Reklama

Niedziela Świdnicka

Wiara w Boga prowadzi do pokoju

Niedziela świdnicka 25/2015, str. 1

[ TEMATY ]

modlitwa

Msza św.

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach przewodniczył bp Adam Bałabuch

Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach przewodniczył bp Adam Bałabuch

W sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach 14 czerwca biskup Adam Bałabuch przewodniczył Eucharystii w intencji czterech narodów: Białorusi, Niemiec, Czech i Polski w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu im. Ignaza Reimanna oraz pielgrzymki Diabetyków Ziemi Kłodzkiej.

W homilii bp Bałabuch podkreślił, że wiara w Boga, który jest miłością, jest podstawą burzenia wszelkich uprzedzeń i wrogości, a budowaniem jedności i pokoju.

Reklama

„Wiara jest otwartością na naszych braci i nasze siostry, zwłaszcza znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, aby przyjść im ze skuteczną pomocą” – mówił bp Bałabuch, podkreślając, że: „Prawdziwa wiara w Boga nigdy nie prowadzi do pogardy czy nienawiści. Nie może być źródłem wywoływania konfliktów i wojen. Nie może być przyczyną przemocy wobec innych, bo Bóg w Chrystusie pojednał świat ze sobą i zburzył rozdzielający ludy i narody mur wzajemnej wrogości. Wiara w żywego i prawdziwego Boga prowadzi zawsze do budowania więzów przyjaźni i pokoju”.

Na zakończenie homilii bp Bałabuch zwrócił uwagę na znaczenie Eucharystii w budowaniu jedności. „Eucharystia to szczególne miejsce przebywania z Jezusem. Wsłuchiwanie się w Jego słowo i wpatrywanie się w to, co On czyni dla nas. Jakże potrzeba nam cenić w sobie te chwile, kiedy Jezus sam kształtuje nasze serca” – dodał bp Bałabuch.

Oprawę muzyczną podczas Eucharystii zapewniły chóry: „Cantus Cordis” z Mińskiego Oddziału Związku Polaków na Białorusi, „Feichtinum” Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego z Wrocławia oraz „Sinfonietta Opoliensis” z Uniwersytetu Opolskiego.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. delegacja Diabetyków Ziemi Kłodzkiej na ręce o. Alberta Krzywańskiego, kustosza sanktuarium Matki Bożej złożyła dar, jako wotum za otrzymane łaski.

Organizatorami tegorocznego Festiwalu byli: Urząd Miasta i Gminy w Radkowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków im. Karola Estreichera w Radkowie, Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz Stowarzyszenie „Canticum” Broumov z Czech.

Honorowy patronat nad Festiwalem objął biskup świdnicki Ignacy Dec oraz starosta kłodzki Maciej Awiżeń.

2015-06-18 09:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polscy Święci do modlitwy za Ojczyznę - nowa akcja modlitewna

[ TEMATY ]

modlitwa

ojczyzna

święci

Organizatorzy

Zapraszamy Polskich Świętych kanonizowanych do orędownictwa u Boga przez Maryję Królową Polski o to wszystko co Polskę stanowi. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną być świętymi do wielkiej modlitwy, pokuty, do walki o Ojczyznę naszych marzeń. - piszą organizatorzy nowej akcji modlitewnej.

Jak informują:

CZYTAJ DALEJ

Ivan Rupnik autorem obrazu na 10. Światowe Spotkanie Rodzin

2021-07-29 13:17

[ TEMATY ]

obraz

obraz

spotkanie rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin

www.diocesidiroma.it

W Watykanie zaprezentowano oficjalny obraz, który będzie towarzyszył Światowemu Spotkaniu Rodzin 2022 w Rzymie. Namalowane farbami winylowymi dzieło zatytułowane „To wspaniałe misterium” przedstawia kilka scen z biblijnego wesela w Kanie Galilejskiej. Jego autorem jest Marko Ivan Rupnik, ksiądz i artysta ze Słowenii.

10. Światowe Spotkanie Rodzin będzie przebiegać pod hasłem "Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Spotkanie, w którym weźmie udział także papież, zaplanowano na 22-26 czerwca 2022 i ma stanowić zamknięcie ogłoszonego przez papieża Franciszka w marcu „Roku Rodziny Amoris-laetitia”. Początkowo miało się ono odbyć w tym roku, zostało jednak przesunięte na 2022 ze względu na pandemię koronawirusa.

CZYTAJ DALEJ

Ruch Laudato sì i odpowiedzialność katolików za wspólny dom

2021-07-29 20:39

[ TEMATY ]

ekologia

ruch

katolicki

Vatican News

Chcemy zainspirować wspólnotę katolicką do większej troski o wspólny dom i wdrażania sprawiedliwości klimatycznej i ekologicznej. Taki cel stawiają sobie członkowie największej katolickiej organizacji klimatycznej na świecie Global Catholic Climate Movement. Powstała ona w 2015 roku na kanwie papieskiej encykliki ekologicznej i za aprobatą Papieża Franciszka właśnie zmieniła nazwę na Ruch Laudato sì.

„Ta nowa nazwa lepiej oddaje misję nawrócenia ekologicznego, która charakteryzuje nasz ruch i jest czymś więcej niż tylko walką ze zmianami klimatycznymi” – mówi Radiu Watykańskiemu Tomás Insua. Jest on założycielem i dyrektorem wykonawczym Ruchu Laudato sì, który zrzesza ponad 800 organizacji na całym świecie, w tym także w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję