Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Papieska Golgota

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Cytaty z „Testamentu” Jana Pawła II poświęconego rodzinie i małżeństwu stały się kanwą dla rozważań poprowadzonych podczas miejskiej Drogi Krzyżowej w Bielsku-Białej. W trakcie nabożeństwa odprawionego 11 kwietnia czytał je aktor Teatru Polskiego, Jerzy Dziedzic.

Każda z rozważanych stacji była pretekstem do włączenia się w myśl Jana Pawła II i w jej społeczny wydźwięk. Wybrane fragmenty były pretekstem do analizy współczesnej kondycji małżeństwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Twoja droga, krzyż i zmartwychwstanie są nowym otwarciem naszego statusu, ludzi stworzonych, upadłych, a dzisiaj odkupionych i oczekujących zmartwychwstania. Jesteśmy już wyzwoleni od naszego grzechu i umocnieni do zmagań z naszą słabością, pokusą, szatanem. Twoja droga na Kalwarię prowadzi tylko do ostatecznego zwycięstwa – mówił w kościele św. Józefa na Złotych Łanach biskup Roman Pindel. Zaraz po tych słowach poświęcił nowe stacje drogi krzyżowej w świątyni.

Trasa tegorocznej Drogi Krzyżowej wiodła od kościoła pw. Chrystusa Króla na Leszczynach, ulicami Żywiecką, Łagodną, Jutrzenki i Podgórze do kościoła św. Józefa. W pochodzie wiernym towarzyszyli biskup Roman Pindel i biskup Piotr Greger oraz licznie zgromadzeni kapłani i siostry zakonne, na czele z proboszczami: ks. Józefem Jaskiem i ks. Stanisławem Budziakiem. Wśród osób niosących krzyż znalazły się m.in. grupy historyczno-rekonstrukcyjne, harcerze, służba liturgiczna, członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

2014-04-24 14:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjanie będą wspominać dziedzictwo św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

marsz

Droga Krzyżowa

apel

św. Jan Paweł II

Archiwum Aspektów

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej są organizowane różne inicjatywy modlitewne będące okazją do dziękczynienia Panu Bogu za życie i dziedzictwo Papieża Polaka.

CZYTAJ DALEJ

Niezwyciężony Triumf serca

2025-09-02 08:23

Niedziela Ogólnopolska 36/2025, str. 54-55

[ TEMATY ]

film

kino

Mat.prasowy

12 września na ekrany kin wchodzi ekranizacja amerykańskiego reżysera o polskim męczenniku.

I zaprowadzili ich do bloku numer 11, oznaczonego wówczas numerem 13. Kazali im rozebrać się do naga. Wpędzili ich wszystkich dziesięciu do piwnicy, do celi numer 18, bardzo niskiej i małej, o wymiarach dwa i pół metra na dwa i pół metra, z jednym zakratowanym, kwadratowym okienkiem pod sufitem, z podłogą z betonu. W rogu stało wiadro na odchody. Tam mieli umrzeć głodową męką. Esesmani zatrzasnęli żelazne drzwi” (z opisu śmierci św. Maksymiliana według tekstu Transitus z Harmęży).
CZYTAJ DALEJ

Papież do ofiar wykorzystywania: Kościół klęka razem z wami przed Matką Bożą

2025-09-15 18:48

[ TEMATY ]

Watykan

Vatican News

Papież Leon XIV w poniedziałek, podczas czuwania modlitewnego w Watykanie, zwracając się do ofiar wykorzystywania, oświadczył, że Kościół, którego niektórzy członkowie niestety ich zranili, dziś klęka razem z nimi przed Matką Bożą.

W homilii wygłoszonej w bazylice Świętego Piotra papież stwierdził, że Kościół wezwany jest do dzielenia się Bożym pocieszeniem z tymi, którzy przeżywają słabość, smutek i cierpienie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję