Reklama

Niedziela Legnicka

Spotkanie Młodych z Apokalipsą zakończone

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Legnica

Ks. Waldemar Wesołowski

Spotkanie Młodych z Apokalipsą

ZOBACZ FOTOGALERIĘ


Już po raz 21., a w Legnickim Polu po raz 3. odbyło się Spotkanie Młodych diecezji legnickiej. Od 21 do 25 sierpnia ponad 400 osób uczestniczyło we wspólnej modlitwie, konferencjach, zabawie. Ważnymi elementami spotkania była również praca w grupach i koncerty muzyczne. Tym razem tematem spotkania była Apokalipsa.

Spotkanie uroczyście rozpoczęło się w bazylice, w czwartek. Z młodzieżą spotkał się biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W słowie wprowadzenia przypomniał, że Apokalipsa to objawienie prawdy o Jezusie Chrystusie, to wyjaśnienie Jego misji. Poznawanie objawionej prawdy oraz zbliżanie się do Jezusa staje się kluczem zrozumienia swojego życia. Kolejnym punktem była Msza św., której przewodniczyli księża neoprezbiterzy wraz z innymi kapłanami, wśród których był benedyktyn o. Leon Knabit z Tyńca - stały gość spotkań, on też wygłosił homilię. Wieczorem była też okazja do adoracji w „Ogrodzie Eden”. Po modlitwie na przygotowanej scenie wystąpił ks. Jakub Bartczak, rapujący ksiądz z diecezji wrocławskiej.

Reklama

Drugi dzień Spotkania Młodych poświęcony był rozważaniom o Baranku. To jeden z ważnych symboli Apokalipsy odnoszący się do Jezusa i Jego ofiary złożonej na krzyżu. Jezus oddaje swoje życie w ofierze za nas, by nas odkupić. Daje nadzieję zbawienia tym, którzy w Niego uwierzą i pójdą za Nim. O tej prawdzie mówił młodzieży wrocławski biblista ks. dr hab. Mariusz Rosik. Opierając się również na tekstach biblijnych podjął się próby wyjaśnienia genezy zła, cierpienia i śmierci. W ciągu dnia nie zabrakło też dzielenia się swoimi przemyśleniami podczas pracy w grupach. Centralnym momentem była również Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Świadectwem swojej wiary podzielili się członkowie zespołu Full Power Spirit. To młodzi ludzie śpiewający w rytm hip hopu o darze wiary, miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka. Wieczorem natomiast odprawione zostało wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Towarzyszyła mu muzyka rockowa oraz śpiewane rozważania w wykonaniu ks. Grzegorza Szczygła i zespołu Daj Spokój.

Trzeci dzień Spotkania Młodych w Legnickim Polu poświęcony był Matce Bożej. Po porannej modlitwie konferencję wygłosił ks. Ryszard Kempiak, biblista z Wrocławia. Po przemyśleniu wygłoszonych słów w małych grupach, młodzież uczestniczyła w Eucharystii, której przewodniczył ks. Janusz Wilk, organizator spotkania. Słowo Boże wygłosił o. Marek Skiba, Oblat Maryi Niepokalanej. Mówił min. o roli Marysi w naszym życiu i duchowości maryjnej. Podczas wspólnej modlitwy swój 60. jubileusz kapłaństwa obchodził o. Leon Knabit, od początku związany ze Spotkaniem Młodych. Były życzenia, prezenty i łzy wzruszenia. Tego dnia młodzież wspierała również inicjatywę „Bilet dla Brata”, związaną z przygotowaniami do Światowego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Krakowie w 2016 roku. Młodzież z Warszawy, z biura przygotowań rozprowadzała książki, płyty i znaczki - to cegiełki, dzięki którym 30 tysięcy młodych ludzi ze Wschodu będzie mogło przyjechać do Polski. Po południu z młodzieżą spotkali się przedstawiciele Ruchu Czystych Serc z Poznania, zapoznając ze swoją drogą formacji. Wieczorem natomiast na scenie zaśpiewał gospelowy zespół TGD.

Jezus Chrystus - Alfa i Omega, Początek i Koniec. Pod takim hasłem przeżywany był czwarty dzień. Po porannej modlitwie i konferencji ks. Roberta Bielawskiego, młodzież wraz z wiernymi parafii św. Jadwigi Śląskiej uczestniczyła w niedzielnej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Nawiązując do czytań Mszalnych bp Zbigniew zachęcał młodzież, by dla nich Jezus stał się kluczem do szczęśliwego i dobrego życia. On pełen jest przebaczenia i od Niego możemy uczyć się przebaczać, to powinno wyznaczać właściwy kierunek ku dobru. Był też czas na podziękowania za dobrze przeżyte dni spotkania. Radość z tego wydarzenia wyraził także gospodarz gminy Legnickie Pole Aleksander Kostuń, który wspierał organizatorów. Świadectwo swojego nawrócenia i wiary dała Patrycja Hurlak, aktorka, producentka, reżyser. Dziś kobieta szczęśliwa, która spotkała Jezusa, który odmienił jej życie. Po tym spotkaniu odbyła się prezentacja grup, podczas której omówiono najważniejsze wnioski, jakie wypłynęły podczas pracy w grupach. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem zawierzenia młodzieży Jezusowi, połączonym z modlitwą wstawienniczą i wyznaniem wiary.

2014-08-25 08:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Pałacu Prezydenckim spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim

2020-07-30 09:38

[ TEMATY ]

spotkanie

duda

PAP

W środę prezydencki minister Wojciech Kolarski poinformował PAP, że "spotkanie odbędzie się na zaproszenie prezydenta". "Skończył się czas wyborczy, prezydent chce się spotkać z osobą, z którą rywalizował. To wyraz szacunku dla kontrkandydata i tych wszystkich, którzy na niego głosowali" - dodał.

Trzaskowski przed wejściem do Pałacu Prezydenckiego powiedział dziennikarzom, że "liczy na merytoryczną rozmowę z panem prezydentem".

"To nie jest wizyta kurtuazyjna tylko mam nadzieję porozmawiać o kwestiach bardzo istotnych: przede wszystkim o przebiegu wyborów, bo wszyscy wiemy, że te wybory nie były równe. Miejmy nadzieję, że pan prezydent wyciągnie z tego konsekwencje dlatego, że koleżanki i koledzy pana prezydenta z PiS-u przez cały czas mówią o jeszcze gorszych rozwiązaniach. Że jakiś korpus urzędników PiS-owskich ma organizować nam przyszłe wybory. Więc warto porozmawiać, żeby kolejne wybory były jak najbardziej równe i odbywały się w innej atmosferze niż te, gdzie cały aparat państwowy był zaangażowany po jednej stronie" - podkreślił prezydent stolicy.

Dodał, że drugim tematem, o którym on będzie chciał porozmawiać, będzie kwestia wolnych mediów. "Niestety, ale PiS chce ataku na wolne media i warto o tym porozmawiać, jak pan prezydent w tej sprawie się zachowa" - mówił.

Trzecim tematem mają być samorządy. "Słyszymy o tym, że PiS ma pomysły powrotu do 49 województw. Słyszymy o bardzo niekorzystnych planach podziału Mazowsza, które nie mają żadnego merytorycznego sensu. No i niestety jest kwestia finansowania samorządów - to jest też projekt ustawy, który złożę na ręce pana prezydenta, żeby wyrównać finansowanie samorządów, które są w tej chwili na pierwszej linii walki z koronawirusem i warto o tym porozmawiać" - podkreślił.

Dopytywany, co dokładnie zawiera ten projekt, poinformował, że chodzi o zwiększenie finansowania samorządów, by wyrównać ubytki w ich budżetach, związane z narzuceniem im zadań dot. obietnic socjalnych PiS oraz walką z COVID-19. Trzaskowski dodał, że choć rząd obiecywał samorządom pomoc, "nic takiego się nie wydarzyło"; stąd proponowany projekt ustawy. Jak zaznaczył, wyliczono w nim ile samorządy straciły na zmianach. "W związku z tym jest projekt, który myśmy skonsultowali we wszystkich korporacjach samorządowych, o zwiększeniu udziału samorządów w podatkach i to jest ten projekt, który ja dzisiaj do pana prezydenta zaniosę" - powiedział prezydent stolicy.

Briefing Trzaskowskiego próbował zakłócić mężczyzna, trzymający transparent z napisem "unieważnić Budkę"; mężczyzna wchodził prezydentowi Warszawy w słowo, próbował wywołać dyskusję. Prezydent stolicy zaprosił go na spotkanie do ratusza, podkreślając jednocześnie, że spotkanie z dziennikarzami nie jest dobrym czasem na taką dyskusję.

Na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda zaprosił swojego kontrkandydata z II tury wyborów podczas wieczoru wyborczego 12 lipca. Miało do niego dojść jeszcze tego wieczoru. Kandydat KO nie pojawił się wówczas w Pałacu, tłumacząc, że z takim spotkaniem należy poczekać do ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

Bożena Sztajner/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

PRENUMERATA KRAJOWA
494,00 zł roczna
247,00 zł półroczna
123,50 zł kwartalna

Cena prenumeraty zawiera koszt wysyłki 1 egzemplarza.

Numer konta dla prenumeraty krajowej (złotówkowe):
86 1020 1664 0000 3102 0019 7418

PRENUMERATA ZAGRANICZNA (kwartalna)
237,90 zł pocztą zwykłą do krajów Europy
285,87 zł pocztą lotniczą do krajów Europy
285,87 zł pocztą lotniczą do krajów Ameryki

Przy zamawianiu prenumeraty zagranicznej półrocznej należy kwotę za prenumeratę kwartalną pomnożyć przez 2, a zagranicznej rocznej – przez 4.
Numer konta dla prenumeraty zagranicznej (dla wpłat złotówkowych):
kod BIC (SWIFT) BPKOPLPW PL 86 1020 1664 0000 3102 0019 7418

Zamów

TELEFONICZNIE:
tel. (34) 324-36-45,
centrala: tel. (34) 369-43-00
lub (34) 365-19-17

LISTOWNIE:
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa

E-MAILEM:
kolportaz.niedziela@niedziela.pl

Wpłaty należy kierować na konto:
PKO BP I/O Częstochowa 86 1020 1664 0000 3102 0019 7418
lub przekazem pocztowym pod adresem Redakcji:
Tygodnik Katolicki „Niedziela”
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa.
W tytule przelewu należy wpisać rodzaj prenumeraty i edycję diecezjalną, którą chcą Państwo zamówić.

CZYTAJ DALEJ

110. rocznica urodzin „Wujka”

2020-08-13 13:44

Archiwum Procesu Beatyfikacyjnego

Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz, którego wewnętrzny kompas idealnie wskazywał kierunek na niebo

12 sierpnia w katedrze wrocławskiej modlono się z okazji 110 rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. dr hab. Jerzy Tupikowski CMF, prorektor ds. studenckich Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. - Jest nas tutaj więcej niż dwóch, trzech, jak wybrzmiewa to w dzisiejszej Ewangelii. Zatem mamy pewność wiary, że Pan Jezus jest tutaj z nami, słucha nas i możemy z nim rozmawiać. Jest to bardzo ważne, szczególnie w kontekście dzisiejszego Słowa, że Bóg kocha nas bardziej niż my potrafimy kochać siebie samych. Jest to bardzo ważna prawda w naszym życiu duchowym, ponieważ jest to zbieżne z tym do czego zachęca nas dzisiaj Jezus w odniesieniu do nas samych, ale też do naszych bliźnich, rodziny czy sąsiadów – mówił o. Tupikowski.

Wspomniał o Ewangelii, która mówi jasno, żebyśmy troszczyli się o innych, mając oczy duszy szeroko otwarte. Tak jak to podobnie czynił Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz. - Jezus zachęca nas do upomnienia braterskiego oraz do wspólnej i zgodnej modlitwy, dwóch, trzech lub więcej osób – mówił kaznodzieja.

Nawiązując do swoich osobistych rozmów, zadał pytanie co w życiu jest najważniejsze? Otrzymał od znajomego księdza odpowiedź, że jest to zbawienie i wewnętrzna wolność.

O. Tupikowski w homilii rozwinął temat upomnienia, do którego trzeba podejść z dobrym, ewangelicznym usposobieniem. - Jak zapewniał Pan Jezus, takie upomnienie może być dla kogoś zbawienne, może pomóc otworzyć oczy na coś, czego do tej pory nie dostrzegał – mówił prorektor ds. studenckich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję