Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ziarno rzucone w glebę

Niedziela zamojsko-lubaczowska 21/2015, str. 7

[ TEMATY ]

symbole ŚDM

Anna Litwin

W Grabowcu uczczono Symbole Światowych Dni Młodzieży

W Grabowcu uczczono Symbole Światowych Dni Młodzieży

Tęcza, jakże wymowny znak, pojawiła się na niebie nad parafią Grabowiec w dniu przyjęcia Symboli Światowych Dni Młodzieży. Przybyła do Grabowca młodzież z całego dekanatu, kapłani na czele z biskupem pomocniczym Mariuszem Leszczyńskim, który przewodniczył Eucharystii. Symbole ŚDM przywitał ks. Zygmunt Żółkiewski i przedstawiciele młodzieży: Karolina i Michał oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu Elżbieta Widyma i wójt gminy Grabowiec Waldemar Greniuk.

Reklama

W homilii Ksiądz Biskup mówił o powszechnym pragnieniu ludzkości, którym jest chęć zobaczenia Boga. Podpowiadał młodym, że jeśli ludzie się miłują, to tak jakby dotykali Boga, który jest Miłością. Zachęcał do spojrzenia na Krzyż – symbol Światowych Dni Młodzieży, który wskazuje drogę do Ojca przez ofiarną zbawczą miłość: – Dlatego wy, kochani młodzi, zapatrzeni w Krzyż Chrystusa, macie być stróżami Chrystusowej prawdy – mówił bp Leszczyński, wskazując na niezawodną pomoc w realizacji tego zadania ze strony Tej, która stała pod Krzyżem – Maryi. Życzył młodzieży konsekwencji w wierze: – Bądźcie wierni Matce Pięknej Miłości, zaufajcie Jej. Niech Chrystus pozostanie dla was Drogą, Prawdą i Życiem. Te wszystkie treści młodzież miała okazję przemodlić podczas całonocnego czuwania przy Symbolach Światowych Dni Młodzieży. Modlitwa uwielbienia, Apel Jasnogórski poprowadzony przez ks. Rudolfa Karasia, śpiewy przygotowane przez młodzież i dzieci pod kierownictwem wspaniałych młodych muzyków: Karola Chilewicza i Tomasza Lipiaka, duchowa opieka miejscowych wikariuszy i katechetów – ks. Konrada Bulaka i ks. Pawła Kostrubca, entuzjazm wiary, przekładający się na wytrwałość we wpatrywaniu się w Krzyż i Maryję. Oto ziarno wrzucone w glebę młodych serc, które wyda plony.

7 maja rano nie tylko młodzież, ale i cała społeczność Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu zebrała się w kościele parafialnym wokół Symboli na wspólnej modlitwie. Ten dzień był wyjątkowy także z tego powodu, że szkoła obchodziła Święto Patrona. Modlitwom towarzyszyły myśli Henryka Sienkiewicza – naszego wspaniałego pisarza, w którego twórczości nie brakuje odniesień do Chrystusa i Jego Matki. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Winogrodzki, a homilię wygłosił ks. dziekan Zygmunt Żółkiewski, który za Janem Pawłem II przypominał młodym o tym, że są przyszłością Kościoła, Ojczyzny i świata. Po Eucharystii Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej zostały przeniesione do szkoły, w której odbyło się czuwanie modlitewne z możliwością uczczenia i ucałowania Symboli oraz ich pożegnanie.

2015-05-21 12:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pożegnaliśmy symbole ŚDM

Okres przedświąteczny był pełen wrażeń dla Natalii Bełz, która reprezentowała naszą diecezję podczas przekazania Symboli Światowych Dni Młodzieży młodym z Panamy. Ceremonia dokonała się w Niedzielę Palmową z udziałem Ojca Świętego Franciszka w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

Papież spotkał się z ofiarą pedofilii z Chile

2021-06-20 15:41

[ TEMATY ]

Franciszek

ofiary pedofilii

twitter.com/jccruzchellew

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii z Chile Juanem Carlosem Cruzem, którego powołał niedawno w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. O tym spotkaniu Cruz poinformował w niedzielę na Twitterze, zamieszczając też zdjęcia.

Juan Carlos Cruz, który jest dziennikarzem i pisarzem, ujawnił przed kilkoma laty skandal pedofilii w Kościele w Chile.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: rozpoczęły się obchody 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II

2021-06-20 19:03

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Grzegorz Gałązka

W sobotę 19 czerwca we Lwowie rozpoczęły się obchody 20. rocznicy wizyty w tym mieście św. Jana Pawła II. Uroczystości z tej okazji trwać będą do przyszłej niedzieli 27 bm. i obejmują wydarzenia religijne, kulturalne i sportowe: Msze św., rekolekcje, wykłady, koncerty, pokazy filmów, sesje i wystawy, rajdy rowerowe itp. Papież przebywał we Lwowie w dniach 25-27 czerwca 2001 na zakończenie swej podróży na Ukrainę, rozpoczętej 23 tegoż miesiąca w Kijowie.

„Wizyta ta dla nas, chrześcijan, oznaczała, że przyjechał do nas nasz ojciec. Patriarcha Kościoła powszechnego jest ojcem dla nas wszystkich, dlatego głowa Kościoła odwiedził swe dzieci. Było to pierwsze i najważniejsze odczucie dla nas wszystkich” – powiedział proboszcz greckokatolickiej parafii Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy na lwowskim osiedlu Sychowie ks. Orest Fredyna na portalu vgolos.com.ua.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję