Reklama

Niedziela Małopolska

Będzie go śpiewał cały świat!

Niedziela małopolska 43/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Jakub Blycharz

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniu 28 października w auli św. Jana Pawła II na terenie sanktuarium Bożego Miłosierdzia po raz pierwszy usłyszymy hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Jego autorem jest Jakub Blycharz – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania muzyk. Wraz z żoną i córką angażuje się w życie krakowskiej wspólnoty „Głos na Pustyni”.

Biorący udział w nagraniu hymnu gitarzysta, a zarazem lider tej wspólnoty, Karol Sobczyk, nie kryje radości: – Pamiętam, jak Kuba pierwszy raz powiedział mi o tym, że czuje Bożą zachętę, by pisać ten hymn. Gdy się modlił, otworzył słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Zapiszcie sobie ten oto hymn” (Pwt 31, 19). W połowie maja, podczas cotygodniowego spotkania naszej wspólnoty (uczestniczyło w nim blisko 100 osób) Kuba prosił nas o modlitwę, by to, co usłyszał jako obietnicę – „stało się ciałem”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zaangażowanych w dzieło było wielu, z „Głosu”, ale także ze Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji „Janki” oraz innych środowisk szeroko związanych z dominikanami. Ćwiczyli w kilku miejscach: w siedzibie swojej wspólnoty, w kościele dominikanów, w salce perkusisty. Osoby, które pracowały nad nagraniem, często odsłuchiwały ten utwór na swoich telefonach i komputerach, żeby się nim...modlić.

Reklama

– Czuło się wyraźnie, że jest w nim coś szczególnego... Ale przychodziły również momenty zwątpienia – wspomina Karol Sobczyk. – Kiedy jednak dowiedzieliśmy się, że to „ten” hymn, byliśmy pod wrażeniem Bożej wierności! Ta pieśń mnie ogromnie porusza! Mówi o tym, że Bóg jest miłosierny, nie patrzy na nasz grzech, kocha nas miłością ponad wszystko. Prawda o tym jest bardzo potrzebna każdemu, bez względu na miejsce, w którym się znajduje – dodaje lider wspólnoty.

Dla osób związanych ze wspólnotą to wydarzenie jest także symboliczne. – Już sama nazwa „Głos na Pustyni” zawiera w sobie chęć bycia czymś, co się słyszy. Wierzymy, że to nasza misja: być głosem, który przekazuje słowo Boga. Ta mała wspólnota, która powstała 3 i pół roku temu, w swym wielkim pragnieniu chce podejmować działania na rzecz odnowy Kościoła, ale też wnoszenia do niego bardzo autentycznej, prawdziwej Bożej miłości.

Nowa, mała, a jednak uprzywilejowana przez Boga. Bo właśnie ten hymn będzie śpiewał cały świat!

2014-10-23 11:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nieznane przemyślenia papieża Franciszka podczas wizyty w Polsce

[ TEMATY ]

książka

Polska

Polska

Światowe Dni Młodzieży

papież Franciszek

Vatican Media/www.vaticannews.va/pl

Papież z młodzieżą podczas ŚDM w Krakowie

Papież z młodzieżą podczas ŚDM w Krakowie

W Rzymie została zaprezentowana książka pt. „Sii tenere, sii coraggioso” („Bądź czuły, bądź odważny”), na którą składa się zbiór rozmów Ojca Świętego z jezuitami, przeprowadzonych podczas kolejnych podróży apostolskich. Otwiera ją zapis spotkania z polskimi jezuitami, które odbyło się w Krakowie w 2016 r. przy okazji papieskiej pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży.

W rozmowie z polskimi jezuitami Papież odwołał się do kameralnego spotkania z młodymi ludźmi, którzy towarzyszyli mu podczas obiadu 30 lipca 2016 r. w Krakowie. Ojciec Święty podkreślił duże wrażenie, jakie zrobiła na nim odwaga młodzieży, zadającej bezpośrednie pytania („Zapytali mnie nawet o to, jak się spowiadam!” - wyznał Papież) i oczekującej szczerych odpowiedzi. „Jeśli odpowiesz teorią, będą rozczarowani. Młodzi ludzie są hojni. Ale praca z nimi wymaga również cierpliwości, dużo cierpliwości - mówił Franciszek do współbraci. Przestrzegł ich także przed udzielaniem młodzieży „gotowych” odpowiedzi - Widać, że czasami młodzi ludzie oczekują «recept». Trzeba więc być gotowym na korygowanie tej postawy proszenia o recepty i gotowe odpowiedzi.” Spontaniczne odwołanie się do jednego z najbardziej dyskretnych punktów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - obiadu z udziałem kilkunastu reprezentantów młodzieży z różnych kontynentów - pokazuje po latach, jak ważne były dla Ojca Świętego momenty bezpośredniego i, jak to określił: „pozbawionego wstydu” przepytywania go przez młodych ludzi.
CZYTAJ DALEJ

Szczecin: spotkanie z Grzegorzem Braunem w seminarium odwołane; "Ksiądz rektor został wprowadzony w błąd"

2025-12-11 11:12

[ TEMATY ]

Grzegorz Braun

PAP/Paweł Supernak

Grzegorz Braun

Grzegorz Braun

Zaplanowane na piątek 12 grudnia w szczecińskim seminarium duchownym spotkanie z liderem Konfederacji Korony Polskiej Grzegorzem Braunem, połączone z promocją książki prorosyjskiego polityka i publicysty Mateusza Piskorskiego, zostało przez władze AWSD odwołane. - Ksiądz rektor uznał, że został wprowadzony w błąd co do rzeczywistego charakteru planowanego spotkania - powiedział KAI ks. kan. dr Krzysztof Łuszczek, rzecznik prasowy kurii szczecińsko-kamieńskiej.

Z plakatu rozpowszechnionego w mediach społecznościowych przez szczeciński oddział Konfederacji Korony Polskiej wynika, że w piątek 12 grudnia w murach Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie miało się odbyć "Spotkanie z Grzegorzem Braunem połączone z promocją książki 'Ostatni więzień Rakowieckiej' dr. Mateusza Piskorskiego". Spotkanie zaplanowano o godz. 18.00 w refektarzu.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja bydgoska: biskup udzielił dyspensy na 26 grudnia

Ordynariusz diecezji bydgoskiej - bp Krzysztof Włodarczyk - udzielił dyspensy w piątek, 26 grudnia.

„Na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym Diecezji Bydgoskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (por. kan. 91 Kodeksu Prawa Kanonicznego), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 26 grudnia 2025 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję