Reklama

Niedziela Podlaska

Kosów Lacki

Otwarte serca

Mieszkańcy miasta i gminy Kosów Lacki kolejny raz pokazali, że mają otwarte serca na drugiego człowieka. Z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego została przeprowadzona akcja zbiórki żywności, która trwała w dniach 6-14 grudnia 2014 r. w sklepach: Gama, Groszek, Polomarket. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 35 rodzin. Okazało się, że wokół jest wielu bardzo potrzebujących ludzi, dla niektórych to była jedyna możliwość zorganizowania godziwej Wigilii. Organizatorzy podkreślają, że pomoc trafiła pod właściwy adres. Obdarowani okazali ogromną radość i wdzięczność za gest ludzkiej dobroci. Były łzy wzruszenia, uśmiechy dzieci.

Szczególnym przypadkiem była pewna rodzina, która miała wyjątkowo trudną sytuację materialną. Okazało się, że nie mają nawet na czym gotować. Kilka wyjątkowych osób zareagowało błyskawicznie, kupując kuchenkę gazową. Wydaje się, że takie sceny można oglądać tylko w filmach, jednak nie brakuje wokół nas wspaniałych ludzi.

Reklama

Podziękowania należą się osobom, które wspierają akcję od początku, są nimi: burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak, ks. Tomasz Pełszyk, a także Urszula Krzymowska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz koordynator całej akcji. Samochód i pomoc w rozwożeniu paczek zapewnił naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim dh Jan Pawlicki.

Kolejne podziękowania organizatorzy kierują do dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasza Gołębiewskiego oraz dyrektora Domu Miłosierdzia Caritas im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim ks. Rafała Romańczuka. Zawsze współpraca parafii Kosów Lacki z Caritas przynosi pozytywne efekty. Dzięki temu potrzebujący otrzymali dużo większe paczki, które uzupełniono o niezbędne produkty.

Czas Wigilii, sianko, biały obrus, opłatek, miejsce przy stole. To nie są tylko symbole, puste gesty, dzięki takim akcjom nabierają głębokiego sensu.

2015-01-16 10:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież przekazał dar FAO dla głodujących w Afryce

[ TEMATY ]

pomoc

Franciszek

Mazur/episkopat.pl

Franciszek przekazał 25 tys. euro Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z przeznaczaniem na pomoc dla głodujących na wschodzie Afryki – podała 21 lipca służba prasowa FAO. Podkreślono, że przez tę swoją „bezprecedensową” decyzję papież postanowił wnieść swój wkład do programu organizacji, która zamierza rozdać w tej części Czarnego Lądu ziarna rodzinom wiejskim cierpiącym wskutek konfliktów zbrojnych i suszy.

Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy instytucjach ONZ w Rzymie (oprócz FAO są to jeszcze Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa [IFAD] i Światowy Program Żywnościowy [WFP]) ks. Fernando Chica poinformował o tym geście Ojca Świętego w liście przesłanym na ręce dyrektora generalnego FAO José Graziano da Silvy.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie z Prymasem Tysiąclecia

2021-09-26 23:29

Marzena Cyfert

Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie i ks.Tomasz Sałowski, kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach

Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie i ks.Tomasz Sałowski, kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach

Małujowice, Gać i Psary to miejscowości, w których 26 września można było wysłuchać prelekcji o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim. Na zaproszenie proboszcza ks. Tomasza Sałowskiego parafie odwiedziła Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik wydawnictwa Soli Deo.

Witając zebranych, ks. Sałowski podkreślił, że kard Wyszyński jest autorytetem i patronem na dzisiejsze trudne czasy. – Niech będzie nam, jak wielu o nim mówi, ojcem, a my bądźmy, jak mawiał do nas w kazaniach, dziećmi Kościoła – mówił ks. Sałowski. Kapłan podkreślił radykalizm ewangeliczny Prymasa Tysiąclecia. – Czy kard. Wyszyński był radykalny? Był w swoim nauczaniu. Powiedział: Dość! kiedy władza komunistyczna nie szanowała Kościoła. Protestował przeciwko systemowi totalitarnemu, niesłusznemu osądowi. Ale przede wszystkim był radykalny dla siebie. W Komańczy przygotował sobie schemat dnia tak surowy jak w zakonie. Radykalnie też dążył do przebaczenia – mówił ksiądz kustosz i przytoczył jedną z myśli Prymasa: „Pamiętajcie, jeżeli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego Narodu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję