Reklama

Wiara

Wolność młodych

Wolność tego FSM stała się waszym udziałem – mówi o. Piotr Reizner OFMConv., dyrektor 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Wzięło w nim udział ok. 1200 osób

Wolność to ludzie. Ludzie, którzy doświadczyli wolności i którzy mają odwagę ciągle o nią walczyć. To ludzie, którzy współtworzyli FSM, a przez to stali się wolnymi narzędziami Pana Boga – mówi o. Piotr Reizner OFMConv., dziękując organizatorom, gościom i uczestnikom za tegoroczne Spotkanie.

FSM trwał od 20 do 26 lipca br. Jak zwykle miejscem spotkania była malowniczo położona Kalwaria Pacławska i sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Z młodzieżą spotkali się aktorzy, artyści kabaretowi, dziennikarze i muzycy, m.in.: Jerzy Zelnik, Radosław Pazura, Jadwiga i Dariusz Basińscy, znani z kabaretu „Mumio”. Raper Dobromir „Mak” Makowski, uwikłany niegdyś w zażywanie narkotyków, przedstawił swoje świadectwo uzależnienia i wyjścia z nałogu. – Dzisiaj w mojej wolności każdego dnia decyduję się być człowiekiem, który podaje rękę drugiemu człowiekowi – powiedział „Mak”.

Reklama

Każdego dnia odprawiana była Msza św. oraz tematyczne nabożeństwo, z bardzo bogatą oprawą. Był czas na spowiedź i indywidualne rozmowy. Tradycyjnie w kaplicy św. Rafała trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jednej z Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, który przypomniał pytanie, zadane kiedyś przez św. Franciszka: „Co chcesz Panie, abym czynił?”. – Tak się zachowuje człowiek wolny. Wolność dzieci Bożych będzie polegała na tym, że nie idę za tym, co bym chciał czynić, ale za tym, czego pragnie ode mnie Chrystus. Jeśli będę zadawał pytanie Panu, On pokaże, co mam wypełnić, i będę człowiekiem szczęśliwym – zapewniał.

W przeddzień rozjazdu, Mszę św. odprawił o. Jarosław Zachariasz, prowincjał franciszkanów. Mówił o tym, że wolność możemy odnaleźć tylko przez Boga, bo to On właśnie jest tą wolnością. Egzorcysta ks. prał. Marian Rajchel, który również był gościem spotkania, zwracał uwagę, że potrzeba radykalnego zerwania ze złem, aby nie dawać mu żadnej przestrzeni do działania. – Nie ma żadnego kompromisu ze złem. Każdy kompromis ze złem, czyli ze złym duchem, jest naszą przegraną, i to już na starcie. Nikt się nie może umówić, żeby cokolwiek ze złem wygrać – mówił.

Organizatorzy zadbali także o część rozrywkową. Z koncertami wystąpili: „Fioretti”, „PANdamusic”, „Full Power Spirit”, „40 i 30 na 70.” oraz duet „RYMcerze”, czyli Bęsiu i DJ Yonas. Były także seanse filmowe.

2014-08-21 13:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nieść Chrystusa

Wizerunek twarzy Jezusa, a w jej tle - słowa Credo. Takie koszulki miała na sobie pijarska młodzież uczestnicząca w corocznym zjeździe, który ma miejsce na terenie Krakowa. Nie po raz pierwszy ci młodzi ludzie dali świadectwo wobec mieszkańców naszego miasta. 2 lata temu, podczas ewangelizacji na Rynku Głównym, przypadkowo skonfrontowali się z marszem ateistów i agnostyków. Ci ostatni, widząc rozśpiewaną, szczęśliwą młodzież, opuścili płytę Rynku - nagranie z tego wydarzenia można znaleźć w Internecie.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Warsztaty o owocowaniu

2021-06-12 10:47

Katarzyna Krawcewicz

W parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 12 czerwca odbyły się warsztaty „Owocowanie”.

- Warsztaty skierowane są do osób, które chcą nabyć nowych umiejętności jeśli chodzi o modlitwę medytacyjną – wyjaśnia ks. Paweł Łobaczewski. – W ich trakcie zaplanowane jest m.in. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję