Reklama

Oświadczenie

Działając w imieniu Fundacji Lux Veritatis, jako Prezes Zarządu uprawniony do jednoosobowej reprezentacji Fundacji, oświadczam, jak to wielokrotnie wcześniej deklarowaliśmy, że Fundacja Lux Veritatis jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia rozpowszechniania programu TV Trwam w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym. Gotowość tę posiadamy od dnia złożenia wniosku o koncesję na nadawanie w sygnale multipleksu pierwszego na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 5 stycznia 2011 r., który został rozpatrzony w postępowaniu koncesyjnym negatywnie, w wyniku czego Fundacji odmówiono tego miejsca. Po otrzymaniu przez Fundację decyzji koncesyjnej nr DR-439/2013 – 2/188/K z dnia 9 sierpnia 2013 r., w drugim postępowaniu prowadzonym na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT z dnia 20 grudnia 2012 r., gotowość uruchomienia emisji naszego programu w multipleksie pierwszym potwierdziliśmy w treści wniosku z dnia 27 sierpnia 2013 r., który został skierowany do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwację częstotliwości.
W związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, która wyraża zgodę na zmianę przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej nr DZC-WTY-5157-14/11 (3) z dnia 31 października 2011 r. w ten sposób, że od dnia 15 lutego 2014 r. miejsce na multipleksie pierwszym (zwolnione po jednym programie TVP) zajmie TV Trwam, niniejszym oświadczam, iż z chwilą uprawomocnienia się nowej decyzji rezerwacyjnej zmieniającej termin rezerwacji częstotliwości dla Telewizji Polskiej S.A. w multipleksie pierwszym, Fundacja Lux Veritatis podejmie niezbędną współpracę w zakresie technicznym, związaną z migracją programu Telewizji Polskiej S.A. i wprowadzeniem w to miejsce programu TV Trwam. Zobowiązujemy się także, na zasadzie wzajemności, do informowania odbiorców o zmianie programów oraz o nowych parametrach odbioru w sygnale multipleksu pierwszego.
W imieniu Fundacji Lux Veritatis oświadczam również, że w związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, Fundacja przejmie z dniem 15 lutego 2014 r. na podstawie umowy zawartej z Emitel Sp. z o.o. zobowiązanie zapłaty wynagrodzenia z tytułu świadczenia na jej rzecz usługi telekomunikacyjnej polegającej na rozpowszechnianiu programu telewizyjnego TV Trwam za 1/8 pojemności multipleksu pierwszego, tj. miejsca, które zostanie zwolnione przez Telewizję Polską S.A. na rzecz Fundacji Lux Veritatis i przekazane Fundacji na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dyrektor Radia Maryja
Prezes Zarządu Fundacji Lux Veritatis

Reklama

Warszawa, 19 grudnia 2013 r.

2013-12-30 14:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piękny gest proboszcza z Kraszowic

2020-08-02 20:30

[ TEMATY ]

NSPJ Świdnica

Świdnica ‑ Kraszowice

ks. Mirosław Benedyk

Ks. proboszcz Paweł Wróblewski na tle odrestaurowanej części budynku

Od dwóch tygodni można zobaczyć efekty prac remontowych, na zabytkowej elewacji kościoła Najświętszego Serca Jezusa.

W trudnym czasie epidemii ksiądz proboszcz Paweł Wróblewski rozpoczął nie małą inwestycję związaną z remontem elewacji XIX – wiecznego obiektu, w którym od 2006 roku na piętrze znajduje się kościół parafialny. Prace miały charakter gruntowny. Cegły na przyporach i nadprożach należało poddać dogłębnemu czyszczeniu metodą sodowania, która gwarantuje, że budulec uzyska swój naturalny czerwony kolor i nie zostanie przy tym uszkodzony. Odnowieniu i malowaniu także zostały poddane ściany. Wszystkie prace odbywały i nadal się odbywają pod nadzorem konserwatora zabytków. W jednej z relacji internetowych ks. Paweł mówił: - Jako ksiądz proboszcz jestem bardzo zadowolony z tego co już się udało zrobić.

Ks. Mirosław Benedyk

Widok elewacji zachodniej przed i po remoncie

Koszt inwestycji wynosi ponad 100 tys. zł. Ks. Paweł różnymi drogami pozyskiwał środki. Zwracając się z prośbą do wiernych o wsparcie, często nagrywał filmy z postępu prac, podkreślając, że obiekt jest warty, aby go odnowić. – Żeby nie było, że ksiądz tylko prosi, a nic nie chce od siebie dać, więc chcę też powiedzieć wam, że ze spadku, który dostałem po swojej mamie chcę przekazać 30 tys. zł. na ten szczytny cel, aby ta świątynia także wokół była piękna – mówił jeszcze w kwietniu ks. Wróblewski. – Kto jednak nie może nas wesprzeć materialnie, niech się modli za to dzieło, a także za chorych i cierpiących w tym czasie koronawirusa – apelował proboszcz.

Ks. Mirosław Benedyk

Widok elewacji zachodniej przed i po remoncie

CZYTAJ DALEJ

Łódzcy Diakoni z abp Grzegorzem Rysiem wędrowali po górach

2020-08-03 11:09

dn Łukasz Kowalski

W ostatnim tygodniu lipca diakoni naszej archidiecezji wraz z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem i rektorem seminarium — ks. Sławomirem Sosnowskim wędrowali po szlakach Gorców i Pienin. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia. Jedna z nich została odprawiona w Centrum Oazowym, a dokładniej w kaplicy Chrystusa Sługi w Krościenku nad Dunajcem. Podczas homilii ks. arcybiskup zwracając się do diakonów, podkreślił, że powinni brać wzór z Chrystusa Sługi i właśnie z Jego czerpać wszelką inspirację do swoich działań.

Jeden dzień wyjazdu został poświęcony ks. Józefowi Tischnerowi. Diakoni wraz z księżmi odwiedzili dom rodziny Tischnerów. Tam rozmawiali i wsłuchiwali się w opowiadania o życiu księdza profesora. O księdzu Tischnerze opowiadali, jego brat Marian, a także bratanek Łukasz, który towarzyszył umierającemu ks. profesorowi do ostatnich chwil. Po spotkaniu z rodziną Tischnerów łódzcy diakoni razem z arcybiskupem i rektorem udali się na Mszę Święta do zabytkowego kościoła w Łopusznej. Później nawiedzili grób księdza profesora na miejscowym cmentarzu.

Zobacz zdjęcia: Łódzcy diakoni z abp Grzegorzem Rysiem w Gorcach i Pienianich

Oprócz wędrówek pieszych nie zabrakło także czasu na wycieczkę rowerową. Celem wyprawy był po — kartuski Czerwony Klasztor, znajdujący się na Słowacji. Tegoroczny wyjazd jest kontynuacją pomysłu ks. arcybiskupa, który od 2018 w okresie wakacji udaje się na kilkudniowy wyjazd z nowo wyświęconymi diakonami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję