Reklama

Aspekty

Propozycje na ferie

W okresie ferii zimowych odbędą się w naszej diecezji różne rekolekcje i kursy formacyjne. Ciekawe propozycje dla młodzieży, studentów, dorosłych i małżonków przygotował ruch oazowy

KODAL

1. KODAL – Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii – to rekolekcje przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i ukochać liturgię, a w konsekwencji posługiwać w jej przestrzeni w swoich parafiach. Na rekolekcje zapraszamy lektorów, prezesów grup ministranckich, ministrantów ze szkoły średniej oraz oazowiczów po II stopniu ONŻ. W rekolekcjach mogą wziąć udział również dziewczęta, gdyż realizowana będzie szkoła komentatorki, precentorki, służby ładu i darów. Rekolekcje mają na celu przygotowanie ministrantów i młodzieży do funkcji ceremoniarza i animatora liturgii w parafii zdolnego do poprowadzenia młodszych ministrantów i grup parafialnych związanych z liturgią.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Kunicach – Żary

Reklama

Termin: 14-22 lutego (zjazd do godz. 16 w sobotę, wyjazd w niedzielę po obiedzie)

Koszt: 300 zł

Informacje i zapisy: na stronie internetowej: www.ddl.org.pl

KAMUZO

Reklama

2. KAMUZO – Kurs Animatorów Muzycznych Oazy – są to rekolekcje, które przygotowują do zaangażowania we wspólnocie Kościoła w ramach diakonii muzycznej. W Małej Szkole Muzycznej kamuzowicze poznają podstawy muzyki – zapis nutowy, interwały, rytmika, harmonia – w zależności od stopnia znajomości tych zagadnień. Gitarzyści mogą doskonalić swoją umiejętność gry (albo poznać podstawy). Na KAMUZO uczestnicy zapoznają się z dokumentami Kościoła ukazującymi zasady, według których może odbywać się posługa muzyczna podczas liturgii. Istnieje też możliwość poznania podstaw obsługi sprzętu nagłaśniającego i rejestrującego.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 20 lutego – 1 marca

Koszt: 330 zł

W rekolekcjach tych mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 15 lat, są zaangażowane w Ruch Światło-Życie lub posługują w różnych parafialnych scholach bądź zespołach, mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net. Zapisując się, należy podać podstawowe informacje o uczestniku: nazwisko i imię, adres, pesel, telefon kontaktowy, adres e-mailowy (do przesłania karty uczestnika). Zapisy do 10 lutego. W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

ORAMuz

3. ORAMuz – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Muzycznych – są to rekolekcje muzyczne adresowane do osób z Domowego Kościoła i Oazy Dorosłych, które chciałyby podejmować posługę w ramach diakonii muzycznej. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie formacji liturgicznej i muzycznej.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 20-22 lutego (przyjazd w piątek do godz. 17, wyjazd w niedzielę ok. godz. 17)

Koszt: 150 zł od osoby

W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które są w Domowym Kościele lub w Oazie Dorosłych, mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net. Zapisując się, należy podać podstawowe informacje o uczestniku: nazwisko i imię, adres, telefon kontaktowy, adres e-mailowy (do przesłania karty uczestnika). W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

ORAE I

4. ORAE I – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji – to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji. Głównym zadaniem ORAE jest doprowadzenie wszystkich uczestników do osobowego kontaktu w wierze z Chrystusem oraz wzbudzenie w nich pragnienia zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz nowej ewangelizacji.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu

Termin: 12-16 lutego (zjazd w czwartek do godz. 16, wyjazd w poniedziałek ok. godz. 17)

Koszt: 200 zł

OE

5. OE – Oaza Ewangelizacji – to krótkie rekolekcje przeżyciowe skierowane do młodzieży z kl. II, III gimnazjum i kl. I szkoły ponadgimnazjalnej, która pragnie uczestniczyć w Oazie Nowego Życia I stopnia. OE to także propozycja dla osób, które nie są jeszcze związane z Ruchem Światło-Życie, a pragną rozpocząć formację oazową. Są one także skierowane do młodych kończących formację w grupach Oazy Nowej Drogi.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu

Termin: 12-16 lutego (zjazd w czwartek do godz. 16, wyjazd w poniedziałek ok. godz. 17)

Koszt: 200 zł

Informacje i zapisy na ORAE i OE: www.dde.zgora.pl od 1 do 31 stycznia.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 lat w ogniu

Niedziela małopolska 48/2017, str. 7

[ TEMATY ]

spotkanie

oaza

Monika Ziółkowska

Łączą ich te same wartości i to samo miejsce rozwoju

Łączą ich te same wartości i to samo miejsce rozwoju

Jubileusz mistrzejowickiej Oazy

CZYTAJ DALEJ

Apel biskupa Tadeusza Lityńskiego

2021-07-31 08:37

archiwum

Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19

Drodzy Diecezjanie,

CZYTAJ DALEJ

Epidemiolog Chen nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

2021-07-31 10:15

[ TEMATY ]

Papieska Akademia Nauk

YouTube

Chen Chien-jen

Chen Chien-jen

Epidemiolog i polityk z Tajwanu, 70-letni Chen Chien-jen, został nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk. Jak poinformowano 30 lipca w Watykanie, ekspert ds. zdrowia jest wiceprzewodniczącym Academia Sinica - Krajowej Akademii Nauk na Tajwanie, a w latach 2016-2020 był wiceprezydentem Tajwanu.

Chen stał się znaną postacią w czasie, gdy był doradcą w czasie epidemii SARS w 2003 roku. W późniejszym okresie ten tajwański katolik został odznaczony papieskim Orderem św. Jerzego oraz przyjęto go do grona rycerzy Grobu Świętego w Jerozolimie (bożogrobców).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję