www.szturmujemyniebo.pl już działa. Jego celem jest otoczenie modlitwą dzieci dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością oraz tych, których życie jest bezpośrednio zagrożone, także dzieci jeszcze nienarodzonych."/>

Reklama

Niedziela Częstochowska

„Szturmujemy niebo” dla chorych dzieci

Niedziela częstochowska 7/2015, str. 1

[ TEMATY ]

dzieci

modlitwa

Agnieszka Mikołajczyk

Spotkanie koordynatorów portalu w parafii pw. św. Michała Archanioła w Blachowni

Spotkanie koordynatorów portalu w parafii pw. św. Michała Archanioła w Blachowni

Portal www.szturmujemyniebo.pl już działa. Jego celem jest otoczenie modlitwą dzieci dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością oraz tych, których życie jest bezpośrednio zagrożone, także dzieci jeszcze nienarodzonych. Organizatorzy portalu podkreślają, że wszystkie zgłoszone na portal dzieci będą objęte modlitwą tzw. aniołów, czyli osób, które zgłosiły wolę odmawiania codziennej modlitwy – 7 razy „Ojcze nasz” lub 3 razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji dzieci. – Również raz w miesiącu w intencji podopiecznych będzie odprawiona Msza św. oraz nowenna do św. Dominika Savio, który jest patronem duchowym portalu – mówią koordynatorzy projektu i dodają: – Chcemy dotrzeć do szpitali, hospicjów, parafii i wszędzie tam gdzie chorym dzieciom potrzebne jest modlitewne wsparcie.

Osoby, które znają dziecko potrzebujące modlitwy, są rodzicami chorego dziecka lub po prostu chcą modlić się za chore dzieci, mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres: aniolowie@szturmujemyniebo.pl lub SMS na nr tel.: 884-788-453, podając w treści swoje imię, miejsce zamieszkania (miasto i województwo) oraz numer telefonu.

Twórcy portalu chcą rozpowszechnić to wielkie Dzieło Modlitwy m.in. poprzez akcję plakatową, z którą chcieliby dotrzeć do szpitali, hospicjów, parafii i wszędzie tam, gdzie chorym dzieciom potrzebne jest modlitewne wsparcie. W ramach promocji dzieła rozdanych już zostało 2 tys. obrazków ze św. Dominikiem Savio i z modlitwą w intencji dzieci, których życie jest zagrożone.

Inicjatywę wspiera również bp Antoni Długosz, który w liście do twórców tego dzieła modlitewnego napisał m.in.: „Z wielką radością i nadzieją przyjąłem inicjatywę rodziców chorych dzieci pod wdzięczną nazwą «Szturmujemy niebo». Jest to projekt, którego celem jest modlitwa za wszystkie dzieci naznaczone stygmatem cierpienia oraz za ich bliskich. Wiele rodzin boryka się z tym problemem i bardzo często brakuje im sił oraz motywacji do tego, aby tym zadaniom sprostać. Myślę, że pomysł zyska aprobatę wielu ludzi dobrej woli (nazwanych przez autorów projektu aniołami), wrażliwych na cierpienie i otwartych na udzielenie wsparcia wszystkim tym, którzy tego najbardziej potrzebują” – napisał bp Długosz. Więcej informacji znajduje się na: www.szturmujemyniebo.pl.

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czerwińsk nad Wisłą: różaniec na Wiśle i poświęcenie łodzi

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

Wisła

Adobe Stock

W Czerwińsku nad Wisłą po raz piąty zainicjowano Czerwiński Różaniec Wiślany, czyli modlitwę różańcową na łodziach. Uczestnicy popłynęli z Wychódźca do Czerwińska około 18 łodziami, które na zakończenie rejsu zostały poświęcone: - Wspólnotę na łodziach łączy pasja i wiara – powiedział ks. Łukasz Mastalerz SDB, proboszcz parafii w Czerwińsku.

Czerwiński Różaniec Wiślany zainicjowali księża salezjanie z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej. Znajduje się tam sanktuarium ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Parafia położona jest nad Wisłą, stąd wśród jej mieszkańców jest wielu wodniaków, posiadających różne łodzie.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba przygotowują nowe wsparcie dla Ukrainy

2022-12-03 10:40

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

pomoc dla Ukrainy

Family News Service

Rycerze Kolumba uruchamiają kolejną inicjatywę pomocy dla Ukrainy. Przed Świętami Bożego Narodzenia dotrą tam specjalne paczki pomocy przygotowane przez największą bratnią organizację katolicką na świecie. - Do tej pory udało się przekazać już 100 tysięcy paczek dla rodzin w Ukrainie. To dla nas istotny kamień milowy w tym, co możemy zrobić, by złagodzić ból mieszkańców Ukrainy – mówi Family News Service Patrick E. Kelly, Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba.

Paczki świąteczne to jedna z najnowszych inicjatyw pomocy dla Ukrainy. Już wcześniej pomoc była niesiona nie tylko potrzebującym na terenie Ukrainy, ale również uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w innych państwach. Teraz kolejne wsparcie przygotowano w Parafii św. Klemensa na Warszawskiej Woli, gdzie działa Rada 17050 Zakonu Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję