Reklama

Niedziela Wrocławska

Wakacje z Bogiem?! Czemu nie!

Niedziela wrocławska 29/2015, str. 1

[ TEMATY ]

wakacje

Grzegorz Pająk

Pomysłów na spędzenie wakacji w sposób atrakcyjny i na długo pozostający w pamięci jest mnóstwo. Wycieczki zagraniczne, wypady nad Bałtyk czy w Tatry, biwaki na polu namiotowym, obozy, rajdy rowerowe… Co sprawia, że setki młodych ludzi wybiera wakacje z Bogiem?

Drugiego takiego nie ma

Od 4 do 13 lipca w Dobroszycach nieopodal Oleśnicy odbywało się 22. Salwatoriańskie Forum Młodych. – Na uczestników czekało wiele atrakcji, działo się naprawdę dużo, a to wszystko w wyjątkowej atmosferze – mówi ks. Łukasz Anioł, organizator spotkania. – To największe spotkanie dla młodzieży na Dolnym Śląsku – dodaje ks. Maciej Szeszko. Przez cały tydzień forumowicze mieli okazję wziąć udział w ponad dwudziestu rodzajach warsztatów, m.in. dziennikarskim, fotograficznym, cukierniczym, piłki nożnej, tanecznym, pierwszej pomocy czy filmowym. Forum było także czasem spotkań z niezwykłymi ludźmi. Do Dobroszyc przyjechali m.in. słynny mim Ireneusz Krosny, kabaret Hrabi, zespół Full Power Spirit czy raper Mirosław „Kolah” Kolczyk, który dzielił się świadectwem swojego życia. Nie zabrakło też koncertów – Tau czy zespołów Play&Pray oraz T. Love.

Katolik to nie nudziarz!

– Początkowo Forum miało formę rekolekcyjną, było spotkaniem popielgrzymkowym – wspominają salwatorianie. – Około 5 lat temu nastąpiła pewna restrukturyzacja, aby ściągnąć do Dobroszyc jak najwięcej młodych ludzi. Chcieliśmy stworzyć dla nich nie tylko przestrzeń dla rozwoju ducha, ale też i talentów, które posiadają. Salwatorianie nie kryją radości z faktu, że o Forum mówi się na nawet na arenie międzynarodowej. – O spotkaniu w Dobroszycach jest głośno wszędzie tam, gdzie jesteśmy – mówi ks. Łukasz Anioł. – Staramy się zaczepiać, zagadywać młodzież, bo niestety skojarzenia zabijają chęci – dodaje ks. Maciej Szeszko. – Kiedy mówimy, że odbędzie się wyjazd wakacyjny, młodzi ludzie myślą, że będzie po prostu nudno! Że cały czas będziemy spędzać w kościele i odmawiać Różaniec. Oczywiście, formacja też jest ważna, nie rezygnujemy z niej! Każdego dnia mamy Eucharystię, są spotkania w grupach i wieczorna adoracja. Ale ważne jest też po prostu byciem razem w różnych przestrzeniach i Forum to gwarantuje – jest po prostu czasem dobrego spotkania.

2015-07-16 10:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: w lipcu nie będzie audiencji ogólnych

Prefektura Domu Papieskiego potwierdza na swojej stronie internetowej, że w lipcu nie będą odbywały się audiencje ogólne. Ojciec Święty będzie się natomiast spotykał z wiernymi na niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” we wszystkie niedziele w południe – 5, 12, 19 i 26 lipca.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2022 r.

2022-11-27 16:21

Karol Porwich/Niedziela

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję