Reklama

Niedziela Sandomierska

Kontynuować Radość Ewangelii

Niedziela sandomierska 2/2015, str. 7

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Ks. Adam Stachowicz

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Oazowiczom od wakacji towarzyszą słowa tytułowe ostatniej adhortacji papieża Franciszka „Radość Ewangelii”. Są one tematem pracy rocznej w Ruchu Światło-Życie, dla tego zarówno uczestnicy, jak i animatorzy starają się zgłębiać i wprowadzać codziennie w życie zachęty jakimi poprzez ten dokument obdarza nas Ojciec Święty. Wspaniałą okazją do tego było Spotkanie Formacyjne Animatorów, które odbyło się 27 grudnia w tarnobrzeskim ośrodku oazowym „Golgota”. Już po raz drugi miało ono charakter nie tylko formacyjny i modlitewny, ale również integracyjny. Do młodzieżowej grupy oazowych liderów dołączają się ci, którzy posługę w Ruchu spełniali kilka lub kilkanaście lat temu, a teraz z racji nowych obowiązków czy sytuacji życiowych nie mają możliwości czynnej posługi.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, którego dokonał ks. Marek Kuliński, moderator diecezjalny. Posługi przygotowania i przewodniczenia spotkaniu podjęła się Diakonia Ewangelizacji. Jej członkowie przedstawili krótki zarys swojej posługi. W swoim wystąpieniu skupili się na dużym wydarzeniu szkoleniowym dla Ruchu jakim ma być Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE) pierwszego stopnia. Akcja ta skierowana jest do każdego, który przeżył swoje osobiste spotkanie z Chrystusem i uczestniczył w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Warsztaty te odbędą się w parafii Chwałowice w dniach 26-29 marca. Będą to jednocześnie rekolekcje ewangelizacyjne dla parafian.

W mniejszych grupach pracowano nad wybranymi fragmentami papieskiej Adhortacji kończąc je wnioskami i przemyśleniami na forum wspólnoty. Po ogłoszeniach bieżących dotyczących funkcjonowania Oazy w najbliższych miesiącach skupiono się na posłudze jaką animatorzy mogliby podjąć w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana w kościele św. Barbary. Poprzedzono ją spotkaniem ze Słowem Bożym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marek Kuliński. W słowie nawiązującym do tematu roku pracy Ruchu nie mogło zabraknąć wielkiej zachęty do wzbudzenia na nowo w sobie zapału do posługi ewangelizacyjnej. Po Eucharystii wszyscy zasiedli do wspólnej agapy. Zakończeniem wspólnego zjazdu były spotkania w diakoniach specjalistycznych, w celu omówienia konkretnych zadań i posług, które można podjąć na rzecz całej wspólnoty.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz spotkań Ruchu Światło Życie

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Monika Książek

40. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu „Światło – Życie” rozpoczęła się w piątek, 20 lutego na Jasnej Górze. Jak każdego roku do sanktuarium przybywają moderatorzy i animatorzy wraz z rodzinami z kraju i zagranicy. Pielgrzymom towarzyszą także kapłani i siostry zakonne. Kongregacja zakończy się w poniedziałek, 23 lutego Krajowym Kolegium Moderatorów Ruchu Światło-Życie.

CZYTAJ DALEJ

"Pokazaliśmy im" - polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal

2021-07-31 15:38

[ TEMATY ]

lekkoatletyka

Tokio 2020

PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim. To drugi wynik w historii tej konkurencji.

CZYTAJ DALEJ

Nieznane fakty z udziału ks. Wyszyńskiego w Powstaniu Warszawskim

2021-07-31 21:32

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Powstanie Warszawskie

Archiwum Instytutu Prymasa Wyszyńskiego

Ks. Stefan Wyszyński asystuje przy operacjach w szpitalu polowym, przenosi rannych na własnych barkach, pierze bandaże, udziela sakramentów rannym powstańcom, prowadzi prowizoryczne pogrzeby poległych - to mało znane obrazy z życia przyszłego kardynała i Prymasa Tysiąclecia. Podczas Powstania Warszawskiego ks. Wyszyński był kapelanem w okręgu wojskowym AK Żoliborz-Kampinos.

Z chwilą wybuchu Powstania Warszawskiego ks. Stefan Wyszyński pracował jako kapelan zakładu dla niewidomych w podwarszawskich Laskach. Jednocześnie był kapelanem miejscowych oddziałów powstańczych pod pseudonimem Radwan III i m.in. współtworzył szpital dla powstańców w Laskach. Podobno powierzono mu także opiekę nad termometrem, które to urządzenie pewnego razu zgubił. Pomogła dopiero interwencja św. Antoniego – termometr znalazł się w ulubionych kwiatach ks. Stefana, czyli nasturcjach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję