Reklama

Niedziela Wrocławska

Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Uniwersytet Wrocławski był w miniony weekend (5-7 grudnia) gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (ICPC Central European Regional Contest). W zawodach walczyło 70 trzyosobowych drużyn z Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier, Łotwy, Słowacji, Słowenii i Polski, a stawką był awans do finałów światowych, które w tym roku odbędą się już po raz 50-ty.

Marek Materzok [Uwr]

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego na kampusie Grunwaldzkim, drużyny zmagały się przez pięć godzin z dwunastoma zadaniami, przygotowanymi przez pracowników oraz studentów i absolwentów Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zwycięska drużyna z węgierskiego Uniwersytetu Loránda Eötvösa (Péter Gyimesi, Péter Varga, Bence Deák) rozwiązała 10 z 12 przygotowanych zadań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego (Jan Gwiazda, Stanisław Karpiejczyk, Jerzy Olkowski), a na trzecim drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego (Krzysztof Olejnik , Olaf Surgut, Paulina Żeleźnik).

Przypomnijmy przy okazji, że Paulina Żeleźnik z UWr była w drużynie, która 16 listopada wygrała XXIX Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Wówczas internet obiegła informacja, że po raz pierwszy w 29-letniej historii Mistrzostw Polski na najwyższym stopniu podium staje drużyna, która ma w składzie dziewczynę. https://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=11546:programistka-to-brzmi-dumnie&catid=24&Itemid=119

Dwie pierwsze drużyny po weekendowych zawodach we Wrocławiu awansowały do światowych finałów. Drużyna z UWr będzie walczyć o awans podczas mistrzostw Europy, które odbędą się na początku lutego w Warszawie.

Reklama

- Jesteśmy, obok Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczelnią, która co roku wysyła mocną reprezentację na te zawody. W związku z tym organizacja ich kolejnej edycji jest - można powiedzieć - naszym obowiązkiem – mówi dr Paweł Gawrychowski z Instytutu Informatyki UWr, dyrektor zawodów we Wrocławiu. - Jednocześnie jest to dla nas możliwość zaprezentowania naszej uczelni szerokiemu gronu studentów i ich opiekunów z rejonu Europy Środkowej – dodaje.

Jak ocenia występ drużyn UWr? - Udany i liczę na ich zaangażowanie w przygotowania do udziału w mistrzostwach Europy, a tych, którzy już zakończyli karierę zawodniczą, zachęcam do udziału w zawodach po drugiej stronie - podczas prac organizacyjnych związanych z przyszłoroczną edycja zawodów – dodaje dr Gawrychowski.

Ranking zawodów https://ranking.cerc25.solve.edu.pl/

2025-12-09 14:30

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 pytań Jezusa: "Czemuście Mnie szukali?"

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Czasem szukamy Boga w napięciu i niepokoju. Tymczasem On jest tam, gdzie trwa relacja z Ojcem. Może twoje szukanie jest zbyt nerwowe? Może trzeba mniej działać, a bardziej być?
CZYTAJ DALEJ

Papież do księży: Ludzie chcą zobaczyć naszą wiarę

2026-02-20 18:17

[ TEMATY ]

duszpasterstwo

księża

Papież Leon XIV

@Vatican Media

Spotkanie papieża z księżmi

Spotkanie papieża z księżmi

To często złudzenie w internecie: mam wielu obserwatorów, wiele lajków, bo mówię…. To nie ty: jeśli nie przekazujemy przesłania Jezusa Chrystusa, być może się mylimy – mówił Leon XIV, odpowiadając na pytania księży po spotkaniu z duchowieństwem diecezji rzymskiej w Auli Pawła VI.

W rozmowie z księżmi Papież odnosił się do wyzwań współczesnego duszpasterstwa, roli nowych technologii i znaczenia autentycznego życia duchowego w parafiach wielkiego miasta.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: prawdziwy nauczyciel budzi pragnienie prawdy

2026-02-20 20:41

[ TEMATY ]

nauczyciele

wychowawcy

Papież Leon XIV

Vatican Media

O zadaniach wychowawców katolickich przypomniał papież w przesłaniu skierowanym do uczestników 70. Kongresu Edukacji Religijnej w Los Angeles, który odbywa się w Anaheim, podpisanym przez Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina.

W dokumencie czytamy, iż papież ma nadzieję, że te dni modlitwy, formacji i wspólnoty będą okazją do prawdziwej odnowy duchowej. Cytując List apostolski Kreślić Nowe Mapy Nadziei wyrażono przekonanie, że uczestnicy Kongresu jako osoby poświęcające się edukacji religijnej, doskonal zdają sobie sprawę, że „prawdziwy nauczyciel budzi pragnienie prawdy” (2.2). „Pogłębiając swoją relację z Jezusem, który jest Prawdą (por. J 14, 6), i pozostając wiernymi i radosnymi uczniami w swoim codziennym życiu, wasza autentyczność jako wychowawców i liderów katechetycznych pozwoli wam przekazywać Ewangelię w taki sposób, aby prowadziła ona do prawdziwego spotkania z Panem i przyczyniała się do budowania trwałej i ożywiającej kultury” - czytamy w papieskim przesłaniu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję