Reklama

Niedziela Lubelska

Echo „małych stópek”

Kamila, Adrian i dwóch Konradów – studenci i uczniowie ze szczecińskiego Bractwa Małych Stópek spotkali się z uczniami pięciu szkół powiatu świdnickiego, aby – jak sami podkreślali – mówić o rzeczach najważniejszych, czyli o życiu i śmierci najbardziej bezbronnych, czyli dzieci nienarodzonych. Prelekcje, z którymi przyjechali, stanowiły promocję II Powiatowego Konkursu pt. „Od poczęcia – człowiek”, współorganizowanego przez powiat świdnicki i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku. Druga edycja konkursu przygotowana została w trosce o promowanie wśród młodzieży pozytywnych wartości moralnych i szacunku dla życia ludzkiego od chwili poczęcia. Zaproponowane uczniom kategorie konkursowe: multimedialna, literacka i „pomysł na szkolną akcję” sprzyjały mobilizowaniu młodych ludzi do pogłębiania wiedzy merytorycznej, do kreatywności i zdrowej rywalizacji. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na stronie: www.dlazycia.swidnik.pl.

Jak informuje Radosław Brzózka, rzecznik prasowy starosty świdnickiego w poniedziałek 17 lutego goście udali się do Zespołu Szkół i I LO w Świdniku; następnego dnia odwiedzili Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku oraz Zespół Szkół i Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Norberta Patka w Piaskach. Na prośbę wychowawców młodzież ze Szczecina przygotowała prelekcję dla młodzieży z internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Już pierwszego dnia dało się zauważyć, że szczecińska młodzież nie przyjechała na próżno; prezentacja filmów dotyczących rozwoju prenatalnego, możliwość wzięcia do ręki modelu „Jasia” symbolizującego pięciotygodniowe nienarodzone dziecko czy przypinki stópek wzorowanych na stópkach dziesięciotygodniowego nienarodzonego dziecka, były z pewnością niezwykłym doświadczeniem dla uczniów. – Przekazując sobie z rąk do rąk symbole nienarodzonego dziecka, uczniowie nie kryli zaciekawienia i wzruszenia. Młodzież z uwagą wysłuchała Kamili i Konrada, którzy mówili o Modlitewnym Oknie Życia, o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i ciekawych pomysłach na wykorzystanie własnych talentów w służbie obrony życia, podając liczne przykłady takich inicjatyw, zarówno szkolnych, jak i społecznych – relacjonuje R. Brzózka. – Uczniowie milkli zupełnie, gdy Adrian, mówiąc o konieczności obrony życia na każdym etapie jego rozwoju, prezentował ludzi niezwykłych, takich jak Gianna Jassen, która przeżyła aborcję, czego skutkiem jest fakt, że cierpi obecnie na dziecięce porażenie mózgowe, Nicka Vujcica, urodzonego bez rąk i nóg, czy chłopca, który urodził się z zespołem Edwardsa. Uczniowie słuchali uważnie także świadectwa Konrada, który mówił o swojej dziesięcioosobowej rodzinie i o bracie, którego mogłoby nie być, gdyby nie upór jego mamy. Te konkretne przykłady wydawały się przemawiać szczególnie mocno do młodych – podkreślał rzecznik.

Po zakończonych prelekcjach wielu uczniów osobiście dziękowało gościom za prezentowane treści. Byli i tacy, którzy zapraszali Bractwo Małych Stópek z kolejną prelekcją, co pozwala żywić nadzieję, że i w Świdniku powstanie grupa obrońców życia.

2014-03-06 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kamieniami w dzieci obrońców życia

[ TEMATY ]

obrońcy życia

Pink Sherbet Photography / Foter.com / CC BY

4-letnia dziewczynka została uderzona kamienieniem, gdy wraz z rodzicami brała udział w pokojowej manifestacji na ulicach francuskiego miasta Nancy. Podczas jednej z manifestacji zorganizowanych przez obrońców życia i rodziny z organizacji „SOS Tout-Petits” modlących się obrońców życia w Nancy zaatakowali lewaccy bojówkarze.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież Franciszek popłakał się modląc się o pokój na Ukrainie

2022-12-09 07:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek popłakał się, modląc się w czwartek na Placu Hiszpańskim w Rzymie za Ukrainę i przerwał na chwilę odczytywanie tekstu modlitwy. Nawiązując do swojego wzruszenia, powiedział potem: "Wielki ból, wielki, porażka dla ludzkości".

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowania duchowe i zewnętrzne do Bożego Narodzenia

2022-12-09 19:17

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Boże Narodzenie

BPJG

Przygotowania, duchowe i zewnętrzne, do Bożego Narodzenia widać także na Jasnej Górze. Paulini i pielgrzymi podkreślają, że najważniejszy jest „porządek w sercu”, a pomóc może nam w tym Maryja. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Sakramentu Pokuty w godz. 6.15-19.30.

Do Sanktuarium dotarły już ogromne choinki, które złożone są na dziedzińcu. Staną w Bazylice. - Świąteczne dekoracje też są ważne, bo pomagają w przeżywaniu spotkania z Jezusem - mówiła pani Małgorzata.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję