Ks. inf. Ireneusz Skubiś - redaktor naczelny „Niedzieli”
Jadwiga Wiśniewska - poseł na Sejm RP
zapraszają na promocję książki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”
Jest to zbiór prac wyróżnionych w IV Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim
„Prawda i kłamstwo o Katyniu”
4 listopada 2013 r. (poniedziałek) godz. 18.00
Monodram „Janina” - wspomnienie Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety pośród ofiar sowieckiego mordu w Katyniu; wykonanie - Joanna Ryś, aktorka Studenckiego Koła Teatralnego „naJana”
Aula Redakcji „Niedzieli”, ul. 3 Maja 12, Częstochowa
W niezwykłej scenerii krakowskich Sukiennic, wśród wspaniałych dzieł XIX-wiecznego polskiego malarstwa, odbędą się 24 maja obchody 25-lecia wydawnictwa Biały Kruk.
Gdy Leszek Sosnowski założył w 1996 r. w Krakowie wydawnictwo Biały Kruk, spełnił swoje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa. Jego urzeczywistnienie uniemożliwiały przez długie lata realia PRL-u, ale kiedy okoliczności w końcu się zmieniły, wiadome stało się dla Sosnowskiego, że Biały Kruk ma być miejscem wydawania mądrych, pięknych i wartościowych książek. Już pierwszy album – Katedry polskie wyznaczył kurs aktualny do dziś, którego najważniejszymi drogowskazami są katolicyzm oraz polskość.
Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).
Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)
Premier Donald Tusk i minister klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska
Premier Donald Tusk zapowiedział, że około 15 lipca zaproponuje kształt rządu po rekonstrukcji. Rozmowy w tej sprawie są prowadzone z liderami koalicyjnych ugrupowań - PSL, Polski 2050 i Lewicy.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier oświadczył, że w połowie lipca zaproponuje kształt rządu po rekonstrukcji. "15 lipca. W okolicach 15-go, bo nie wiem, jaki to jest dzień tygodnia, ale w połowie lipca" - dodał.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.