Reklama

Aspekty

Pielgrzymka różańcowa do Rokitna

W niedzielę 6 października do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie pielgrzymowali wszyscy, którym bliska jest modlitwa różańcowa. To dzień szczególny dla zelatorów, zelatorek i członków róż Żywego Różańca naszej diecezji. Do Rokitna przybyło kilka tysięcy pielgrzymów w 112 zorganizowanych grupach. Bardzo wiele grup przyjechało ze swoimi duszpasterzami.

- Bardzo serdecznie witam Was, kochani pielgrzymi, którzy dzisiaj tak licznie przybyliście na tę Eucharystię. Serdecznie witam Was, przedstawiciele róż Żywego Różańca. Pozdrawiam wszystkie osoby, które kochają tę formę modlitwy z Matką Najświętszą i do Matki Najświętszej, rozważając tajemnice zbawienia - podkreślił na początku Mszy św. odpustowej bp Stefan Regmunt.

Październikowy odpust w Rokitnie był bardzo bogaty w różne treści duchowe. Na program odpustu złożyły się następujące elementy: Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie, Msza św. wotywna z homilią ks. dr. Zbigniewa Cieszkowskiego, dyrektora Diecezjalnego Centrum Duchowości Maryjnej, Różaniec na dróżkach różańcowych prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca ze Świebodzina, koncert w wykonaniu Zespołu „Diverso” z Babimostu, katecheza różańcowa prowadzona przez siostry loretanki z Redakcji „Różańca”, Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta i z homilią kustosza rokitniańskiego ks. kan. dr. Józefa Tomiaka, akt zawierzenia, Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo maryjne i Apel maryjny.

Reklama

W homilii ks. kan. Tomiak podkreślił: - To ku Maryi Kościół winien zwracać swój wzrok, by zrozumieć w pełni sens Chrystusowej misji. Siostry i bracia, potrzeba nam nowych pokoleń, potrzeba nam nowych czcicieli Maryi, którzy na Różańcu podejmą to wielkie dzieło i będą przez rozważanie tajemnic pogłębiać swoją wiarę. Żywy Różaniec ma swoją specyficzną pedagogię. Przez miesiąc rozważamy jedno wydarzenie z życia Jezusa i chcemy patrzeć na te tajemnicę oczyma wiary. Nieustannie odkrywamy wartość i skuteczność modlitwy różańcowej. A na końcu homilii dodał: - To od nas zależy wiara następnych pokoleń. Dlatego dzisiaj przychodzimy powiedzieć: Królowo Różańca Świętego, Maryjo zasłuchana cierpliwie! Zawierzamy Ci na nowo Żywy Różaniec, niech rozpali nas płomień Twego Niepokalanego Serca.

Rokitniański odpust miał tradycyjnie bardzo piękną oprawę. Służbę liturgiczną podjęli alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Bardzo wiele wspólnot przyjechało ze swoimi chorągwiami. Na początku Mszy św. wszystkie feretrony i sztandary utworzyły przedziwną procesję ku czci Boga i Najświętszej Maryi.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Skubiś do pielgrzymów przemyskich: Polska musi stać przy Chrystusie

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Mariusz Frukacz

„Polska dotąd będzie sobą, dopóki będzie chrześcijańska i katolicka. Musimy stać przy Chrystusie” – mówił w homilii 14 lipca ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Niedziela”, w parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie. Mszy św. dla 1400 pielgrzymów z archidiecezji przemyskiej przewodniczył bp Adam Szal, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela łódzka 19/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

błogosławiony

Maria Niedziela

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Kiedyś opiekun ubogich, dziś orędownik w uleczeniu z choroby alkoholowej i nowotworowej. – Widać na te biedy teraz jest potrzebny – mówi o. Krzysztof Świderek, gwardian i proboszcz sanktuarium św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach

Ojciec gwardian pokazuje księgi podziękowań i próśb kierowanych do bł. Rafała. Pisane na karteczkach, są od jakiegoś czasu kserowane i drukowane. Niektóre pisane drżącą ręką matki, żony, dzieci proszących o zdrowie rodzica, o wydobycie z nałogu... Na innych pewnie pozostały ślady łez, strach, ból ale też wielka nadzieja. Że on pomoże.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

O tym zdarzeniu jako pierwszy poinformował media rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, komentując przesłanie przez nieznanego nadawcę zakrwawionych paczek do ukraińskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasady Ukrainy w Warszawie i konsulatu w Krakowie. W paczkach miały znajdować się oczy zwierząt. Równolegle informację o fałszywym zamachu bombowym otrzymała ambasada Ukrainy w Kazachstanie, a w Rzymie zdewastowano wejście do rezydencji ukraińskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Tę ostatnią informację potwierdził w rozmowie z włoską agencją ANSA ambasador Andrij Jurasz. Na razie brakuje oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję