Reklama

Niedziela Sandomierska

Koła Różańcowe w jedności

Różaniec buduje relacje duchowe i społeczne. - tymi słowami 5 października w sanktuarium Matki Bożej Sulisławskiej zwrócił się do zebranych bp Krzysztof Nitkiewicz. - Tak dzieje się od wieków, bez względu na epokę i postęp cywilizacyjny. Jego paciorki, jak ogniwa łańcucha, łączą ludzkość z Bogiem i ludzi między sobą, tworzą wspólnotę. Jeżeli mówimy, że róża jest najpiękniejszym kwiatem, to Róże różańcowe promieniują pięknem ducha swoich sióstr i braci. Promieniują ich wzajemną miłością rozlewającą się na Kościół i świat poprzez ufną modlitwę. Różaniec spaja fundamenty naszych parafii, w których brakuje nieraz wielu rzeczy, ale są na szczęście Kółka Różańcowe i to im zapewnia żywotność. Chcę Wam za tą modlitwę dzisiaj podziękować i prosić abyście nie ustawali - podkreślał Biskup Ordynariusz.

Reklama

Sulisławice to kolejne sanktuarium w nasze diecezji, które stało się miejscem dorocznego spotkania przedstawicieli Kół Żywego Różańca. Wraz z Pasterzem Diecezji i prawie100 duszpasterzami modliło się ponad 3 tys. zelatorów i członków Róż różańcowych. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i zapoznania się z historią sanktuarium. Centralnym punktem zlotu była Msza św. Przewodniczył jej bp Krzysztof Nitkiewicz. Nie mogło w programie pielgrzymki oczywiście zabraknąć wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych.

- Takie spotkanie, ponad 3 tys. modlących się na różańcu kobiet i mężczyzn, uświadamia nam siłę jaką tworzymy. Gdy natomiast uzmysłowimy sobie, że w naszej diecezji jest 40 tys. osób zrzeszonych w kołach różańcowych, możemy poczuć i zobaczyć, czym jest wspólnota i co może zrobić wspólnota. Dziś, gdy jako chrześcijanie jesteśmy nękani i wyśmiewani, powinniśmy zobaczyć potęgę tej wspólnoty zjednoczonej w modlitwie. Nasze zgromadzenie uświadamia również jedność w Kościele, między świeckimi i kapłanami. A przez obecność Księdza Biskupa jedność naszego zgromadzenia z diecezją i Kościołem powszechnym - mówił ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żywy Różaniec pielgrzymuje do Myszkowa-Mrzygłodu

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Myszków‑Mrzygłód

Bożena Sztajner/Niedziela

Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej

Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej

Koła Żywego Różańca archidiecezji częstochowskiej będą pielgrzymować w sobotę 3 października do sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej w Myszkowie-Mrzygłodzie.

Program

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

77 lat temu w Warszawie wybuchło powstanie

2021-08-01 08:09

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Sylwester Braun „Kris”/ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

77 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję