Reklama

Niedziela Częstochowska

Z Matką Bożą na koszulkach

Uczniowie Klubu Sportowego „Katolik”, działającego przy Katolickim Gimnazjum i Liceum im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, choć nie mają własnej hali sportowej, zdobyli w tym sezonie kilkanaście trofeów i 22 razy stawali na podium w różnych konkursach

Niedziela częstochowska 49/2014, str. 4

[ TEMATY ]

szkoła

Archiwum Klubu Sportowego „Katolik”

Sukcesy w wyścigach rowerowych to specjalność KS „Katolik”

Sukcesy w wyścigach rowerowych to specjalność KS „Katolik”

W 2012 r. zawiązali szkolny klub kolarski. Wystartowali w zawodach i odnieśli pierwsze sukcesy. W następnym roku powstał Klub Sportowy „Katolik” z prezesem Krzysztofem Ułamkiem, nauczycielem fizyki. – Pomysł poparłem, bo uważałem, że doskonale wpisuje się w misję naszej szkoły – wyznaje dyrektor Grzegorz Nawrocki – ale dopiero teraz widzę, jak bardzo był to dobry pomysł. Nasi uczniowie ćwiczą nie tylko ciało, ale i ducha, pokonują stres, zmęczenie fizyczne, uczą się współpracy, pomagania sobie wzajemnie i zdrowej szlachetnej rywalizacji.

Kluby sportowe przy szkołach prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich są nowością i nie ma ich zbyt wielu w Polsce. W Częstochowie specjalnością jest kolarstwo górskie. Pokonywanie trudnych podjazdów, często w zmiennych warunkach pogodowych, wymaga wysiłku, mimo to chętnych nie brakuje, a granatowo-pomarańczowe koszulki zawodników z Matką Bożą są rozpoznawalne prawie na każdych zawodach.

Miniony rok był dla młodych kolarzy szczególnie udany. Wystartowali w 9 zawodach MTB Cross Maraton, zdobywając indywidualnie pierwsze, drugie lub najdalej trzecie miejsce. Zajęli cztery miejsca na podium w klasyfikacji całego świętokrzyskiego cyklu, w którym startowało na wszystkich dystansach każdorazowo około 400 zawodniczek i zawodników. Anna Gałązka zajęła 3. miejsce w kategorii juniorek; Maciej Stępień – 3., a Kamil Wójcik – 4. w kategorii juniorów młodszych; Jakub Obzejta – 3. w kategorii juniorów; Mateusz Ułamek – 3. w kategorii elita mężczyzn.

Wybijającą się w męskim gronie wszechstronnie utalentowaną zawodniczką jest Ania Gałązka, która nie tylko kilkakrotnie stawała na podium w cross maratonie, ale zajęła 1. miejsce w II Biegu narciarskim Bobolice, 5. miejsce w częstochowskim biegu Złota Mila, 1. miejsce w biegu IV Sandomierskiego Weekendu Kwitnących Sadów na dystansie 1 km w kategorii szkół gimnazjalnych. Wystartowała też po raz pierwszy w życiu w triatlonie sprinterskim.

Reklama

W mijającym roku Klub Sportowy „Katolik” rozszerzył swoją działalność o lekkoatletykę. Zawodniczki i zawodnicy wygrywali Bieg Przełajowy w ramach II Biegu Narciarskiego Bobolice, zajęli czołowe miejsca w częstochowskim biegu Złota Mila. Bartek Grabarczyk uplasował się w ósemce Przełajowych Mistrzostw Śląska na 1000 m. Kacper Fąfrowicz i Filip Strąk, jako najmłodsi uczestnicy, ukończyli ekstremalnie trudny bieg Grom Challange, organizowany przez jednostkę specjalną WP Grom, zajmując 44. miejsce na 100 startujących par. Młodzi sportowcy próbują też swoich sił w sprincie czy pchnięciu kulą.

Oprócz rywalizacji sportowej szkoła organizuje dla młodzieży zajęcia turystyczno-krajoznawcze i wyprawy rowerowe.

2014-12-04 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śląskie: Pożar poddasza przyklasztornej szkoły

[ TEMATY ]

szkoła

pożar

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Nikt nie ucierpiał w czwartkowym pożarze poddasza przyklasztornej Szkoły Podstawowej im. Edyty Stein w Lublińcu (Śląskie). Strażacy nadal walczą z ogniem – poinformował aspirant sztabowy Rafał Romanek z lublinieckiej straży pożarnej.

Ogień pojawił się po godz. 6.30 na poddaszu szkoły, będącej częścią kompleksu, obejmującego również kościół oblatów. Ze względu na wczesną porę w budynku nie było jeszcze dzieci, czwartkowe zajęcia jednak na pewno się nie odbędą.

CZYTAJ DALEJ

W jakim języku przemówił Bóg?

Odpowiedź na to pytanie zawiera się w pięknym prologu do jednego z najgłębszych pism Nowego Testamentu, zwanego Listem do Hebrajczyków: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1, 1-2).

Historia dialogu Boga z człowiekiem dzieli się więc na dwa etapy: Stary i Nowy Testament. Symbolem pierwszego Przymierza były kamienne tablice Dekalogu, dane Mojżeszowi na Synaju. Drugim i wiecznym Przymierzem jest wcielone Słowo Boga, objawione w Jego Synu – Jezusie Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-08 14:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję