Reklama

Niedziela Małopolska

Jubileuszowy Dzień Patrona Fundacji

Niedziela małopolska 27/2014, str. 2

[ TEMATY ]

patron

Grzegorz Popadiak, Andrzej Bulicz,

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Brata Alberta 17 czerwca odbyły się uroczystości na Jego cześć, połączone z jubileuszem 25-lecia placówki macierzystej Fundacji im. Brata Alberta, Schroniska dla Niepełnosprawnych im. Zofii Tetelowskiej i Stanisława Pruszyńskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Brata Alberta pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa oraz wielu przybyłych księży.

Po Mszy św. bp Damian Muskus poświęcił nowy samochód, przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, a zakupiony dzięki środkom przyznanym z PFRON-u oraz wsparciu uzyskanemu podczas przeprowadzonego w listopadzie 2013 r. Balu Niepodległościowego, zorganizowanego przez radnych Krakowa – Adama Kalitę i Marcina Szymańskiego.

Następnie bp Muskus otworzył przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, mieszczącą się na terenach Fundacji, z której będą korzystać zarówno uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz dzieci i osoby niepełnosprawne.

W trakcie tegorocznych uroczystości po raz pierwszy korzystano z nowego podestu scenicznego, który również uroczyście otwarto i poświęcono.

Jak co roku Zarząd Krajowy Fundacji, na wniosek jednostek, przyznał Medale Wdzięczności „Za serce i miłość ” – osobom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym. W tym roku otrzymali je: Firma Krak – Smak – Wytwórnia Artykułów Spożywczych z Bolechowic oraz Bartłomiej Szczoczarz – Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska”.

Pracownikom Schroniska, jego mieszkańcom oraz wielu osobom zaangażowanym w życie Schroniska przez 25 lat jego działalności wręczono pamiątkowe medale. Na koniec części oficjalnej wystąpił teatrzyk „Radwanek” z przedstawieniem o św. Bracie Albercie. Była to nowa wersja spektaklu sprzed 20 lat, kiedy Radwanek dopiero rozpoczynał swoją działalność teatralną. Goście uroczystości mogli także oglądać wystawę pt. „XXV lat Schroniska dla Niepełnosprawnych na zdjęciach” oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez pracowników. Można było także zakupić prace wykonane przez osoby niepełnosprawne na kiermaszu Terapii Domowej Schroniska. Uroczystościom towarzyszyła wystawa prac plas tycznych nadesłanych na konkurs pt. „Św. Jan Paweł II i św. Brat Albert”, zorganizowany przez Zarząd Krajowy Fundacji.

Reklama

Po wspólnym posiłku odbyła się część artystyczna, w której wystąpiła cała plejada zespołów muzycznych, tanecznych i aktorskich.

W dniu imprezy po raz pierwszy zostało wykorzystane zadaszenie ufundowane przez Kraków Airport w ramach tegorocznego konkursu grantowego, które będzie służyło mieszkańcom Schroniska przez cały okres wiosenno – letni i wczesnojesienny do plenerowych spotkań i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Dobroczyńcom i Darczyńcom Fundacji, którzy zaangażowali się w organizację tego Jubileuszu. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli dzień ten przebiegł w tak serdecznej i uroczystej atmosferze, a nasz Patron – św. Brat Albert zapewnił doskonałą pogodę, zapewniając błogosławieństwo tym, którzy jak On pochylają się nad osobami słabymi i potrzebującymi…

2014-07-02 16:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod patronem - św. Łukaszem

[ TEMATY ]

szpital

patron

św. Łukasz

Bolesławiec

ks. Piotr Nowosielski

Dnia 7 kwietnia 2022 r., podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia, w Bolesławcu odbyła się uroczystość nadania dotychczasowemu szpitalowi powiatowemu, nazwy i patronatu Św. Łukasza.

Szpital miejski

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchownych latynoamerykańskich: bądźcie pasterzami ludu a nie urzędnikami

2022-11-28 12:46

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Bądźcie „pasterzami ludu, a nie urzędnikami państwowymi" – zaapelował Ojciec Święty do wspólnoty Papieskiego Kolegium Latynoamerykańskiego, przyjętej dziś na audiencji.

Papież zachęcił duchownych do zażyłości z Jezusem, by być z Nim, co znaczy być Jego uczniami. „Trzeba wychodzić, ruszać się, nieść radość Ewangelii” - kontynuował: „to oznacza bycie Jego misjonarzami”. Zdaniem papieża dwa czasowniki, które charakteryzują życie chrześcijańskie to „być” i „wychodzić”. W tej perspektywie „bycie z Jezusem” oznacza również „wyjście”, aby „być z ubogimi, z migrantami, z chorymi, z najmniejszymi i najbardziej zapomnianymi w społeczeństwie, aby dzielić z nimi życie i głosić bezwarunkową miłość Boga”, bowiem „Jezus jest obecny w szczególny sposób tych najbardziej bezbronnych braciach i siostrach” - przypomniał Franciszek. Zachęcił obecnych na audiencji, aby byli „uzależnieni od spotkania z Bogiem, a nie od telefonu komórkowego”. „Klerykalizm jest formą światowości, jest jedną z najgorszych perwersji” – przestrzegł Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję