Reklama

Mężna, dzielna, waleczna

– Matka Boża odwiedziła mnie w więzieniu, więc ja nie mogłam nie odwiedzić Jej na Jasnej Górze – mówiła Mary Wagner podczas spotkań z mieszkańcami Częstochowy

Niedziela Ogólnopolska 42/2014, str. 55

Bożena Sztajner/Niedziela

W dziewiątym dniu pobytu w Polsce – 10 października br. – Mary Wagner przybyła do Częstochowy. Ta dzielna kobieta broni życia nienarodzonych dzieci i występuje w ich imieniu, bo – jak mówi – głos i prawa im odebrano, skazując je na śmierć.

W Częstochowie pierwszą wizytę Mary Wagner złożyła arcybiskupowi metropolicie Wacławowi Depo. – Bardzo się cieszę, że na trasie wielu miast polskich zaplanowała Pani też Częstochowę. To szczególne miejsce, Polacy oddają tu swoje życie Matce Bożej. Ja sam czynię to każdego dnia na Jasnej Górze – powiedział abp Depo, witając Mary Wagner w domu biskupim, gdzie nie tylko rozmawiali, ale też razem modlili się w kaplicy.

Spotkanie z dziennikarzami

Reklama

Na konferencji prasowej w siedzibie Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przedstawiciele mediów katolickich i lokalnych: prasy, radia, telewizji oraz mediów elektronicznych pytali Mary Wagner o status prawny dzieci nienarodzonych w Kanadzie i rozwój ruchów pro-life, a także o doświadczenia więzienne, również te, kiedy musiała się zmierzyć z rzeczywistością współwięźniarek, które doświadczyły aborcji. Mary Wagner dziękowała Polakom za wsparcie, za listy z opłatkiem, i ze słowami modlitwy i wsparcia duchowego, słane do więzienia. Dziękowała Polonii kanadyjskiej, która daje piękne świadectwo obrony życia nienarodzonych dzieci.

Mary Wagner wyraziła wielkie uznanie dla nauczania św. Jana Pawła II o wartości życia oraz mówiła o roli Ojca Świętego w kształtowaniu się jej postawy otwarcia na życie nienarodzone. „Mężna, dzielna, waleczna” – tak charakteryzowała Mary Wagner redaktor naczelna „Niedzieli” Lidia Dudkiewicz, podkreślając niezłomną postawę kanadyjskiej obrończyni życia wobec przemysłu aborcyjnego, współczesnego holokaustu, dokonywanego na bezbronnych nienarodzonych dzieciach, poddanych eksterminacji w łonach matek.

Z mieszkańcami Częstochowy

W Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej europoseł Jadwiga Wiśniewska przypomniała działania parlamentarnego Klubu Współpracy Polsko-Kanadyjskiej w staraniach o uwolnienie Mary Wagner z więzienia. Na stwierdzenie pani poseł, że w kaplicy Sejmu posłowie modlili się w intencji jej uwolnienia, młoda Kanadyjka zareagowała zdziwieniem, że w ogóle w Sejmie jest kaplica. Na spotkaniu był obecny również inny polityk, Artur Warzocha.

Reklama

Świadectwo Mary Wagner w obronie życia dzieci nienarodzonych w Kanadzie ukazało sytuację prawną dziecka w łonie matki – okazuje się, że na życzenie może ono być zabite na każdym etapie rozwoju. Kliniki aborcyjne mają status podmiotu gospodarczego, a zakłócanie ich działalności, jak to czynią ruchy pro-life, wpływa na straty ekonomiczne. Dlatego protesty przed tymi klinikami oraz odwodzenie matek od zabijania swoich dzieci karane są więzieniem, jak to było w przypadku Mary Wagner i innej obrończyni życia w Kanadzie – Lindy Gibbons, która spędziła w kanadyjskich więzieniach 10 lat życia za obronę nienarodzonych dzieci. Zarówno Linda Gibbons, jak i Mary Wagner zwracają uwagę, by w listach do przedstawicieli władz nie tyle upominać się o nie, ile o bezbronne nienarodzone dzieci.

Na Jasnej Górze

Mary Wagner tak mówiła o głównym celu jej wizyty w duchowej stolicy Polski: – Pokłoniłam się Najświętszej Panience i jeszcze się pokłonię. Na Jasnej Górze Mary Wagner wzięła m.in. udział w Apelu Jasnogórskim. Wcześniej zwiedziła klasztor i bazylikę, a w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w ciszy trwała na adoracji i uczestniczyła we Mszy św. w języku angielskim, odprawionej przez o. Roberta Jasiulewicza.

Przywołując wspomnienia z aresztu, Mary Wagner nawiązała do wizyty w więzieniu Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, peregrynującej po Kanadzie. – Ks. Peter West, odpowiedzialny za peregrynację, odprawił dla więźniarek Mszę św. w kaplicy. Była to druga Msza św. w historii tego więzienia – mówiła Kanadyjka. Przywołała też postawę polskich oblatów w Toronto, którzy na wieść o jej rozprawie przed sądem zamknęli kancelarię parafialną, zabrali wszystkich wiernych obecnych w budynkach parafialnych i pojechali na salę sądową wesprzeć ją duchowo. – Bóg zapłać – powiedziała po polsku Mary Wagner, dziękując Polakom za wspieranie jej w więzieniu i dawanie świadectwa obrony życia całemu światu. – Ta postawa Polaków może stać się iskrą zmieniającą świadomość aborcyjną mieszkańców wielu krajów świata i władz politycznych odpowiedzialnych za stanowienie prawa – podkreśliła z nadzieją.

Pobytowi Mary Wagner w Częstochowie towarzyszyli tłumacz Michał Krupa oraz organizatorzy pobytu Mary w Polsce – Jacek Kotula z Fundacji Pro – Prawo do Życia i Stanisław Dziwiński z Zakonu Rycerzy Kolumba.

* * *

„Niedziela” zaprasza na wstrząsający film Grzegorza Brauna

„Nie o Mary Wagner”

Film opowiada o współczesnym holokauście na bezbronnych nienarodzonych dzieciach.

Projekcja filmu odbędzie się 20 października (poniedziałek) o godz. 18 w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie.

„Nie o Mary Wagner” to dokument o przemyśle aborcyjnym w szczycącej się obroną praw człowieka Kanadzie. W majestacie prawa działają tam fabryki śmierci, zwane klinikami aborcyjnymi.

Prapremiera filmu zbiega się z wizytą w Polsce jego bohaterki – Mary Wagner, walecznej Kanadyjki, która spędziła dwa lata w więzieniu za protesty przed klinikami aborcyjnymi w Toronto.

2014-10-14 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP

Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w meczu 4. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To trzecie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Na zakończenie pierwszej rundy biało-czerwoni w niedzielę (godz. 2) zmierzą się z Kanadą.

CZYTAJ DALEJ

Tokio/żeglarstwo – w RS:X złoty medal dla Badloe, Myszka zdyskwalifikowany

2021-07-31 09:53

[ TEMATY ]

sport

żeglarstwo

Tokio 2020

PAP/EPA/CJ GUNTHER

Tokio 2020: Piotr Myszka

Tokio 2020: Piotr Myszka

Holender Kiran Badloe zdobył złoty medal w olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X. Piotr Myszka został z powodu falstartu zdyskwalifikowany w wyścigu finałowym i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Przed finałem Polak zajmował czwarte miejsce. W ostatnim wyścigu za falstart oprócz niego zostali zdyskwalifikowani także Francuz Thomas Goyard oraz Włoch Mattia Camboni, z którymi Myszka miała walczyć o medale. Przed sobotnim startem Polak tracił do zajmującego trzecie miejsce Włocha tylko trzy punkty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję