Reklama

Niedziela Wrocławska

Coś więcej niż urlop...

Niedziela wrocławska 7/2014, str. 5

[ TEMATY ]

ewangelizacja

ferie

Archiwum Wspólnoty Hallelujah

KRZYSZTOF KUNERT: – Co kryje się pod tym hasłem?

TOMASZ PIECHNIK: – Inspiracją do tytułu tego wydarzenia była piosenka Nicka Vujcica „Something more”. Jest coś więcej niż życie od weekendu do weekendu, coś więcej niż święta czy urlop, inna perspektywa, szersza. Tym czymś jest życie wiarą, nadzieją i miłością, które daje nam Jezus. Osoby, które się zapisują, chcą czegoś więcej niż tylko spędzenia czasu w gronie rodzinnym na rekreacji. Ten wyjazd nie jest nazwany nawet rekolekcjami, które przeciętnemu człowiekowi kojarzą się tylko z modlitwą, Eucharystią i konferencją stanową. Najbliższy wyjazd jest pod hasłem: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”.

Reklama

– Skąd pomysł na taką formę spędzania wolnego czasu?

– Chcemy zachęcić ludzi, którzy przyjadą, do odnowienia relacji z Nim, do życia z Panem w naszej codzienności. Dlatego program jest tak skonstruowany, aby był czas na wypoczynek i na budowanie relacji z Bogiem poprzez konferencje, Eucharystie i małe grupy dzielenia. Tematy mają być kerygmatyczne, osobne dla rodziców, osobne dla dzieci i dla młodzieży. Pomysł był spontaniczny – wierzę, że z natchnienia Ducha. Wiemy, że dzisiaj przeżywamy kryzys rodziny i można narzekać, biadolić. Ale nie o to chodzi, warto zakasać rękawy i zacząć walczyć o rodziny, bo jak mówił JP2 „rodzina powinna być Bogiem silna”. Bardzo ważnym aspektem jest tworzenie więzi między ludźmi, choć na początku się nie znamy, to już po 24 h czujemy do siebie sympatię, taką normalną czysto ludzką.

– „Coś więcej niż urlop” – to także wypoczynek. Co konkretnie proponujecie?

– Rano prócz wspólnego posiłku i modlitwy proponujemy, narty, sanki zabawy na powietrzu, wyjścia w góry, na basen. Wieczorem po modlitwie mamy czas wspólnych gier, zabaw czy oglądanie filmu. Tutaj nikt do niczego nie jest zmuszany a pomimo tego większość, przynajmniej w zeszłym roku, brała czynny udział w całym planie dnia.

2014-02-12 16:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Targ: wydarzenie Jezus na Lodowisku to wprowadzanie Chrystusa w rzeczywistość człowieka

„Maryjo, weszłaś między nas w znaku figury ludźmierskiej” – zawierzeniem Maryi tego spotkania i jego uczestników zawiązywała się modlitewna wspólnota, która od sobotniego poranka po schyłek dnia, zapragnęła spotkać się z Jezusem, by w skupieniu, ale i radości pogłębiać swoją z Nim relację.

Po raz szósty nowotarska hala lodowa, na co dzień będąca świadkiem hokejowych rozgrywek, otwartością serc i mocą wiary uczestników wydarzenia przemieniła się na 12 godzin w świątynię rozbrzmiewającą Bożym słowem i śpiewem. Mottem przewodnim tegorocznego wydarzenia były słowa z Księgi Jeremiasza: „Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym” (Jer 10, 10).

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi w drodze już trzeci dzień [relacja 41.PPW]

2021-08-05 22:04

Michalina Stopka

Dzisiejsze pielgrzymowanie było przepełnione modlitwą, śpiewem radością i... deszczem. Pielgrzymi dotarli przechodzi dziś z Oleśnicy do Namysłowa. Zobaczcie jak przebiegał dzisiejszy pątniczy szlak.

Wszystko rozpoczęło się w Oleśnicy, w Bazylice pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po błogosławieństwie pielgrzymi ruszyli w drogę, by po pierwszym etapie dotrzeć do Smolnej. Tam mieszkańcy przygotowali dla pielgrzymów drugie śniadanie. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję