Reklama

Niedziela Łódzka

Pielgrzymowali do bł. Rafała Chylińskiego

Już po raz 24. kilkuset łodzian pielgrzymowało do łódzkich Łagiewnik, do grobu bł. Rafała Chylińskiego. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu.” I właśnie w intencji trzeźwości oraz trudnych problemów Łodzi i regionu mieszkańcy miasta podjęli pątniczy trud

Przed wyruszeniem słowo do pątników skierował bp Marek Marczak. Przypomniał postać bł. Rafała Chylińskiego, błogosławionego ziemi łódzkiej, oraz wskazał na to, jak ważna jest tematyka tego pielgrzymowania: – Modlić się o trzeźwość młodych ludzi, ale także ich rodziców, opiekunów, jak i całych rodzin. Bo trzeźwa młodzież, trzeźwa rodzina, to trzeźwa Ojczyzna – powiedział.

Wierni przemierzając miasto, dawali świadectwo o miłości do Chrystusa, Kościoła oraz miasta i jego mieszkańców – modląc się za nich. Droga do Łagiewnik zajęła pątnikom niecałe cztery godziny. Z radosnym śpiewem na ustach dotarli do Sanktuarium św. Antoniego.

Tu pielgrzymów powitał i poświęcił o. Ireneusz Klimczyk, proboszcz parafii. Następnie została odprawiona Eucharystia w intencjach przyniesionych przez pielgrzymów, której przewodniczył ks. Jan Cholewa – duszpasterz trzeźwości, a homilię wygłosił ks. dr Piotr Kulbacki – członek komisji trzeźwości przy Episkopacie Polski.

Reklama

Ks. Kulbacki zwrócił uwagę na to, że ludzie niechętnie pochylają się nad problemami i trudnościami. Raczej od nich uciekają. A zagrożeń wobec rodzin i dzieci wciąż przybywa. Dlatego tak ważna i potrzebna jest właśnie ta pielgrzymka do grobu o. Rafała, który ukochał biednych i pokrzywdzonych, i w sposób szczególny przyczynia się do rozwiązywania trudnych problemów. Tegoroczne hasło skupiało się wokół tematu abstynencji u dzieci i młodzieży. To przecież przyszłość naszego narodu, przyszłość naszych rodzin. W nich pokładamy nadzieje. Dla nich budujemy domy, ich chcemy nauczyć, co jest dobre, a co złe, dbamy o ich zdrowie. I o ich abstynencję powinniśmy się troszczyć.

Tylko przykład rodziców i całej rodziny może nauczyć dzieci i młodzież abstynencji i właściwego korzystania z alkoholu. Po alkohol i inne substancje psychoaktywne nie sięgną dzieci i młodzież, których rodzice dają o dobry przykład, w których rodzinie panuje miłość i zgoda, którzy wiedzą, jak rozwiązywać konflikty i jak radzić sobie z trudnościami, którzy mają w rodzicach wsparcie.

Pielgrzymka zakończyła się modlitwą przez wstawiennictwo bł. Rafała oraz ucałowaniem relikwii.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka na Górzec z gestem miłosierdzia

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Waldemar Wesołowski

Niedziela 13 września była świętem małżeństw i rodzin. Dzięki wspólnym działaniom Parafii św. Andrzeja Ap., Zakonu Maltańskiego, Mirosława Brzozowskiego wójta Gminy Męcinka i OSP Męcinka została zorganizowana już po raz 33 pielgrzymka na Kalwarię w Męcince.

Tegoroczne spotkanie zgromadziło ponad tysiąc osób, które chciały dziękować za swoje rodziny, a także modlić się w trudnych sprawach i polecać je Bogu przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona tegorocznego spotkania.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję