Reklama

Konkurs dla katechetów

Niedziela płocka 6/2003

Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" ma zaszczyt zaprosić nauczycieli religii do udziału w konkursie na najlepszy konspekt katechezy.
Temat konkursu brzmi: "Nauczanie Jana Pawła II skierowane do narodu polskiego podczas pielgrzymowania w Ojczyźnie" (na podstawie wszystkich opublikowanych materiałów np.: wygłoszone homilie, kasety wideo i magnetofonowe, zdjęcia).

1. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie ul. Mokotowska 43, 00-551 Warszawa, tel. (0-22) 621-74-97.

Reklama

2. W sierpniu 2002 r. w Polsce przebywał Ojciec Święty. Chcąc uczcić wizytę tak drogiej nam Osoby, ogłaszamy konkurs, który przyczyni się do upowszechnienia treści przekazywanych nam przez Jana Pawła II podczas jego pielgrzymowania po ziemi ojczystej.

3. Uczestnikami konkursu mogą być katecheci na wszystkich poziomach nauczania z terenu województwa mazowieckiego.

4. Zakres merytoryczny obejmuje nauczanie Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

Reklama

5. Kryteria oceny konspektów katechez:
a) precyzyjne sformułowanie tematu katechezy
b) jasne określenie celów zajęć
c) trafny dobór form i metod pracy
d) przebieg katechezy umożliwiający osiągnięcie zamierzonych celów
e) przewidywane osiągnięcia (wiedza, umiejętności)
f) wartości wychowawcze zajęć
g) wykorzystywane materiały źródłowe (uwaga: do konspektu można dołączyć kasetę wideo - utrwalenie przeprowadzonych zajęć)
h) konspekt powinien zwierać dokładny opis przebiegu wykonywanych zadań i ćwiczeń, tak aby na jego podstawie można było przeprowadzić dokładne zajęcia. Objętość prac - maksymalnie 5 stron A4 (1800 znaków na stronę).

6. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 30 marca 2002 r. Decyduje data stempla pocztowego. Prace należy nadsyłać pod adresem organizatora.

7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju 2003 r. i zostanie opublikowane w Naszym Głosie, piśmie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Zostaną również powiadomione Wydziały Katechetyczne laureatów konkursu.

8. Przewidywane nagrody: pielgrzymki zagraniczne i krajowe, książki i kasety wideo związane z osobą Jana Pawła II.

9. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania najlepszych prac.

Katarzyna Kroczewska
Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję