Reklama

Ośrodek Caritas w Strychach

Ks. Marek Kowal - Dyrektor Ośrodka Caritas
Edycja zielonogórsko-gorzowska 1/2003

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Strychach 4 grudnia 2002 r. uzyskał ponowny wpis do rejestru ośrodków uprawnionych do organizowania turnusów rehabilitacyjnych oraz do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych. Powyższego wpisu do rejestru dokonała Jolanta Banach - pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.
Co dwa lata Ośrodek poddawany jest szczegółowej kontroli, a następnie przyznawany zostaje mu wpis do rejestru. Za każdym razem wymogi i poprzeczki są wyższe. Jednak siedem lat pracy i doświadczeń sprawiają, że Ośrodek jest godny zaufania i polecenia dla różnych grup osób. W Strychach mogą więc być organizowane, jak i przyjmowane na turnusy ogólnousprawniające z programem rekreacyjnym osóby z chorobami układu krążenia, ze schorzeniami układu oddechowego, z dysfunkcją narządu wzroku, z dysfunkcją narządu słuchu, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z epilepsją, z cukrzycą, osoby starsze, niepełnosprawne z ogólnego stanu zdrowia.
Jak co roku pragnę więc zaprosić wszystkich, którzy szukają dobrego miejsca na odpoczynek i rehabilitację. Zapewniamy fachową opiekę medyczną oraz bogatą bazę zabiegową. W tym wyjątkowym zakątku ciszy i spokoju jest także czas na refleksję i odnowę duchową.
W roku 2003 zaplanowaliśmy następujące terminy turnusów:
1) 01.03. - 15.03.2003
2) 28.04. - 12.05.2003
3) 26.05. - 09.06.2003
4) 23.07. - 06.08.2003
5) 11.08. - 25.08.2003
6) 03.09. - 17.09.2003
7) 22.09. - 06.10.2003
8) 11.10. - 25.10.2003
9) 10.11. - 24.11.2003
10) 01.12. - 15.12.2003
Pełny koszt turnusu dla osoby niepełnosprawnej wynosi, podobnie jak w ubiegłym roku, 800 zł, a dla opiekuna osoby niepełnosprawnej 650 zł.
Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że warto zorganizować grupy osób z parafii, gminy czy powiatu w wybranym terminie, a wówczas zapewniamy transport wynajętym autokarem. Apelujemy więc do stowarzyszeń, grup parafialnych, klubów seniora, domów dziennego pobytu, aby osobom chorym i niepełnosprawnym pomóc w przygotowaniu i organizacji grupy turnusowej. Powiatowe i Miejskie Centra Pomocy Rodzinie to urzędy, w których można otrzymać informacje na temat uzyskania dofinansowania do turnusu dla osób niepełnosprawnych oraz otrzymać wniosek na turnus.
Bliższe informacje oraz wniosek na turnus można uzyskać również w naszym Ośrodku Caritas w Strychach.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas; 66-343 Wierzbno, Strychy 42; tel./fax: (95) 749-30-29; e-mail: strychyorw@zgora-gorzow.opoka.org.pl; http://www.caritas.pl./zielona_gora/

Papież na Twitterze: Prośmy Pana o wylanie Ducha Świętego na małżeństwa i rodziny

2019-11-13 15:13

tom (KAI) / Watykan

"Prośmy Pana o wylanie Ducha Świętego na małżeństwa i rodziny chrześcijańskie, aby umiały hojnie otwierać drzwi swoich serc Chrystusowi i braciom, dając autentyczne świadectwo życia wiarą, nadzieją i miłością" - napisał papież Franciszek na swym koncie @Pontifex na Twitterze.

Mazur/episkopat.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w S. Giovanni Rotondo

2019-11-14 11:15

Jasna Góra

W poniedziałek 11 listopada rozpoczęła się peregrynacja kopii Jasnogórskiej Ikony we włoskim Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo.

youtube.com

Na lotnisku Matka Boża została uroczyście powitana nie tylko przez gospodarzy Sanktuarium, ale także przez władze miejskie, o czym dowiadujemy się z relacji Beaty Grzyb, Polki pracującej w Sektorze Biura Pielgrzyma przy Sanktuarium św. Ojca Pio.

„Dzisiaj mamy trzeci dzień obecności Matki Bożej w San Giovanni Rotondo – opowiada Beata Grzyb - Kiedy 11 listopada na naszym lotnisku wylądował helikopter byliśmy z delegacją: burmistrz miasta, bracia kapucyni, prowincjał, nasz ojciec rektor i inna znacząca grupa braci. Czekaliśmy wzruszeni, ja z bukietem biało-czerwonych róż, z kokarda i polską flagą”.

Obecnie jak przyznaje pani Beata trwają modlitewne spotkania mieszkańców miejscowości i pielgrzymów z wizerunkiem 'Madonna Nera' - jak nazywają Ją Włosi. I choć znają Ją przede wszystkim dzięki postaci papieża Polaka - św. Jana Pawła II, relacje Włochów z Częstochowską Madonną mają charakter bardzo indywidualny i intymny.

„Spoglądałam na włoskich ludzi, byli wzruszeni, płakali. Spojrzałam na matkę z dzieckiem, która tam bardzo długo siedziała jeszcze po różańcu. Obraz był już zasłonięty, wszyscy mieli wychodzić a ona pozostała, by kontynuować modlitwę” – mówi Beata Grzyb.

Obraz Matki Bożej do S. Giovanni Rotondo dotarł dzięki kapucynowi o. Romanowi Ruskowi. W czwartek 7 listopada Moderator Grup Modlitwy św. Ojca Pio w Polsce zabrał go z Jasnej Góry, by przewieźć na włoską ziemię. Peregrynacja zakończy się 25 listopada.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem