Reklama

Nie przegap

Lipiec z Panem Bogiem

Przystanek Jezus 2015

26 lipca – 2 sierpnia
Kostrzyn nad Odrą
Termin zgłoszeń – do 30 czerwca

Czym jest Przystanek Jezus? A może czym nie jest?

Reklama

Na pewno nie jest, nigdy nie był i nigdy nie będzie imprezą konkurencyjną do Przystanku Woodstock; nie jest też odrębnym festiwalem. Jest gwarancją, że Jezus chce dać Ci Nowe Życie!

Będziemy:
• świadczyć o spotkaniu z Jezusem,
• dzielić się chlebem i czasem,
• modlić się za potrzebujących,
• posługiwać sakramentem pokuty i pojednania (księża),
• rozmawiać z rówieśnikami.

W tym roku to dodatkowo jeden z kolejnych etapów hartowania serca i podnoszenia RABANU przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie najlepszą szkołą odwagi, uczenia się jak opowiedzieć napotkanemu człowiekowi o Bożym miłosierdziu tak, by poczuł się kochany.

* * *

Reklama

Wysłucham Cię

Przystanek Jezus jest dla mnie szczególnym czasem dziękczynienia Bogu za łaskę wiary. Podczas tej inicjatywy spotykam wielu ludzi, którzy żyją w nieświadomości Jego miłości. Na twarzach niektórych z nich widać rozpacz, ból, brak nadziei. Są i tacy, którzy pod wpływem dobrej muzyki czy środków odurzających wyglądają na całkiem zadowolonych, śmieją się i dobrze bawią. Jedni i drudzy to moi bracia i wiem, że tak jak ja są umiłowani i upragnieni przez naszego Ojca.

Nie mam wątpliwości, że bez względu na moją słabość i grzeszność Jezus potrzebuje mnie, by objawiać swoją miłość na Woodstocku. W ubiegłym roku przekonałam się, że naprawdę nie trzeba wiele. Byłam zmęczona i miałam problemy z głosem, więc na Woodstock wyszłam z tabliczką z napisem „WYSŁUCHAM CIĘ”. Sama byłam zdziwiona kolejką osób, które potrzebowały po prostu czyjejś uwagi i czasu, które chciały opowiedzieć o swoim życiu.

To dla mnie zaszczyt widzieć, jak Bóg przemienia serca osób, które wracają do Niego po wielu latach, jak przełamuje bariery, daje się poznać jako troskliwy Ojciec. Czasem wystarczy zwyczajnie powiedzieć komuś, że jest cenny w oczach Boga, i zobaczyć łzy wzruszenia na twarzy. Dla tych chwil warto tam być, walczyć ze zmęczeniem, gadulstwem, pychą.

Przystanek Jezus to dla mnie również szkoła uważnego słuchania, walki z egoizmem i przestrzeń uczenia się miłości zamiast sztuki argumentacji.

Anita z Krakowa

Naprawdę tam przychodzi

Kiedy Bóg przyszedł do mnie pierwszy raz, zdałem sobie sprawę, że jest prawdziwy, namacalny, żywy, że można Go wyraźnie słyszeć. Wtedy zafascynowałem się ludźmi, którzy trochę lepiej i dłużej Go znali.

Co mi się podoba na Przystanku? Ładne, oddane Bogu i mądre dziewczyny, dobre rekolekcje przed, atmosfera radości, kapitalna organizacja, dyscyplina, mieszkanie namiot przy namiocie i długie nocne rozmowy z dopiero poznanymi, ale dziwnie bliskimi ludźmi po każdym powrocie z pól Woodstocku do bazy.

Przystanek to zebranie ludzi, którzy uwierzyli Jezusowi, powierzyli Mu swoje życie i nie chcą już inaczej. Tego Jezusa ukazuje się innym ludziom i kiedy dzieje się to w szczerości, to ten Jezus naprawdę tam przychodzi. A kiedy Jezus przychodzi, to zabiera choroby, daje nadzieję na lepsze czasy, uzdrawia rany z przeszłości i rozpoczyna wieczne życie w każdym, kto w Niego uwierzy. Ja to wszystko widziałem. To jest prawda.

Przyjedź na Przystanek Jezus. Ok. Ale gdy tylko przeczytasz do końca ten tekst, zacznij szukać Boga i spotkania z Nim „one-to-one”. Kiedy zobaczysz, kim naprawdę jest Święty Duch Jezusa, wtedy to już nie fajna chrześcijańska atmosfera będzie Cię ciągnęła na Przystanek. Jeśli bardziej pragniesz jechać na Przystanek Jezus niż dziś wieczorem spotkać się z samym Jezusem, to znaczy, że jeszcze się z Nim nigdy nie spotkałeś.

Michał z Biadacza

XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych

2-5 lipca
Czerna

Karmelici Bosi zapraszają! Spotkanie pod hasłem „Dałeś mi ciało”.

My, Karmelici Bosi – podobno eksperci w sprawach ducha – pozwolimy sobie wypowiedzieć się na temat człowieka i jego cielesności. Przewodniczką na tej drodze będzie św. Teresa od Jezusa, dla której ciało jest drogą do życia duchowego.

Specjalnymi gośćmi spotkania będą m.in. o. Leon Knabit OSB oraz Akademia Obrońców Życia (pro-life).

Zaczynamy 2 lipca… Będziemy mogli wspólnie spotkać się z Bogiem wśród pięknej czerneńskiej przyrody, odetchnąć pod okiem Pani Szkaplerznej, zaczerpnąć z bogatej duchowości Karmelu i… oczywiście spotkać się z braćmi i siostrami żyjącymi charyzmatem karmelitańskim.

Szczegóły i zapisy na stronie: www.bosi.org.pl.
Zapraszamy również na: facebook.com/bosi.karmelici .

Do zobaczenia w Czernej!

Ojciec Grzegorz OCD (kom. 797 907 357), Ojciec Andrzej OCD i Ojciec Paweł OCD

Saletyńskie Spotkanie Młodych

6-11 lipca
Dębowiec k. Jasła

Oficjalne hasło 28. Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu w tym roku brzmi: „GPS – Genialny Plan Stwórcy!”. Sześć dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Gośćmi specjalnymi będą: bp Marek Solarczyk, Brygida Grysiak, o. Marcin Ciechanowski OSPPE, Patrycja Hurlak, o. Franciszek Chodkowski OFM, o. Leonard Bielecki OFM, Sylwek Laskowski.

Wystąpią m.in.: Arkadio, Bongostan, Maleo i Panny Wyklęte.

Szczegółowy program na stronie: spotkania.saletyni.pl .

Czekamy na WAS!

Spotkanie Młodych w Wołczynie

13-18 lipca
Wołczyn (województwo opolskie)

Czym dla Ciebie może być pobyt w Wołczynie?
– spotkaniem z Bogiem: wyborem Jezusa Chrystusa, który przynosi prawdziwe życie,
– spotkaniem z człowiekiem (nowe przyjaźnie, ciekawi goście),
– dobrą zabawą (wspaniałe koncerty, niezapomniany klimat pola namiotowego),
– imprezą promującą wartości chrześcijańskie, a także wolność od używek.

Spotkanie współorganizują młodzi ludzie oraz Bracia Mniejsi Kapucyni z Krakowa.

Goście specjalni:
• bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy diecezji kaliskiej,
• o. Adam Szustak OP – duszpasterz młodych,
• o. Michał Legan OSPPE – paulin z Jasnej Góry,
• Beata i Marcin Mądrzy – rodzice piątki dzieci, autorzy książek o miłości i małżeństwie,
• Dariusz Kowalski – aktor teatralny i telewizyjny,
• Anna Serdyńska – wykładowca, psychoterapeuta, pracownik hospicjum,
• s. Teresa Pawlak CSAPI – albertynka, wolontariuszka w więzieniu,
• br. Maciej Jabłoński OFMCap – kapucyn, duszpasterz młodzieży, i inni.

Więcej informacji na stronie: www.wolczyn.kapucyni.pl .

2015-06-23 12:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas pragnień

O. Jacek Woroniecki, dominikanin, znakomity autor wielu artykułów i książek, ceniony wychowawca, powiedział o kard. Auguście Hlondzie, że to „mąż wielkich pragnień”. Pragnienia należą do bardzo ważnych zamyśleń człowieka, wyrażają cele, do których ludzie dążą. Wypełniają one naszą duszę, angażują świadomość i sprawiają, że człowiek różnymi nieraz sposobami i środkami chce dojść do ich spełnienia.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Abp Gallagher na Szczycie ONZ: nakarmienie głodnych to za mało

2021-09-25 15:35

Adobe Stock

W trwającym Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ uczestniczą przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Abp Paul Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami, podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że istnieje pilna potrzeba zintensyfikowania międzynarodowych działań na rzecz przekształcania systemów żywnościowych oraz zwalczania braku bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienia. „Głód jest powodem do wstydu” – powiedział duchowny.

Watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych przypomniał słowa Papieża Franciszka, że głód w XXI wieku jest nie tylko tragedią ludzkości, ale także prawdziwym powodem do wstydu. Konieczne jest podjęcie skutecznych działań, zamiast nieustannego formułowania deklaracji i strategii. Według Ojca Świętego, należy dążyć m.in. do wzmocnienia lokalnych gospodarek i zapewnienia ogólnodostępnej zdrowej diety, przy jednoczenym ograniczeniu marnotrawienia żywności, zrównoważeniu środowiska i poszanowaniu lokalnych kultur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję