Reklama

Wiadomości

Męski punkt widzenia

Największe wyzwanie

Niedziela Ogólnopolska 3/2015, str. 48

[ TEMATY ]

psychika

psychologia

Gregory-Bastien--Foter.com-CC-BY-NC-ND

Mówiliśmy o bitwie, mówiliśmy o polu walki. Jednak w walce najważniejszy jest cel. Jeśli nie wiesz, o co walczysz, to rezultat nie ma znaczenia. Jeśli gubisz z oczu cel, to twoje zwycięstwa przestaną cię cieszyć i już dłużej nie będą budowały twojego charakteru.

Reklama

Za czym najbardziej tęsknisz? Jeśli podążysz drogą twoich tęsknot, dotrzesz w końcu do najbardziej wzniosłych i najważniejszych celów, jakie możesz sobie w życiu postawić. A zatem – za czym najbardziej tęsknisz? Co byś mi odpowiedział? I nie mam na myśli spraw tak bzdurnych, jak zawodowe ambicje, budowa domu, prestiż, awanse i wyróżnienia. Jeśli chcesz mówić o tym, to bardzo cię proszę – daruj sobie. Pytam o najgłębsze tęsknoty. Jestem przekonany, że każdy z nas nosi w sercu pewną pustkę, którą pragniemy wypełnić. To tęsknota za bezwarunkową miłością, za przebaczeniem, za przynależnością do kogoś, przed kim możemy być naprawdę sobą. To tęsknota za byciem ważnym dla kogoś, kto jest ważny dla nas. Jeśli powiesz mi, że nie masz w sobie takich tęsknot, zapytam cię, czy jeszcze w ogóle żyjesz, ponieważ są to niegasnące tęsknoty. I jestem pewny, że na różne sposoby próbujesz je zaspokoić: starasz się mieć więcej, znaczyć więcej, liczyć się bardziej, być bardziej niezależnym. Ale prawda jest taka, że im dalej podążasz tą drogą, tym bardziej ta pustka ci doskwiera, bo zaczynasz rozumieć, że w ten sposób jej nie wypełnisz. Zaczyna do ciebie docierać, że tej pustki nie możesz wypełnić sam, co więcej, nie mogą jej wypełnić nawet inni ludzie. Niezależnie od tego, jak bardzo się starają, sami też noszą taką samą pustkę i dlatego nie mogą w pełni wypełnić twojej. Jeśli rozumiesz, o czym mówię, zadasz mi pytanie: Czym tę pustkę wypełnić? Odpowiadam: Nie czym, ale Kim. Tęsknotę za miłością może zaspokoić jedynie doświadczenie miłości. Miałem wszystko: wymarzoną pracę, a nawet dwie; piękną i mądrą żonę; zdrowe i urocze dzieci; perspektywy i marzenia. Ale wciąż nosiłem w sobie pustkę. Aż przyszedł dzień, w którym się to zmieniło. Dzień po dniu moje serce zaczęło wypełniać się miłością, która przewyższyła jakiekolwiek inne doświadczenie w moim życiu. Był to dzień, kiedy oddałem swoje życie Bogu.

Oto największe wyzwanie każdego mężczyzny – zmierzyć się ze swoim lękiem i pragnieniem zaspokajania samego siebie, i odważyć się na spotkanie z Bogiem, by przyjąć Jego miłość i być może po raz pierwszy poczuć się Jego ukochanym synem. Oto cel, który wart jest wszelkiego poświęcenia.

* * *

Michał Piekara
Psychoterapeuta, prowadzi działalność misyjną, lider męskiej wspólnoty Przymierze Wojowników, ojciec pięciorga dzieci

Dział rodzinny – kontakt: rodzina@niedziela.pl

2015-01-13 15:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Psycholog: pandemia wymusza bycie razem i zauważenie, że jesteśmy częścią wspólnoty

Pandemia i związane z nią obostrzenia wymuszają na nas bycie razem i zauważenie, że jesteśmy częścią większej wspólnoty; jesteśmy od siebie współzależni – wskazuje psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Justyna Soroka. Niektórzy reagują jednak agresją na istniejące ograniczenia.

Od soboty w Polsce ponownie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, np. w sklepie, autobusie, ale także na ulicy czy w parku. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić nawet 500-złotowy mandat. Nadal zalecane jest także utrzymywanie dystansu społecznego oraz częste mycie i dezynfekcja rąk.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję