmy do walki o ich odzyskanie. Z Bogiem rozpoczynam i z Bogiem kończę każdy dzień – słowami komplety brewiarzowej: „Noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech nam da Bóg Wszechmogący”. Nasze odnawianie przymierza z Bogiem jest szukaniem oblicza Bożego w duszy: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza” (Ps 27, 8). „Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; niech zajaśnieje dla nas Jego oblicze” (Ps 67, 2).
Być z Bogiem, być z Chrystusem. „Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus” (Flp 1, 21). Każdy chrześcijanin za św. Pawłem Apostołem może wołać, powtarzać: Chryste, jesteś Życiem! Moim Życiem... Odnawiać się przy każdej okazji. To kolejny etap umacniania w wierze: misje, rekolekcje, dni skupienia, pielgrzymki, czuwania, adoracje – to wszystko może służyć odnowie i przemianie...

2013-10-08 12:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

2022-11-30 21:59

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Argentyna

mundial

Katar

PAP/EPA/Georgi Licovski

Grupa C: Polska - Argentyna 0:2 w 67. min.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję