Reklama

Apostolstwo Chorych

W czerwcowym numerze miesięcznika „Apostolstwo Chorych” zwracają uwagę artykuły poświęcone bł. Chiarze Luce Badano, która w wieku 17 lat dowiedziała się, że choruje na raka kości. Jej największym zmartwieniem było wtedy to, że po chemioterapii jej organy będą w takim stanie, że nie będzie mogła podarować ich innym chorym. Jej zmagania z chorobą trwały dwa lata – ten czas poświęciła innym cierpiącym, by dzielić się z nimi swoim optymizmem i nadzieją. Dołączona do numeru płyta zawiera świadectwa rodziców i przyjaciół Chiary, zarejestrowane podczas ich pobytu w Polsce. W numerze znajdziemy także relację z konferencji naukowej związanej z 30-leciem listu apostolskiego św. Jana Pawła II o sensie cierpienia „Salvifici doloris”, która w lutym br. odbyła się w Katowicach. Gościem konferencji był abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, który udzielił redakcji wywiadu nt. służby ludziom chorym i cierpiącym. W numerze zamieszczono również wywiad zatytułowany „Cierpienie – powołanie w powołaniu”, w którym ks. dr hab. Marek Chmielewski, profesor KUL, mówi o wyjątkowej misji chorych. Kolejna publikacja poświęcona jest dziełu Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II, o którym opowiada ks. Piotr Ilwicki. Numer zamyka wywiad z ks. Januszem Malskim, moderatorem generalnym wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża.

Kolejny numer – lipcowy otwiera zaproszenie na pielgrzymkę Wspólnoty Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 5 lipca br. Z racji bliskiej już 400. rocznicy śmierci św. Kamila de Lellisa tematyka numeru skupia się wokół założyciela kamiliańskiej wspólnoty zakonnej oraz patrona chorych i służby zdrowia. W numerze znajdziemy m.in. artykuł omawiający Kamiliański Rok Jubileuszowy oraz wywiad z o. Arkadiuszem Nowakiem MI – prowincjałem polskiej Prowincji Zakonu Kamilianów. Artykuł „Ewangelia miłości” przedstawia historię i posługę Zakonu Kamilianów na świecie i w Polsce. Redakcja prezentuje również sługę Bożego Mikołaja D’Onofrio, który w wieku 12 lat, wbrew przeciwnościom, wstąpił do kamiliańskiego seminarium w Rzymie. W każdym numerze znajduje się rubryka „Pogotowie modlitewne” – mogą się do niej przyłączyć chorzy, którzy pragną ofiarować swoje cierpienie w nadsyłanych do redakcji intencjach.

„Apostolstwo Chorych”, ul. Warszawska 58, 40-008 Katowice, tel. (32) 251-21-52. Wydawca: Polski Sekretariat Apostolstwa Chorych, www.apchor.pl.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję