Reklama

Niedziela Sandomierska

Przekazana posługa

W kaplicy Instytutu Teologicznego 4 stycznia bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy św. dla doradców życia rodzinnego. Podczas uroczystości podziękował za pięcioletnią posługę Władysławie Goliat, która dotąd pełniła funkcję doradczyni diecezjalnej. Podczas modlitwy polecano także osobę Marii Kryszpin, której powierzono misję kierowania całym diecezjalnym zespołem Doradców Rodzinnych.

Podczas homilii Ksiądz Biskup mówił: – Doświadczyliście potęgi miłości we własnych rodzinach i jesteście jej świadkami. Dziękując każdemu z was za to wspaniałe świadectwo, proszę abyście dalej budowali w ten sposób Kościół Boży.

Reklama

Po wspólnej modlitwie odbyło się noworoczne spotkanie diecezjalnych doradczyń życia rodzinnego oraz wspólne kolędowanie.

Ks. Wiesław Surma, diecezjalny duszpasterz rodzin, wyjaśniał: – Władysława Goliat pracuje w Duszpasterstwie Rodzin kilkadziesiąt lat, jako doradczyni życia rodzinnego. Jej kompetentna i bezinteresowna służba została zauważona w Kościele sandomierskim, dlatego od 2009 r. pełni misję diecezjalnej doradczyni rodzin. W tym czasie wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin przyczyniła się do powstania nowych poradni życia rodzinnego (obecnie 58) oraz do przeszkolenia nowych doradców życia rodzinnego (obecnie jest ich 69). Swoim doświadczeniem życiowym oraz poświęceniem ofiarnie służyła Duszpasterstwu Rodzin w przygotowywaniu rekolekcji, sympozjów, konferencji i w zakładaniu Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie. Obecnie, po swojej rezygnacji, nadal pozostaje w poradnictwie diecezjalnym, jako doradczyni i wykładowca naturalnego planowania rodziny.

Natomiast nowa doradczyni diecezjalna – Maria Kryszpin – pochodzi ze Skopania. Ukończyła wydział Nauk o Rodzinie w Instytucie Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Jest nauczycielem wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Do zadań doradców życia rodzinnego należy prowadzenie spotkań dla narzeczonych oraz dla małżeństw. Doradcy wspierają też Dekanalne Centra Pomocy Rodzinie. Podzieleni są na cztery rejony i w nich odbywają się dni skupienia. Natomiast takich zjazdów jak dziś, gdzie starają się spotkać wszyscy razem, jest trzy. W ramach swojego doskonalenia i własnej formacji doradcy biorą udział w sympozjach, rekolekcjach, czy prelekcjach dotyczących tematyki rodzin.

2014-01-16 15:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z posługą rodzinie

Niedziela szczecińsko-kamieńska 5/2018, str. I

[ TEMATY ]

doradcy życia rodzinnego

Krystyna Piotrowska-Szymala

Doradcy życia rodzinnego na dorocznym spotkaniu

Doradcy życia rodzinnego na dorocznym spotkaniu

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. doradcy życia rodzinnego posługujący w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego na terenie naszej archidiecezji spotkali się na kolejnym dniu skupienia. Uroczystej Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na os. Słonecznym przewodniczyli ks. dr Przemysław Pokorski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, oraz ks. prał. Henryk Silko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Bierzcie! To jest istota spotkania z Jezusem

2021-09-19 18:33

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Swoje patronalne święto przeżywała 18 września parafia św. Stanisława Kostki we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Delwo z parafii św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

Obecni byli kapłani z sąsiednich parafii – ks. prał. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii Ducha Świętego i ks. Rafał Michaelis z parafii św. Franciszka z Asyżu. Słowo do parafian skierował proboszcz ks. Jerzy Małek. – Spotkaliśmy się tutaj, aby dziękować Panu Bogu i aby prosić Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem patrona naszej parafii, św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro i łaski, które w ciągu ostatniego roku od Niego otrzymaliśmy. Dziękujemy św. Stanisławowi za wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach, w naszych codziennych radościach i troskach – mówił ksiądz proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję