Reklama

Drogowskazy

drogowskazy

Śmierć można kupić w aptekach?

Niedziela Ogólnopolska 7/2015, str. 3

[ TEMATY ]

modlitwa

jarmoluk/pixabay.com

Minister zdrowia zdecydował, że w polskich aptekach bez recepty będzie można kupić pigułkę „dzień po”, która ma doprowadzić do poronienia, gdyby poczęło się dziecko. Będą ją już mogły nabywać dziewczynki, które ukończyły 15. rok życia. O co tutaj chodzi? Czyżby pan minister nie wiedział, że to jest niebezpieczne? Czy pan minister rekomendowałby swojej córce taki środek? Myślę, że żaden dobry ojciec nie będzie akceptował takiej „pomocy” dla swojego dziecka. Medycy, aptekarze i wszyscy, którzy mają świadomość, czym jest ten „lek”, są przerażeni. 15-letnia dziewczynka to jeszcze dziecko, a daje się jej do ręki granat, mogący zabić życie, które w sobie nosi, zniszczyć przyszłość jej macierzyństwa, jej szczęście. Problem to zatem ogólnonarodowy, dotyczący przyszłości naszej ojczyzny, zwłaszcza że niż demograficzny jest już faktem – obserwujemy w wielu miejscowościach, że liczba zgonów przewyższa liczbę narodzin.

Jeżeli pan minister decyduje się na tak brzemienny w skutki krok, to trzeba się zastanowić, czy powinien pełnić swoją funkcję – przecież wszystkim, którzy kierują polskimi ministerstwami, powinno zależeć na dobru Polski i Polaków, na dobrej przyszłości naszego narodu.

„Każdy ma swoje Westerplatte” – mówił Jan Paweł II do młodzieży. Dziedzina czystości jest dziś na pewno takim przyczółkiem, którego nie wolno porzucić. I w tym – w naszej determinacji i walce – nasza nadzieja. Ojciec Święty apelował do młodych: „Musicie od siebie wymagać nawet wtedy, gdyby inni od was nie wymagali”. W sytuacji, gdy jest im proponowany niebezpieczny luz moralny, muszą wymagać od siebie więcej.

Reklama

„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (por. Mt 5, 8). Ludzie wierzący muszą pamiętać o Ewangelii, o zasadach naszej wiary i moralności. Powinniśmy dać przykład zlaicyzowanej i zateizowanej Europie, stając przy Chystusie i Ewangelii, w duchu moralności Kościoła katolickiego.

Dlatego trzeba nam sprzeciwiać się decyzjom ministra zdrowia, które są ogromnym zagrożeniem nie tylko dla naszej moralności, ale i dla przyszłości polskiej rodziny. To wstyd, Panie Ministrze Arłukowicz, że nie dostrzega Pan tych wszystkich zagrożeń, które kładą się cieniem na przyszłości naszej ojczyzny! Z wielką nadzieją zwracamy się też do Pani Premier Kopacz, prosząc, by nie zaakceptowała decyzji o wprowadzeniu bez recepty śmiercionośnej pigułki.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Dzieciątka Jezus

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Dzieciątko Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna odmawiana przed Świętami, może pomóc nam lepiej przygotować się na ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Niech tegoroczne świętowanie będzie wypełnione Bożą Miłością. Nowennę do Dzieciątka Jezus odmawiamy przed uroczystością (16-24 grudnia) lub w okresie Bożego Narodzenia.

DZIEŃ I - 16 GRUDNIA

Przyjdź, Panie Jezu

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

2022-12-03 14:29

[ TEMATY ]

książka

Biały Kruk

Biały Kruk

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji
Bożego Narodzenia

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję