Reklama

Twoja ulubiona opowieść biblijna

Alicja Klencz, Gabriela Król i Oliwia Dryniak - to najmłodsze zwyciężczynie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku 4-13 lat, z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej obrazującej ich ulubioną opowieść biblijną i przesłanie jej do 31 lipca br. na adres organizatora.

- Liczba nadesłanych rysunków, wyklejanek, obrazków przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 1577 uczestników z całej Polski. Prace wykonane najróżniejszymi technikami plastycznymi i o przeróżnej tematyce przychodziły z niemal każdego zakątka naszego kraju: Szczecina, Gdańska, Gdyni, Zakopanego, Cieszyna, Warszawy, Zamościa. Z tego też powodu o miesiąc musieliśmy przesunąć ogłoszenie wyników. Komisji konkursowej trudno było wybrać 12 najlepszych prac spośród całego grona przepięknych ilustracji Pisma Świętego - mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Reklama

Najbardziej popularną opowieścią biblijną, która została uwieczniona na kilkudziesięciu pracach konkursowych, była Arka Noego. Równie często najmłodsi sięgali po motyw rajskiego ogrodu - Adama i Ewy, wieży Babel, Jonasza i wieloryba. Inspiracji szukali również w ewangelicznych opisach życia i działalności Jezusa Chrystusa.

- Przekrój tematyczny prezentowanych prac był bardzo szeroki, co mnie bardzo cieszy. Dowodzi to faktu, że dzieci dobrze znają Pismo Święte. Niektóre prace były opatrzone odpowiednimi fragmentami z Biblii - mówi ojciec przeor Jerzy Kielech z leśniowskiego klasztoru.

Nagrodami w konkursie są m.in. tablety, DVD, odtwarzacze mp3, weekendowy pobyt w luksusowym hotelu w Zawierciu dla całej rodziny oraz leśniowskie słodycze.

Reklama

- Chciałbym podziękować naszym sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców i osób wyróżnionych, tj. Klubowi Jeździeckiemu „Królmet”, „Społem” PSS Zawiercie, firmie „No Limit Events”, Hotelowi Zawiercie, Księgarni Edukacyjnej oraz Gminie Żarki. Serdeczne podziękowania kieruję również do ks. Stanisława Wybańskiego, proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu-Skarżycach, kustosza sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej, za wsparcie w organizacji konkursu - mówi Janusz Bieńkowski.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w specjalnym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Centrum Pomocy Rodzinie, które powstaje przy sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

- Na każdej stronie naszego kalendarza będzie można podziwiać nagrodzoną pracę, opatrzoną odpowiednim fragmentem z Pisma Świętego. Ponadto w kalendarium zostanie zamieszczona informacja o terminach specjalnych błogosławieństw m.in. dla małżeństw, dzieci, pielgrzymów, kobiet brzemiennych, udzielanych w naszym sanktuarium w Leśniowie - dodaje o. Jerzy Kielech.

Oficjalne wręczenie nagród, połączone z prezentacją kalendarza, odbędzie się w październiku br. w klasztorze Ojców Paulinów w Leśniowie. O dokładnym terminie zwycięzcy i wyróżnieni zostaną powiadomieni telefonicznie.

A oto lista zwycięzców:

I KATEGORIA (4-6 lat):
I miejsce: 6-letnia Alicja Klencz z Rudzińca (praca pt. „Adam i Ewa”);
II miejsce: 5-letnia Amelia Mazur ze Szczytnik i 4-letnia Maja Cebula z Sandomierza (praca pt. „Zaginiona owca”);
III miejsce: 6-letnia Klaudia Bratkowska z Wyszogrodu (praca pt. „Arka Noego”);
Wyróżnienie: 4-letnia Maria Kloc z Łan Wielkich (praca pt. „Druga plaga egipska”).

II KATEGORIA (7-9 lat):
I miejsce: 9-letnia Gabriela Król z Tchórzewa (praca pt. „Burza na Morzu Galilejskim”);
II miejsce: 9-letni Kacper Klimowicz z Kolna (praca pt. „Upadek pod ciężarem krzyża”);
III miejsce: 7-letnia Wiktoria Kulupa z Obornik (praca pt. „Pewnego razu w raju”);
Wyróżnienie: 7-letnia Karolina Szczepanik z Rzeszowa (praca pt. „Boże Narodzenie”).

III KATEGORIA (10-13 lat):
I miejsce: 10-letnia Oliwia Dryniak z Przeworska (praca pt. „Arka Noego”);
II miejsce: 11-letni Grzegorz Drzazga z Ostrowów (praca pt. „Ocalenie Mojżesza”);
III miejsce: 12-letnia Oliwia Głód z Nowego Sącza (praca pt. „Sen Faraona”);
Wyróżnienie: 11-letnia Julia Sobik z Myszkowa (praca pt. „Niedziela Palmowa”).
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Uwaga! Organizatorzy konkursu mogą przygotować dla pozostałych uczestników dyplomy za udział w konkursie i przesłać je drogą elektroniczną. Zainteresowani otrzymaniem dyplomu proszeni są o kontakt z organizatorem konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: kubas@cil.org.pl).

2013-10-22 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2021-07-31 09:00

[ TEMATY ]

Kraków

kyasarin/pixabay.com

W wieku 69 lat zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Duchowny zmarł 30 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam też, 2 sierpnia, odbędzie się pogrzeb.

Ks. Kazimierz Moskała urodził się 13 stycznia 1952 roku w Stanisławiu Dolnym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Karola Wojtyły 22 maja 1977 roku w Katedrze na Wawelu. Był wikariuszem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini oraz św. Katarzyny w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Epidemiolog Chen nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

2021-07-31 10:15

[ TEMATY ]

Papieska Akademia Nauk

YouTube

Chen Chien-jen

Chen Chien-jen

Epidemiolog i polityk z Tajwanu, 70-letni Chen Chien-jen, został nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk. Jak poinformowano 30 lipca w Watykanie, ekspert ds. zdrowia jest wiceprzewodniczącym Academia Sinica - Krajowej Akademii Nauk na Tajwanie, a w latach 2016-2020 był wiceprezydentem Tajwanu.

Chen stał się znaną postacią w czasie, gdy był doradcą w czasie epidemii SARS w 2003 roku. W późniejszym okresie ten tajwański katolik został odznaczony papieskim Orderem św. Jerzego oraz przyjęto go do grona rycerzy Grobu Świętego w Jerozolimie (bożogrobców).

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Piknik Naukowy

2021-07-31 18:21

Krystyna Dolczewska

Jedną z imprez zorganizowanych w ramach tegorocznego Lata Muz Wszelakich był Piknik Naukowy.

Pokazy naukowe weszły już do tradycji imprez odbywających się w Zielonej Górze. Przez wiele lat organizował je Uniwersytet Zielonogórski u siebie, na boisku przy ul. Wyspiańskiego lub na Deptaku pod nazwą „Dni Nauki”. Odkąd istnieje Centrum Nauki Keplera, ono jest organizatorem i zmieniła się nazwa na „Piknik Naukowy”. Odbył się on już piąty raz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję