Reklama

Niedziela Sandomierska

Akcja w Bieszczadach

Niedziela sandomierska 25/2015, str. 6

[ TEMATY ]

rekolekcje

oaza

Ruch Światło‑Życie

Archiwum autora

Grupa z Niska na Połoninie Wetlińskiej

Grupa z Niska na Połoninie Wetlińskiej

Skorodne

Od 4 do 7 czerwca do miejscowości Skorodne zawitała Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji. Paulina Piekarz ze Stalowej Woli wyjaśnia: – W długi weekend czerwcowy wybraliśmy się na wspólną integrację w Bieszczady. Ten czas na pewno długo zapamiętam. Była to bowiem doskonała okazja do bliższego poznania się, jak również do wędrówki po górach. Oprócz towarzysko-rekreacyjnych aspektów wyjazdu, bardzo mocno wpisał się duchowy jego charakter. Codziennie dzieliliśmy się Słowem Bożym, przeżywaliśmy Eucharystię, jak i modliliśmy się modlitwą brewiarzową. To bardzo ubogaciło i umocniło naszą wspólnotę – podkreśla Paulina.

Natomiast od 5 czerwca dołączyła do nich również 18-osobowa grupa z Niska, wsparta młodzieżą z parafii Stany wraz z ks. Mariuszem Wielebą i s. Marią Nitkiewicz. Oazowicze, oprócz modlitwy, aktywnie wypoczywali podczas pieszych wędrówek bieszczadzkimi szlakami.

Olchowa

Animatorzy-seniorzy Ruchu Światło-Życie wraz ze swymi rodzinami długi czerwcowy weekend spędzali w ośrodku oazowym w Olchowej. Ks. Adam Lechwar, kierownik ośrodka, powiedział nam: – Doskonała pogoda sprzyjała wyprawom w różne bieszczadzkie zakątki. Stok „Laworta” w Ustrzykach, Ogród Biblijny w Myczkowcach, Bieszczadzkie Morze w Solinie, to tylko niektóre odwiedzone miejsca. Powodzeniem cieszyło się pławienie w lokalnej rzece Kalniczce. „Wspomnień czar”, ale również dzielenie się życiem i plany na przyszłość wypełniały każdą wspólnie spędzoną chwilę przy ognisku, przy porannej kawie, albo w czasie odpoczynku dzieci. Nie zabrakło czasu na Eucharystię, modlitwę z dziećmi i śpiew oazowych pieśni – wylicza ks. Adam i dodaje: – W tym czasie w Olchowej była również wspólnota kapłanów z rocznika święceń 1996. Odprawiali oni swoje ćwiczenia rekolekcyjne. Czas skupienia i modlitwy dopełniły odwiedziny w sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu.

Nasiczne

Ośrodek w miejscowości Nasiczne, będący własnością Diecezjalnej Caritas, doczekał się remontu. Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas, wyjaśnia: – Obecnie prowadzone są prace przy termomodernizacji i elewacji zewnętrznej budynku.

Reklama

W tym miejscu warto zaznaczyć, że położenie tego ośrodka w samym sercu Bieszczad, na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, uzmysławia, że takie miejsce trzeba wykorzystać. Dom posiada 1400 m. kwadratowych powierzchni użytkowej.

Uherce Mineralne

Dom, nad którym pieczę sprawuje Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, przeżywał gruntowny remont. Mirosław Bąk, koordynujący prace, mówi: – Przez wiele lat problem przeciekającego dachu stawał się dla organizatorów rekolekcji sporym problemem. Teraz z radością patrzymy na rosnący standard ośrodka. Udało się przeprowadzić kapitalny remont dachu, wymianę okien, remont łazienki i pokoju oraz częściowe malowanie ośrodka i wymianę przewodów elektrycznych. Prace jeszcze ciągle będą trwały, ale od końca czerwca ośrodek czeka na rodziny. Podczas 5 turnusów rekolekcyjnych będziemy się modlić o dar świętych rodzin oraz popłynie modlitwa za darczyńców.

2015-06-18 09:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W zasięgu Pana Boga

Z animatorką Anią Sroką oraz uczestnikami oazy pierwszego stopnia, o zdobywaniu szlifów w ewangelizacji, rozmawia ks. Adam Stachowicz

KS. ADAM STACHOWICZ: – Jakie były Twoje początki w Ruchu Światło-Życie? Dlaczego zdecydowałaś się posługiwać na wakacyjnych rekolekcjach oazowych?

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję